لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با تشکیلات دولت جمهوری اسلامی ایران توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با تشکیلات دولت جمهوری اسلامی ایران قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

سازمان

  • سازمان تشریک مساعی و همکاری گروهی از افراد به منظور نیل به هدف یا هدفهای تعیین شده میباشد.

اسلاید ۲ :

فلسفه وجودی سازمان

  • وظایف اصلی سازمانها یا جوامع اولیه حل و فصل دعاوی،جلوگیری از هرج و مرج و ایجاد نظم و استقرار امنیت بود.

اسلاید ۳ :

سطح سوم

دفتر:سطح سازمانی است که متضمن یک یا چند فعالیت اصولی از وظیفه یا وظایف تشکیل دهنده معاونت مربوط میباشد.وجه غالب وظایف آن مطالعاتی تحقیقاتی است.

اداره کل:سطح سازمانی است که متضمن یک یا چند فعالیت اصولی از وظیفه یا وظایف اساسی تشکیل دهنده معاونت مربوط میباشد.وجه غالب وظایف آن اجرایی است.

مدیریت:سطح سازمانی است که متضمن یک یا چند و ظیفه از وظایف معاونت مربوط یا موسسه میباشد،این وظایف میتواند مطالعاتی یا اجرایی باشد.

اسلاید ۴ :

مرکز

واحد سازمانی تابعه ای است که وظایف آن معطوف به برنامه ریزی و اجرای متمرکز فعالیتهای تحقیقاتی یا آموزشی است و یا مرتبط با ارایه برخی خدمات تخصصی بوده که انجام آن وظایف مستلزم برخورداری از اختیارات مالی،اداری و پشتیبانی بالنسبه بیشتری از سایر واحدهای تابعه باشد.در راس این واحد رئیس مرکز قرار دارد.

اسلاید ۵ :

سازمان

واحد سازمانی تابعه وزارتخانه است که کلیه اختیارات وزارت خانه در سطح استان در آن تجمیع میگردد.سطح آن از اداره کل و دفتر بالاتر است و عزل و نصب دستگاههای اقماری وزارتخانه در استان بر عهده رئیس سازمان است.رئیس سازمان از معاون وزیر پائین تر و از مدیر کل بالتر است.

اسلاید ۶ :

صلاحیت های سیاسی و اداری رئیس جمهور

ریاست قوه مجریه(نظارت بر کار وزراء،تعیین خط مشی های دولت،هماهنگ ساختن تصمیمات وزراء)

مسئولیت معاونت توسعه مدیریت و معاونت برنامه ریزی

امضاء عهدنامه ها و مقاوله نامه ها،موافقت نامه ها

امضاء استوارنامه های سفراء ایران و پذیرش استوارنامه های سفیران خارج در ایران

عزل و نصب وزراء

تعیین سرپرست برای وزارتخانه های بدون وزیر

 

اسلاید ۷ :

اختیارات وزراء

تقدیم لوایح قانونی به مجلس و استرداد آنها

درخواست تشکیل جلسه غیر علنی از مجلس

حضور در مجلس

وضع آیین نامه و صدور بخشنامه

اسلاید ۸ :

موسسه دولتی

  • واحد سازمانی مشخصی است که به موجب قانون، ایجاد شده یا میشود و با داشتن استقلال حقوقی،بخشی از وظایف و اموری را که بر عهده یکی ازقوای سه گانه و سایر مراجع قانونی می باشد انجام می دهد.
  • سازمان حفاظت محیط زیست،سازمان بازرسی و دیوان محاسبات نمونه هایی از موسسات دولتی میباشند.

اسلاید ۹ :

موسسات دولتی وابسته

  • موسساتی هستند که وظایف هر یک از انها بخشی از وظایف یک وزارتخانه به خصوص است که بنا به دلایل و تحت شرایط مشخصی از بدنه اصلی وزارتخانه منتزع و در کنار وزارتخانه در قالب یک انگاره تشکیلاتی علیحده سازماندهی و اداره می گردد.این موسسات در عین حال که دارای استقلال اداری و مالی اند،چون معمولا رئیس آنها توسط وزیر وزارتخانه مربوط انتخاب میشود و به طور غیر مستقیم تحت نظارت عالیه وی قرار دارد،نوعی وابستگی به آن وزارتخانه دارد.

اسلاید ۱۰ :

طبقه بندی وزارتخانه

qامور فنی و عمرانی:وزارت نیرو،راه و شهرسازی،جهاد کشاورزی،وزارت ارتباطات

qامور صنعتی و تولیدی:وزارت صنایع و بازرگانی،وزارت نفت،

qامور فرهنگی و آموزشی:وزارت آموزش و پرورش،وزارت علوم و آموزش عالی،وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

qامور سیاسی و دفاعی:وزارت کشور،وزارت امور خارجه،وزارت اطلاعات،وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

qامور اجتماعی و اقتصادی:وزارت اقتصاد و دارایی،وزارت کار،رفاه و تعاون،وزارت بهداشت در مان و آموزش پزشکی، وزارت ورزش و جوانان