لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت آموزش فتوشاپ توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت آموزش فتوشاپ قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

نرم افزار فتوشاپ چیست؟

žنرم افزار فتوشاپ از دسته نرم افزارهایImaqe Editor می باشد به این معنا كه به كمك این نرم افزار می توان بر روی تصاویر ویرایش نمود و حتی تصاویری در درون این نرم افزار خلق نمود این نرم افزار كه توسط شركت Adobe ساخته شده است به كمك چند نرم افزار دیگر كه تحت همین نرم افزار كار می كنند می توانند برروی فیلم ها نیز ویرایش های را داشته باشند ولی اصل حوزه فعالیت فتوشاپ برروی تصاویر می باشد

ž

اسلاید ۲ :

žنرم افزارهای گرافیکی به دو دسته تقسیم میشوند:

برداری((vector مانند Free Handو Corel

پیکسلی(Rastorise) مانند فتوشاپ و paint shop

žفایل های پیکسلی در برنامه های وکتوری باز می شوند ولی فایل های

ž وکتوری قابلیت باز شدن در برنامه های گرافیکی را ندارند.

ž

ž

اسلاید ۳ :

žBmp: تعدادرنگ های استاندارد، حجم بالا ، کیفیت متوسط

žPsd: مخصوص فایل ها با حجم بالا

žJpej:رنگ ثابت نیست، برای نمایش استفاده میشود، حجم کم ، کیفیت پایین

žTiff:حجم بالا ، کیفیت بالا ، بهترین پسوند برای کارهای چاپی، ذخیره سازی  بصورت لایه باز

žPng:فقط برای نمایش یا وب استفاده میشود

žGif: مخصوص صفحات وب و نمایش استفاده میشود حالت شفاف را دارد و تعداد رنگ های کمتری نسبت به pngدارد ، حجم کم را میتوتن با این پسوند ذخیره کرد.

žPdfحجم کم ، معمولا برای کارهای مثل کتاب و …جهت چاپ استفاده میشود.

اسلاید ۴ :

RGB : سه نور اصلی

CMYKچهار رنگ اصلی:

RGB:Red , Green, Black  =  برای وب ، سینما 

CMYK: Cyan, Magenta, yellow  ,Black

برای کارهای چاپ استفاده میشود.

خاکستری(سیاه، سفید)Grayscale:

اسلاید ۵ :

White: سفید

Transparent : در محیط خلاء

اسلاید ۶ :

žاز قسمتPrograms گزینهAdobe Photoshop را زده تا نرم افزار باز شود اینجا محیط نرم افزار فتوشاپ است.

žكه متشكل از:

žناحیه كاری

žنوار منو

žنوار پارامترها

žو پانل های مختلف كنترل رنگ ، سایز تصویر، لایه ها، اطلاعات صحنه، تاریخچه و غیره……می باشد.

žاین نرم افزار نیز مطابق تمامی نرم افزارهای تحت ویندوز دارای منوهای در بالای صفحه     می باشد كه تمامی فرمانها دراین منوها البته بسته به نوع عملكرد شان دسته بندی شده اند اولین منوی كه ما با آن شروع خواهیم كرد و آشنا خواهیم شد منویFile می باشد.

اسلاید ۷ :

žبازکردن پرونده های موجود

žبرای چاپ تصویر یا ویرایش آن در فتوشاپ لازم است پرونده ی گرافیکی مورد نظر را باز کنیم برای این منظور از منویfile گزینه ی open را انتحاب میکنیم یا از کلید ترکیبی ctrl+oاستفاده می کنیم درکنار لوحه های فتوشاپ نشانه ای بنام filebrowserدیده می شود از این امکان می توانیم برای جستجوی راحت تر و کارآمد تر و بازکردن پرونده های گرافیکی استفاده کنید .

ž

žایجاد پرونده ی جدید

žبا ایجاد پرونده ی جدید  کادرمحاوره ای بنام Newظاهر می شود که مشخصات پرونده ی تصویری مورد نظر تعیین می شود.

اسلاید ۸ :

žابزارهای انتخاب و برشselection tools

žبا این ابزار ها می توانید به روش های مختلف قسمتی از تصویر را انتخاب کنید. پس از انتخاب ، اغلب عمل های ویرایشی فقط در محدوده ی انتخاب شده انجام می شوند.در قسمت ابزارهای انتخاب و برش جعبه ابزار ، سه گروه ابزار برای انتخاب وجود دارد:

žابزار های پوشmarquee tools،

žابزارهای کمندlasso tools،

ž ابزارعصای جادوییmagic wand tools.

ž ابزاری هم برای حرکت اجزای انتخاب شده وجود دارد و یک ابزار هم برای برش. وقتی تصویری را ویرایش می کنید اغلب لازم است که بخش های خاصی از تصویر را تغییر بدهید؛ مثلا رنگ بخشی از تصویر را کم یا زیاد کنید،آن را حرکت دهید و یا کارهای دیگری انجام بدهید. برای اینکه تغییرات موردنظر فقط در همان بخش از تصویر که شما می خواهید انجام شود باید با استفاده از ابزارهای انتخاب، آن بخش را انتخاب کنید. وقتی با استفاده از ابزار های انتخاب بخشی از تصویر را انتخاب می کنید مرز ناحیه ای که انتخاب شده به صورت نقطه چین متحرک نشان داده می شود.

اسلاید ۹ :

žنحوه ی به کارگیری ابزار متن

žبرای گذاشتن متن در تصویر ، باید از ابزار متن در جعبه ابزار فتوشاپ استفاده کنید. اگر روی ابزار متن کلیک کنید می توانید محل تایپ متن را با کلیک روی مکان موردنظر انتخاب کنید. محل تایپ متن به صورت خطی عمودی و چشمک زن ظاهر می شود و در این حالت می توانید متن را تایپ کنید. در این حالت متن در طول خط قرار می گیرد و اگر طول متن زیاد باشد ممکن است از کادر تصویر خارج شود. اگر کلید Enter را بزنید متن به خط بعدی منتقل می شود. وقتی متن را تایپ کردید باید از حالت ویرایش متن خارج شوید . برای این کار دکمه ی تایید را در نوار Options فشار دهید. اگر کنار لایه ی تصویر  شکل T وجود داشته باشد، می توانید متن را ویرایش کنید. برای این کار لایه ی متن موردنظر و ابزار متن را انتخاب کنید و روی متن موردنظر کلیک کنید. در این صورت می توانید متن را اصلاح کنید.

ž

اسلاید ۱۰ :

žتبدیل متن به حالت نقش بیتی

žلایه ای که ابزار متن برای تایپ حروف می سازد از نوع لایه ی تایپ است.

žاین لایه ، برداری هستند و نمی توانید آنها را با ابزار ها و فیلترها ی فتوشاپ به طور همزمان و در همان لایه به کار بگیرید.

žبرای اینکه بتوانید از ابزارهای نقاشی در لایه ی متن استفاده کنید ، باید این لایه را به لایه ای معمولی تبدیل کنید.

ž برای این کار ابتدا لایه ی متن موردنظر را از لوحه ی لایه ها انتخاب کنید و سپس دستور

ž Layer / Resterize / Type

ž

را اجرا کنید. برای اضافه کردن جلوه ی ویژه به متن موردنظر، پس از انتخاب ابزار متن و تایپ عبارت ، از نوار Options آن گزینه ی Wrap Text  مقدار Flag را برای آن انتخاب کنید.