لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت اثربخشی تجهیزات O E E توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت اثربخشی تجهیزات O E E قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

شاخص OEE که برای نخستین بار در دهه ۱۹۶۰ توسط «سی‌چی‌ناکایاما» در ژاپن معرفی و بکار گرفته شد، به عنوان یکی از مؤثرترین ارکان نظام نت بهره ور فراگیر TPMبوده که در برگیرنده اطلاعات فنی بسیار سودمندی برای مدیریت واحدهای تولیدی صنعتی می باشد و نقش اساسی را در شناسایی اثر بخشی تجهیزات و فعالیتهای تولیدی و انواع اتلاف های آشکار و پنهان ششگانه ، در سیستم های تولیدی ایفا می کند.

اسلاید ۲ :

—OEE يک ابزار اندازه‌گيري جامع از تجهيزات توليدي کارخانه مي‌باشد که متدولوژي کاهش مشکلات ماشين‌آلات توليدي و اجراي بهبود مداوم توليد را به کار گرفته و در ابتدا از اقدامات اصلاحي به بهترين وجه در جهت محدود کردن تجهيزاتي که تأثير منفي بر توليد داشته باشند استفاده مي‌کند و در انتها اقدامات اصلاحي به ديگر قسمت‌هاي کارخانه بسط داده مي‌شود.

—

اسلاید ۳ :

این شاخص به بیانی ترجمه فنی اتلاف و ضایعات موجود در فرایند صحیح آن، روشهای بهبود و تبدیل اتلاف آن به محل ارزش افزوده ،برای سیستم های تولیدی است که از طریق محاسبه اهل فن آشکار می گردد.

محاسبه و بهبود این شاخص یکی از مهمترین گامهای اجرایی و پیاده سازی TPM در واحدهای صنعتی به شمار می رود.

اسلاید ۴ :

OEE با آماده سازی یک چهارچوب کلی برای اندازه گیری کارایی تولید، روشی پایدار برای اندازه گیری اثربخشی برنامه های TPM و دیگر ابتکارات ارائه میدهد.

روش های اثربخشی کلی تجهیزات ((OEE را می توان جهت شناسایی گلوگاه ها و توسعه فرآیند تولید در تنها چندین ساعت به کار گرفت.

اسلاید ۵ :

üOEE یک ابزار اندازه گیری و بهبود است و یکی از بهترین روش ها جهت نظارت،بازبینی و توسعه ی کارآیی فرآیندهای صنعتی(ماشین آلات،اجزائ صنعتی،خطوط مونتاژ)می باشد.

üOEE به طور مستمر به عنوان معیار کلیدی در برنامه های نگهداری جامع بهره ور ( TPM) و کارخانه هایی با متدلوژی تولید ناب استفاده شده و یک روش مناسب برای اندازه گیری اثربخشی  TPM استفاده از OEE می باشد.

ü

اسلاید ۶ :

برای درک بهتر تعاریفی از کارایی، اثربخشی و بهره وری بیان می کنیم.

کارایی :

کارایی، بازده یا راندمان عملکرد، بیانگر میزان استفاده از منابع(زمان،پول،انرژی و … ) برای تولید واحد خدمت یا محصول است.

اسلاید ۷ :

اثربخشی

با مقایسه ی تولید واقعی با اهداف و توانمندی ایده آل آن فعالیت تولیدی، بدست می آید. بنابراین اثربخشی سخنی از کارایی میزان منابع مورد استفاده برای تولید واحد مشخصی از محصول بیان می کند

اسلاید ۸ :

بهره وری

با مراقبت از میزان دستیابی به تولید قابل قبول (اثربخشی)،در مقایسه با میزان سعی و تلاش سرمایه گذاری شده در این راستا (کارایی) تعریف می شود.

اسلاید ۹ :

کلاس جهانی OEE  :

این دپارتمان محاسبه کلی OEE و آنچه که برای رسیدن به درصد سطح جهانی مورد بررسی می باشد را مطرح می نماید.

این هدف و آرمان شماست، یعنی چیزی که در راه رسیدن به آن و یا نزدیک شدن به آن باید تلاش کرد.

اسلاید ۱۰ :

دسته بندی و نحوه معرفی انواع اتلاف و ضایعات در فرآیندهای تولیدی،زمینه تعریف و محاسبه شاخص اثربخشی کلی تجهیزات OEE را فراهم آورده به طوریکه این شاخص،مطابق استاندارد و تعریف آن،عددی بین صفر تا ۱۰۰% داشته و با افزایش آن از حجم اتلاف و ضایعات ششگانه در سیستمهای تولیدی کاسته شده و بهره وری کل ارتقاء می یابد و این همه تنها از محل تبدیل اتلاف به ارزش افزوده، عاید شرکتهای تولیدی می گردد.