لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت ابعاد پيشنهادي سند راهبردي صنايع ريلي در افق ۱۴۰۴ توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت ابعاد پيشنهادي سند راهبردي صنايع ريلي در افق ۱۴۰۴ قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

-مقام معظم رهبري در بند هفتم سیاست‌های کلی اصلاح الگوی مصرف که به روسای قوای سه گانه و رئیس مجمع تشخيص ابلاغ شده است بر حمل و نقل ريلي به شرح ذيل تاكيد فرموده اند :

اصلاح و تقویت ساختار حمل و نقل عمومی با تأکید بر راه آهن درون شهری و برون شهری به منظور فراهم کردن امکان استفاده سهل و ارزان از وسایل حمل و نقل عمومی.

-ابلاغ سياستهاي برنامه سوم توسعه در زمينه حمل و نقل با اولويت حمل  ونقل ريلي.

-چنانچه بين هواپيما و راه آهن مقايسه اي داشتيد اولويت را به حمل و نقل ريلي بدهيد.

اسلاید ۲ :

* با توجه به نسبت جمعیت ایران به جهان (۱%)، منظور از درصد نسبی سهم ایران از یک درصد می باشد.

راه اهن ايران بعد از ۷۲ سال طبق آمار UIC 2009بر اساس شاخص واحد حمل( بار و مسافر) رتبه ۲۰ ام را در كشورهاي جهان دارد

اسلاید ۳ :

—صنعت حمل و نقل ريلي در سالهاي اخير در بسياري از كشور هاي جهان از جمله ج.ا.ايران مورد توجه ويژه قرار گرفته است.

—برخورداري از ويژگيهاي مانند حجم انبوه جابجايي، مصرف انرژي به ميزان يك هشتم حمل و نقل جاده اي به ازاء هر تن كيلومتر بار يا يك سوم هر نفر كيلومتر مسافر ، رعايت  جنبه هاي زيست محيطي ، تخريب اندك سرزمين و از همه مهمتر ايمني سير و حركت از عمده دلايل توجه به اين صنعت است .

—سهم حمل و نقل از يارانه هاي پرداختي دولت براي انرژي بالاترين مقدار را به خود اختصاص داده است كه برابر ۴۲ درصد است(حدود ۴۰ ميليارد دلار در سال)

—بر اساس آمار ، هزينه تصادفات جاده اي در ايران ۱۸ ميليارد دلار در سال است.

اسلاید ۴ :

Øتجارت جهاني  در دهه آينده به حدود  ۳۰ هزار ميليارد دلار خواهد رسيد.

با توجه به موقعيت ممتاز جغرافيايي ايران، سهم خوبي مي توانيم در اين حوزه

 داشته باشيم.

Øوسعت كشور و فاصله بسيار مناسب مبدا بارهاي وارداتي به محل مصرف به ويژه در شهر تهران و…

Øتمركز شهرنشيني و شهرهاي بزرگ بالاي چند ميليون نفر جمعيت

Øتوسعه كشور و سياستهاي تمركز زدايي و مهاجرت معكوس، فرصت خوبي براي حمل ونقل سريع السير مسافر است.

Øسهم ۱۲ درصدي لجستيك از توليد ناخالص داخلي در كشور ، بازار هدف بزرگي به ارزش ۵۰ ميليارد دلار در سال را ترسيم مي نمايد كه چنانچه ارتباط حمل و نقل با ايجاد اشتغال را در نظر بگيريم اهميت آن بيشتر ميگردد.

Ø سهم ۴۲ درصدي حمل و نقل در كشور از يارانه سوخت زمينه بسيار خوبي براي كاهش يارانه ها در اين بخش حساس اقتصادي فراهم نموده است.

Ø فقدان شبكه ريلي در افغانستان، و برنامه هاي احداث و اتصال خط ريلي با عرض استاندارد به شبكه ايران زمينه هاي خوبي را براي ترانزيت از كشور چين به سمت آسيا فراهم كرده است.

Øعضويت ايران در اكو، G20، D8و… فرصتهاي ارزنده اي را در اين صنعت براي كشور فراهم كرده است.

Øمحدوديت ظرفيت كشورهاي عبوري از كانال سوئز و طولاني شدن زمان سير كشتي ها مي تواند يك فرصت مناسب براي حمل بار از شرق آسيا و جنوب شرق آسيا به اروپا فراهم كند.

اسلاید ۵ :

—صنايع ريلي بعنوان يكي از اوليتهاي توسعه صنعتي كشورها در زمان انقلاب صنعتي جهان بود.

—شركتهاي بزرگ صنعتي جهان بخش صنايع ريلي را در كنار بخش نيروگاهي دارا هستند.

—شركتهاي پيشرو: آلستوم، زيمنس، بمباردير، جنرال الكتريك، كاترپيلار، آنسالدو، هيتاچي، ميتسوبيشي، آ.ب.ب،

—صنايع ريلي بزرگ جهان مورد حمايت دولتها قرار دارند.

—صنايع ريلي با توجه به سهم تحقيق و توسعه جزء صنايع پيشرفته محسوب مي شود.

اسلاید ۶ :

—صنايع ريلي در جمهوري اسلامي ايران از سال ۱۳۶۵ با احداث كارخانه واگن پارس شكل گرفت و در حال حاضر در صنايع توليد ناوگان و زير ساخت شركتهاي توانمندي دارد.

—در تركيه از سال ۱۹۵۵ شركت تولومساژ براي ساخت انواع لكوموتيو آغاز به فعاليت نمود و اكنون علاوه بر ساخت لكوموتيوهاي ديزلي و برقي به ساخت موتور هاي ديزل نيز مشغول مي باشد.

—در تركيه همچنين شركت توواساژ در زمينه ساخت انواع  واگن مسافري و قطارهاي خودكشش فعاليت دارد.

—در پاكستان نيز در شهر پيشاور كارخانه ساخت لكوموتيو ديزل GE وجود دارد و در شهرهاي راول پندي و لاهور  هم كارخانه توليد واگن مسافري و باري مي باشد.  همچنين در شركتي در شهر ريزالپور از سال ۱۹۹۳ و با همكاري دولت ژاپن ۲۳ لكوموتيو ۲۰۰۰ اسب بخار ساخته شده است.

اسلاید ۷ :

—ذوب آهن اصفهان از سال ۱۳۷۱ مطالعات و بررسي هاي لازم در خصوص امکان توليد ريل را شروع نموده که نتايج اين مطالعات و بررسي ها منجر به توليد اوليه ريل U33 در سال ۱۳۷۳ گرديد

—همچنين شركت ذوب آهن اصفهان بر اساس برنامه قصد دارد  فاز اول توليد و توسعه‌‏ريل UIC60 را با ظرفيت ۲۰۰ هزار تن در سال و فاز دوم نورد UIC60 را با ظرفيت ۵۰۰ الي ۶۰۰ هزار تن در سال راه اندازي نمايد.

—از سال ۱۳۷۵ ساخت سيستمهاي علائم الكترونيك آغاز گرديد.

—شركتهاي پيمانكاري عمومي بزرگ مانند RTI از سال ۸۲ آغاز به كار كرد.

—

اسلاید ۸ :

—حمل و نقل ريلي با عمر طولاني زير ساخت و ناوگان همواره  براي تداوم بهره برداري موثر و اقتصادي نياز به تعميرات و نگهداري منظم دارد.

—درصد هزينه تعمير و نگهداري در بخش زيرساخت حدود ۱ درصد هزينه ساخت و در بخش ناوگان بين ۵ تا ۱۰ درصد متغير مي باشد.(به طور متوسط حدود ۴% ارزش كل سرمايه گذاري) از آنجاييكه بسياري از فعاليتهاي تعمير و نگهداري با استفاده از قطعات و تجهيزات صنعتي و با به كار بردن ماشين آلات مورد استفاده در صنايع توليدي انجام مي گردد  حضور شركتهاي صنعتي در بخش تعمير و نگهداري به عنوان يك فرصت مي بايست تقويت شود.

—با يك نگاه به سرمايه موجود در  حمل و نقل ريلي درون شهري و برون شهري با ارزش حدود ۲۵ ميليارد دلار حجم بازار تعمير و نگهداري سالانه معادل ۱ ميليارد دلار برآورد مي گردد.

—با وجود حضور بخش خصوصي، آماده به كاري بسياري از تجهيزات، ناوگان و به وي‍ژه لكوموتيو در سطح بسيار پايين و غير قابل قبولي قرار داشته و لذا ارائه خدمات تعمير و نگهداري مناسب زمينه افزايش بهره وري و استفاده بيشتر از سرمايه هاي ملي را فراهم مي نمايد.

—

اسلاید ۹ :

سرمايه گذاري عربستان براي راه آهن سريع اسير و پل خشكي

سرمايه گذاري تركيه براي راه آهن سريع السير و تونل بسفر

سرمايه گذاري دبي براي احداث متروي دبي

احداث خط مسقط- دبي- ابوذبي- دمام- بصره (GCC)

اسلاید ۱۰ :

اسناد بالا دستي

سند چشم انداز جمهوري اسلامي

قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي

قانون توسعه حمل و نقل عمومي و مديريت مصرف سوخت

قانون هدفمند كردن يارانه ها

اسناد موازي

سند توسعه صنعت فولاد

سند توسعه صنعت پتروشيمي

سند توسعه صنعت سيمان

برنامه توسعه کشاورزي

سند توسعه حمل و نقل دريايي

سند توسعه صنعت برق

طرح جامع حمل ونقل

طرح جامع توسعه شهرهاي كلان