عايقكاري رطوبتي

مقدمه
يكي از مشكلات اساسي كه در اكثر سازه ها به چشم مي خورد مشكل نم و رطوبت مي باشد كه در بعضي مواقع خسارات جبران ناپذيري را به سازه ها و ساختمان وارد مي نمايد و يكي از راهكارهاي مقابله با آن عايقكاري رطوبتي مي باشد.
در ايران با توجه به اقليم و آب و هوا و نيز وجود منابع عظيم نفتي، متداولترين عايق رطوبتي قير و گوني مي باشد كه با پيشرفت تكنولوژي اين روش جاي خود را به عايقهاي پيش ساخته داده است.

عايق رطوبتي پيش ساخته محصولي است مركب از تيشو (فلت الياف شيشه مسلح) و پلي استر و قيري كه با پليمرهاي مخصوص اصلاح شده است. عايق عبارتست از ساختاري مركب از دو لايه تيشو و پلي استر كه توسط قير اصلاح شده با پليمرهاي S.B.S و A.P.P اشباع و آغشته شده اند، اين محصول بدليل خاصيت الاستيكي و مقاومت در برابر نور و آب بعنوان پوشش دهنده سطوح خارجي ساختمانها يا عايق كاري سرويس هاي بهداشتي، تونل ها، استخرها و حوضچه هاي ذخيره آب كاربرد دارد.

معايب عايق قير و گوني:
۱- پوسيدگي اين عايق به مرور زمان
۲- پارگي بر اثر نشتهاي احتمالي ساختمان

۳- عمر مفيد عايق به طور متوسط كمتر از ۱۰ سال بوده و ترميم متناوب آن با مشكلات اجرايي زياد و هزينه هاي قابل توجه همراه است
۴- آلودگي محيط زيست را به دنبال دارد
مزاياي عايقهاي رطوبتي پيش ساخته:

۱- سبك بودن به مقدار حدود ۴ كيلوگرم بر متر مربع
۲- مقاوم در گرماي ۱۲۰+ درجه و سرماي تا ۵ – درجه
۳- دچار پوسيدگي و شكنندگي نمي شوند

۴- داراي قابليت انعطاف كامل مي باشند
۵- بعلت دارا بودن لايه پلي استر در مقابل فشارهاي احتمالي از انبساط و انقباض ساختمان مقاوم مي باشد
۶- عايق با روكش آلومينيوم حدود ۸۵% از نور و حرارت را منعكس مي كند

نگهداري

رولهاي عايق بايد در هواي خشك و در انبار سقف با حداقل دماي +۵ درجه و حداكثر ۳۵ درجه سانتيگراد نگهداري شوند مدت نگهداري عايق رطوبتي از تاريخ توليد تا نصب نبايد بيشتر از شش ماه باشد. توليد كننده مي‏تواند بر حسب نوع محصول زمان ذخيره‏سازي را به نحوي كه كمتر از سه ماه و بيشتر از ۱۲ ماه نبايد به طور اختصاصي روي اتيكت خود اعلام نمايد .

رولها بايد روي يكي از قاعده‏هاي خود نگهداري شود و هيچگاه دو رول روي هم قرار نگيرد و طوري كنار هم قرار دهيد كه جريان هوا بتواند از بين آنها عبور كند و براي آزمايشگر امكان نمونه برداري از هر بخش انبار وجود داشته باشد.

تاريخچه و بازار توليد در گذشته

سالها پيش متفكري كه جلوتر از زمان خود مي انديشيد صنعت عايق را در سالهاي ۱۳۵۰ وارد ايران كرد در آن دوران بازار گسترده اي براي عايقهاي رطوبتي و حرارتي وجود نداشت با اين حال شركت پشم شيشه ايران را براي توليد محصولات مذكور تجهيز نمود و بتدريج براي بازار آن زمان توليد نياز كرد به نحوي كه در رقابت بين ايزو گام (عايق رطوبتي) و آسفالت جايگاه عايق رطوبتي( ايزوگام) را هر روز باز تر نمود به نحوي كه همگان بر اين باور شدند كه ايزوگام نام اصلي كالاست و نه نام تجاري آن ، و هنوز هم بسياري از مصرف كنندگان ، عايق رطوبتي را فقط با نام ايزو گام مي شناسند

سالهاي بعد از۱۳۵۷ باني اين صنعت در فشار از هم پاشيدگي افكار عمومي نسبت به آموزه هاي قبليشان قرار گرفت تا اينكه كاسه صبر او لبريز شد و كارخانه را به كاركنان آن زمان وا گذار و ترك ديار كرد و در اين ايام هيچ تحولي در توليدات كارخانه بوجود نيامد كما اينكه آنچه را هم كه داشتند به تدريج از دست دادند با پيدايش بازار جديد براي عايق كه همزمان با رشد صنعت ساختمان بود كارخانجات ديگري نيز به توليدكنندگان ايزوگام اضافه شدند ولي چون ميدانستند مصرف كنندگان بدنبال ايزوگام هستند نام كارخانه خود را با واژه هاي “گام” و يا “ايزوگام” مزين كردند و بالاخره حجم بازار عايق در سالهاي ۱۳۷۴ و ۱۳۷۵ به اوج خود رسيد بازار سياه عايق بدليل برتري نياز نسبت به حجم توليد بوجود آمد

. در دوران بازار سياه عايق رطوبتي به منظور جلوگيري از تضييع حقوق مصرف كنندگان ، موسسه ملـــي استانداردها در جهت اجــــباري كردن توليــــد عايق رطوبتي استاندارد گام برداشت و در صدور پروانه هاي استاندارد براي كالاهاي غير استاندارد ضربه ديگري به پيكره بيجان اين صنعت وارد نمود. تا اينكه موج دوم اجراي استاندارد فراگير شد و از بين ۷۰ كارخانه كه توانسته بودند پروانه استاندارد بگيرند فقط حدود ۳۰ كارخانه باقي ماندند و بيشتر آنها هم كارخانجاتي بودند كه به سمت پايين ترين نوع استاندارد يعني استاندارد نوع oپناه برده اند.

 

در سالهاي ۷۰ تا ۱۳۷۳ اولين جزوات استاندارد عايق تدوين شد ولي توليد كنندگان اصلا آماده جذب و هضم اين استانداردها نبودند چون خطوط توليد آنها ايرانيزه شده بود
در پس پرده استاندارد نمودن عايق رطوبتي خبرها به بيرون درز كرد و قبل از تدوين استاندارد عده اي مشغول ساخت دستگاه هاي آزمايش عايق . توضيح اينكه توليد كنندگان به هيچ وجه به تمامي اين تجهيزات آزمايشگاهي ايرانيزه شده به ارزش حدود ۱۵ تا ۲۰ ميليون تومان نياز نداشتند و حتي هيچ وقت كاربرد آنرا نيز ياد نگرفتند شدند

ماجراي ايراني كردن مواد اوليه عايق رطوبتي در تمام ابعاد ادامه يافت و هر روز كيفيت اين كالا را در توليد انبوه تقليل داد
ماجراي ايراني كردن مواد اوليه عايق رطوبتي در تمام ابعاد ادامه يافت و هر روز كيفيت اين كالا را در توليد انبوه تقليل دادلذا وقت آن رسيده تا توليد كنندگان عايق خانه تكاني كرده صنعت عايق رطوبتي را ارتقا اساسي دهند. ولي تا دسترسي به اين برنامه در دراز مدت توصيه ميشود:
۱) قير ۷۰/۶۰ كه هيچ وقت در توليد عايق مناسب نبوده از ليست مصرف مواد اوليه عايق رطوبتي حذف و بجاي آن از قير ۲۰۰/۱۸۰ كه يكي از اصلي تر ين قير هاي توليد عايق رطوبتي در جهان است استفاده شود

۲)توضيح اينكه شكنندگي قير ۱۰۰/۴۰ برابر ۱۰ – ولي همين پارامتر در قير ۱۰۰/۳۰ برابر ۰ است.

فصل اول
كليات و شناخت طرح
شركت ايزوگام سامان دليجان در سال ۱۳۸۴ در اداره صنايع استان مركزي به ثبت رسيد . اين شركت با نام تجاري ((ايزوگام سامان دليجان )) شروع به فعاليت كرد . نوع فعاليت اين شركت توليد عايق رطوبتي ((ايزوگام ))
مي‌باشد.

اين شركت واقع در استان مركزي – شهرستان دليجان – شهرك صنعتي بو علي مي‌باشد.
همچنين دفتر مركزي اين شركت در شهرستان دليجان – چهار راه فلسطين – خيابان شهيد رجايي قرار دارد.
سوابق تجربي و علمي سهامداران و مديران اجرايي

درصدهريك نسبت به كل مبلغ كل مبلغ اسمي هر سهام تعداد سهام نام و نام خانوادگي رديف
۳۰
۴۰
۳۰
۰۰۰/۰۰۰/۳۰۰
۰۰۰/۰۰۰/۴۰۰
۰۰۰/۰۰۰/۳۰۰ ۱۰۰۰

۱۰۰۰
۱۰۰۰ ۰۰۰/۳۰۰
۰۰۰/۴۰۰
۰۰۰/۳۰۰ هاشم صفري

سبحان كياني
مهرداد طيبي ۱
۲
۳
۱۰۰
۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۱ ۰۰۰/۱۰۰ جمع
جدول زير نشان دهنده مشخصات سهامداران و ميزان سرمايه هر يك به صورت درصد مي باشد كه تعداد سهام هر كدام در جدول زير ذكر شده است.
سوابق علمي و تجربي مديران

در اين شركت با توجه به توليدي بدون طرح كه نياز به مديريت تخصصي دارد اعضا با توجه به سوابق تحصيلي و تجربي كه در گذشته داشته اند براي هر يك از پست‌ها‌ي مديريتي انتخاب شده اند . كه نام تحصيلات و سوابق آنها در جدول (۲) نشان داده شده است.
سوابق تجربي نوع تخصص رشته تحصيلي درجه تحصيلات سمت نام و نام خانوادگي رديف
۱۵سال مالي مديريت مالي ليسانس رئيس هيئت‌مديره حسين محمدي ۱

۲۰سال بازرگاني بازرگاني ليسانس مدير عامل سبحان كياني ۲
۱۵سال حسابداري حسابداري فوق ديپلم مدير فروش هاشم صفري ۳

۱۰سال حسابداري حسابداري فوق ديپلم مدير توليد كاظم پور حسين ۴

جدول (۲) سوابق علمي و تجربي مديران

مجوز ها‌ي قانوني
اين شركت داراي جئواز تاسيس – پروانه بهره برداري و مكمل بهره برداري و همچنين داراي استاندارد ملي ايران و گواهينامه ايزو ۹۰۰۱ مي‌باشد.
مشخصات و ظرفيت توليدي ماشين آلات
جدول زير نشان دهنده نام و مشخصات ماشين آلات مورد استفاده در اين شركت مثلا ظرفيت‌هاي مختلف توليدي و… مي‌باشد.

توليدات در ظرفيت عادي توليدات در ظرفيت عملي توليدات در ظرفبت اسمي محل خريد نام ماشين‌ آلات نوع توليد رديف
۱۷۰۰
۱۵۰۰
۲۰۰۰
جمهوري اسلامي ايران اتوماتيك عايق رطوبتي ساختمان ۱
جدول (۳) : نام و مشخصات ماشين آلات

نيروي‌هاي انساني مورد نياز واحدهاي مختلف طرح
نيروي انساني مورد نياز طرح به دو قسمت تقسيم مي‌شود : ۱- پرسنل قبل از بهره برداري تجاري ۲- پرسنل بعد از بهره برداري تجاري
مجموعه هزينه پرسنل قبل از بهره برداري تجاري كه شامل ۲۰ نفر مي باشد
۰۰۰/۰۰۰/۸۰ ريال شده است .ميزان هزينه ها ( حقوق و مزايا ) پرسنل بعد از بهره برداري تجاري در جدول (۴) مشاهده مي‌شود.
حقوق و مزاياي ماهيانه حقوق و مزاياي ماهيانه كل حقوق و مزاياي ماهيانه هر يك تعداد سمت محل خدمت رديف
۱۵ ۰۰۰/۴۰۰/۵

۱۵ ۰۰۰/۰۰۰/۱۰
۱۵ ۰۰۰/۰۰۰/۳۶ ۰۰۰/۴۰۰/۵
۰۰۰/۰۰۰/۱۰
۰۰۰/۰۰۰/۳۶ ۰۰۰/۸۰۰/۱

۰۰۰/۰۰۰/۲
۰۰۰/۸۰۰/۱ ۳
۵
۲۰ منشي

مالي
توليد اداري
اداري
توليدي ۱
۲
۳
۰۰۰/۰۰۰/۶۳۵/۱
۰۰۰/۸۴۰/۳۰۰
۰۰۰/۸۴۰/۹۳۵/۱ ۰۰۰/۰۰۰/۱۰۹ جمع حقوق و مزايا
سهم بيمه‌ي كار فرما
جمع كل حقوق و مزاياي ساليانه

جدول (۴)
مواد اوليه اصلي و بسته بندي
مشخصات مواد اوليه مورد نياز براي توليد ۲۰۰۰ متر ايزوگام در جدول زير نشان داده شده است .

جمع كل

هزينه هاي داخلي
قيمت كل

نرخ هر واحد
درصد ضايعات
محل تامين ميزان مورد نيازدر ظرفيت مورد انتظار نام ومشخصات مواد اصلي رديف
۰۰۰/۹۰۰
۰۰۰/۶۰۰/۲
۰۰۰/۰۰۰/۱۲
۰۰۰/۰۰۰/۳
۰۰۰/۱۰۰/۱
۰۰۰/۳۱ ۰۰۰/۰۰۰/۱

۰۰۰/۲۰۰
۰۰۰/۲۰۰/۱
۰۰۰/۲۰۰
۰۰۰/۱۰۰
۱۰۰۰ ۰۰۰/۰۰۰/۸

۰۰۰/۴۰۰/۲
۰۰۰/۸۰۰/۱۰
۰۰۰/۸۰۰/۲
۰۰۰/۰۰۰/۱

۰۰۰/۳۰ ۰۰۰/۰۰۰/۱
۲۰۰/۱
۰۰۰/۳۰
۴۰۰/۱
۰۰۰/۵
۱۵۰ ۱
۱
۱
۱
۱
۱
پالايشگاه
شركت هاي داخلي
شركت هاي داخلي
شركت هاي داخلي
شركت هاي داخلي
شركت هاي داخلي ۸تن
۲۰۰۰تن
۳۶۰تن
۲۰۰۰متر
۲۰۰كيلو
۲۰۰كيلو
قير۷۰-۶۰
تيشو
فويل
پلي استر
پوشال
پودر تالك ۱
۲
۳
۴
۵
۶

جدول (۵) مشخصات مواد اوليه

نكته : هزينه‌هاي داخلي شامل بيمه – حمل و نقل و عوارض مي‌باشد.
مراحل و روش توليد
براي توليد ايزوگام ابتدا قير ۷۰-۶۰ و مقداري مواد افزودني ديگر شامل پوشال و … را داخل بونزا ريخته و حرارت مي‌دهند تا كاملا ذوب شوند.
سپس مواد ذوب شده از بونزا وارد خط توليد مي‌گردد.

بعد تيشو و پلي استر كه بر روي هم قرار دارد وارد تشت مواد مذاب مي‌شود و اين مواد به تيشو و پلي استر چسبيده مي شود.
در مرحله بعد تيشو و پلي استر كه آغشته به مواد مذاب مي‌شود از بين دو غلطك عبور داده مي شود تا كاملا داراي ضخامت يكسان شود. در مرحله بعدي ايزوگام توليد شده وارد آب مي‌شود تا كمي سرد شود.

در مرحله بعدي يطرف ايزوگام را يك لايه نايلون قرار مي‌دهند و طرف ديگر ايزوگام را پودر تالك مي‌زنند تا هنگامي كه ايزوگام را مي‌خواهند به صورت رول در بياورند لايه هاي ايزوگام به همديگر چسبيده نشوند.

همچنين اگر خواسته شود ايزوگام فويل دار توليد شود پس از اينكه نايلون در يكطرف ايزوگام قرار داده شد ، در طرف ديگر ايزوگام به جاي آنكه پودر تالك استفاده شود يك لايه فويل روي ايزوگام قرار مي‌گيرد كه اين فويل خود باعث جلوگيري از به هم چسبيدگي لايه‌هاي ايزوگام مي‌گردد.
در مرحله بعدي كه مرحله بسته بندي مي باشد . ابتدا ايزوگام توليد شده در هر ۱۰ متر بريده مي‌شود بعد روي يك لوله پيچيده مي شود تا به صورت رول در بيايد. سپس رول هاي توليد شده با نايلون هايي كه اتكت شركت روي آن قرار دارد بسته بندي مي‌شود. و وارد انبار مي‌شود تا در صورت نياز بار گيري شود.
مشخصات اوليه مواد مصرفي

قير : قير مصرفي در ايزوگام قير منظور از (۷۰-۶۰) قير درجه نفوذ قير مي باشد.
طريقه آزمايش به اين صورت است كه سوزني به وزن ۱۰۰ گرم از ارتفاع مشخصي به درون قير رها مي‌شود ميزان نفوذ سوزن در ۵ ثانيه درجه نفوذ قير را مشخص مي‌كند . كه هر يك ميلي متر نفوذ درون قير ، ۱۰ درجه نفوذ را بالا مي‌برد .

پلي استر: پلي استر ها موادي‌هستند كه از الياف بدست مي‌آيند . البته الياف استفاده شده الياف مصنوعي مي‌باشد . براي توليد پلي استر پنبه هاي مصنوعي توليد شده توسط غلطك هاي سوزني به هم بافته مي‌شود. و به صورت پلي استر در مي‌آيد . البته ضخامت پلي استر ها متفاوت مي‌باشد.
فويل : ورق هايي هستند كه جنس آنها از آلومينيوم است و ضخامت كمي دارند و به راحتي حالت مي گيرند. اين ورق ها روي سطح ايزوگام قرار مي گيرد و خاصيت انعكاس نور دارد و در هنگامي كه هوا بسيار گرم است باعث جلوگيري از روان شدن و به اصطلاح شل شدن قير در نتيجه خرابي ايزوگام مي‌شود.
پودر تالك:كه از آسياب سنگ تالك به دست مي‌آيد و مانع چسبيدن لايه هاي رول ايزوگام مي گردد.

تيشو: تيشو موادي هستند شبيه به پشم شيشه و بيشتر خاصيت آنها را دارا مي‌باشند. تيشو در وا‍‍ژه نامه عايق هاي رطوبتي يك فلت از الياف شيشه معدني است كه اين فلت معمولا با نسخ‌هاي شيشه تقويت مي‌شود.
پوشال: پوشال ها مواد پلاستيكي هستند كه رشته رشته شده‌اند.
برنامه‌ي توليدات
جدول (۶) نشان دهنده برنامه توليد و افزايش توليدات در سال هاي آينده مي باشد.

ملاحضات برنامه افزايش توليد تا ظرفيت اسمي
ظرفيت اسمي طبق موافقت اصولي
واحد

نام توليدات

رديف

سال پنجم سال چهارم سال سوم سال دوم سال اول

۰۰۰/۰۰۰/۱
۰۰/۸۰۰
۰۰۰/۶۰۰
۰۰۰/۴۰۰
۰۰۰/۲۰۰
۰۰۰/۰۰۰/۱
متر
عايق رطوبتي
۱
جدول (۶)

فصل دوم
بررسي هاي فني طرح: محل اجراي اين طرح ( شهرستان دليجان ) از نظر دسترسي به راههاي ارتباطي در موقعيت خوبي مي‌باشد .
به خاطر اينكه شهرك صنعتي كه اين كارخانه در آن قرار دارد در فاصله ۵ كيلومتري با اتوبان اصفهان تهران قرار دارد.
لنابراين از نظر دسترسي به بازار هاي فروش هم در وضعيت مساعدي مي‌باشد.
اين طرح از نظر دسترسسي به مواد اوليه نيز در وضعيت خوبي مي باشد. به خاطر اينكه قير كه ماده اصلي توليد ايزوگام مي باشد از پالايشگاه اراك يا اصفهان كه با اين شهر فاصله كمي دارند تامين مي‌شود.
پلي استر: پوشال و پودر مصرفي در ايزوگام نيز از كارخانه هاي خود شهرستان تامين مي‌شود.
تيشو مصرفي در ايزوگام نيز از كارخانه توليد تيشو قزوين كه تنها توليد كننده تيشو در ايران مي باشد تامين مي گردد. فويل مصرفي در ايزوگام نيز از شهرستان ساوه تامين مي شود كه در همين استان قرار دارد.

هزينه هاي سرمايه گذاري طرح :
هزينه هاي ثابت:
درصد نسبت به كل مبلغ(ريال) سرمايه گذاري ثابت رديف
۰۰۰/۰۰۰/۶۰۰
۰۰۰/۰۰۰/۳۰۰
۰۰۰/۰۰۰/۵۰۰
۰۰۰/۰۰۰/۹۰۰
۰۰۰/۰۰۰/۲۰۰
۰۰۰/۰۰۰/۵۰
۰۰۰/۰۰۰/۵۲۰
۰۰۰/۹۰۰/۶۹
۰۰۰/۰۰۰/۲۰
زمين
تسطيح و محوطه سازي
ساختمان (اداري و رفاهي)
ماشين آلات وتجهيزات
تاسيسات
ابزار آلات و وسايل آزمايشگاه

وسايل نقليه
وسايل اداري و كارگاهي
هزينه هاي پيش بيني نشده
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹

۰۰۰/۹۰۰/۱۵۹/۳ جمع
جدول (۷)
زمين :
اين زمين در فاصله ۶ كيلومتري با شهر قرار دارد و داراي سند مي‌باشد و قيمت اين زمين ۰۰۰/۰۰۰/۶۰۰ ريال مي‌باشد.
مساحت اين زمين نيز در ۵۰۰۰ متر مربع مي‌باشد.
جدول (۸) زمين مورد نظر را تشريح مي‌كند.
قيمت كل قيمت هر متر مربع متراژ مورد نياز شرح عمليات
۰۰۰/۵۰۰/۱۱۲
۰۰۰/۱۰۰/۱۴۲
۰۰۰/۰۰۰/۵
۰۰۰/۵۰۰/۱
۰۰۰/۲۵۰/۱
۰۰۰/۱۵۰
۰۰۰/۵۰۰/۳۷ ۵۰۰/۲۲
۵۰۰/۲۸
۰۰۰/۵
۰۰۰/۳
۰۰۰/۵
۰۰۰/۳
۰۰۰/۱۵ ۰۰۰/۵
۰۰۰/۵
۰۰۰/۱
۵۰۰
۲۵۰
۵۰
۲۵۰۰ تسطيح و خاكبرداري
ديوار كشي
خيابان گشي
جدول بندي
فضاي سبز
پاركينگ
روشنايي محوطه
۰۰۰/۰۰۰/۳۰۰ جمع
جدول (۸)

مشخصات زمين
مبلغ كل بهاي كل بهاي هر متر مربع نحوه خريد يا واگذاري متراژ خريداري شده متراژ مورد نياز تاريخ رديف

باقيمانده پرداخت شده

۰۰۰/۰۰۰/۴۲۰
۰۰۰/۰۰۰/۱۸۰
۰۰۰/۰۰۰/۶۰۰
۰۰۰/۱۲۰

۳۰ نقد و بقيه اقساط
۰۰۰/۵
۰۰۰/۶
۲۰/۱۰/۸۳
۱
جدول (۹)مشخصات زمين
ساختمانها:
اين كارخانه داراي يك ساختمان توليدي و يك ساختمان اداري –رفاهي و يك ساختمان انبار مواد اوليه و توليدي مي‌باشد.
همچنين يك ساختمان براي قسمت برق و يك ساختمان نگهباني نيز دارد،
كه متراژ و هزينه هر كدام را در جدول (۱۰) نشان داده ايم.
هزينه كل هزينه هر متر مربع مصالح مورد نياز متراژ تعداد نوع ساختمان رديف
۰۰۰/۰۰۰/۶۰۰
۰۰۰/۰۰۰/۵۰۰
۰۰۰/۰۰۰/۵۰۰
۰۰۰/۰۰۰/۴۸۰
۰۰۰/۰۰۰/۴۸۰
۰۰۰/۰۰۰/۱۰
۰۰۰/۰۰۰/۶۰ ۰۰۰/۶۰۰
۰۰۰/۵۰۰/۲
۰۰۰/۵۰۰/۲
۰۰۰/۶۰۰
۰۰۰/۶۰۰
۰۰۰/۲۰۰
۰۰۰/۰۰۰/۱ سيمان-گچ-آجر-آهن-سنگ و …. ۱۰۰۰
۲۰۰
۲۰۰
۸۰۰
۸۰۰
۵۰
۶۰
۱
۱
۱
۱
۱
۱
۱ ساختمان توليدي
ساختمان اداري
ساختمان رفاهي
انبار مواد اوليه
انبار توليد
ساختمان برق
ساختمان نگهباني ۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
مشخصات ماشين آلات
در جدول زير مشخصات ماشين آلات و قيمت آنان ذكر شده است.
جمع كل‌هزينه ها هزينه هاي داخلي قيمت (ريال) تعداد كشور سازنده نام ماشين آلات رديف

۰۰۰/۰۰۰/۹۲۰

۰۰۰/۰۰۰/۲۰۰

۰۰۰/۰۰۰/۹۰۰
۱
ايران
دستگاه توليد عايق اتوماتيك
۱
جدول (۱۱)
تاسيسات :
در اين قسمت كل تاسيساتي كه يك كارخانه نياز دارد مثل آب و برق و سوخت و…. همراه با هزينه هاي آنها مثل حق انشعاب برق و آب ، كابل كشي و ساير تجهيزات محاسبه مي‌شود كه در جدل (۱۲) آمده است.
جمع كل هزينه حمل ونقل هزينه كل هزينه هر واحد مصرف ساليانه تعداد/مقدار/واحد شرح تاسيسات رديف
۰۰۰/۰۰۰/۲۵۰

۰۰۰/۰۰۰/۲۰

۰۰۰/۵۰۰/۱۰

۰۰۰/۰۰۰/۴۰

۰۰۰/۰۰۰/۷ ۰۰۰/۰۰۰/۳۰

۰۰۰/۰۰۰/۵

۰۰۰/۵۰۰

۰۰۰/۰۰۰/۵

۰۰۰/۰۰۰/۱

۰۰۰/۰۰۰/۲۲۰

۰۰۰/۰۰۰/۱۵

۰۰۰/۰۰۰/۱۰

۰۰۰/۰۰۰/۳۵

۰۰۰/۰۰۰/۶ ۰۰۰/۰۰۰/۲۲۰

۰۰۰/۰۰۰/۱۵

۰۰۰/۰۰۰/۵

۰۰۰/۰۰۰/۳۵

۰۰۰/۰۰۰/۲ ۱

۱

۲

۱

۳ انشعاب برق همراه با وسايل

انشعاب آب همراه وسايل و تجهيزات

سيم اطفاي حريق

سوخت

تهويه ۱

۲

۳

۴

۵

وسايل فني و آزمايشگاهي
هزينه وسايل آزمايشگاهي كه شامل وسايل زير جمعا ۰۰۰/۰۰۰/۲۰ شده است.
وسايل : دستگاه اندازه گيري كشش –دستگاه اندازه گيري جرم-دستگاه اندازه گيري ضخامت –دستگاه اندازه گيري مقاومت طولي وعرضي –دستگاه اندازه گيري دماي انعطاف پذيري
وسايل نقليه
اين شركت داراي ۲ دستگاه ليفتراك مي‌باشد و همچنين داراي يك دستگاه وانت مزدا نيز مي‌باشد . لازم به ذكر است تريلي هاي حمل ، بعهده خريدار مي‌باشد و شركت هيچگونه تريلي حملي ندارد.
استفاده از لودر –بولدزر و كاميون در صورت نياز به صورت اجاره اي مي‌باشد.