لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت احکام امر به معروف و نهي از منکر توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت احکام امر به معروف و نهي از منکر قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

 اسلاید ۱ :

۲۸۰۴ برای امر به معروف و نهی از منكر مراتبی است. و جایز نیست با احتمال حاصل شدن مقصود از مرتبه پایین، به مراتب دیگر عمل شود.

اسلاید ۲ :

مرتبه اول

۲۸۰۵ مرتبه اول: آنكه با شخص معصیت كار طوری عمل شود كه بفهمد برای ارتكاب او به معصیت، این نحو عمل با او شده است. مثل اینكه از او رو برگرداند، یا با چهره عبوس با او ملاقات كند، یا ترك مراوده با او كند و از او اعراض كند، به نحوی كه معلوم شود این امور برای آن است كه او ترك معصیت كند.

اسلاید ۳ :

  • ۲۸۰۶ اگر در این مرتبه درجاتی باشد، لازم است با احتمال تأثیر درجه خفیف‌تر، به همان اكتفا كند. مثلاً اگر احتمال می‌دهد كه با ترك تكلم با او، مقصود حاصل می‌شود، به همان اكتفا كند و به درجه بالاتر، عمل نكند، خصوصاً اگر طرف، شخصی است كه این نحو عمل موجب هتك او می‌شود.

اسلاید ۴ :

  • ۲۸۰۷ اگر اعراض نمودن و ترك معاشرت با معصیت كار، موجب تخفیف معصیت می‌شود, یا احتمال بدهد كه موجب تخفیف می‌شود، واجب است اگر چه بداند موجب ترك به كلی نمی‌شود. و این امر در صورتی است كه با مراتب دیگر، نتواند از معصیت جلوگیری كند.

اسلاید ۵ :

  • ۲۸۰۸ اگر علمای اعلام احتمال بدهند كه اعراض از ظلمه و سلاطین جور، موجب تخفیف ظلم آنها می‌شود، واجب است اعراض كنند از آنها، و به ملت مسلمان بفهمانند اعراض خود را.

اسلاید ۶ :

  • ۲۸۰۹ اگر مراوده و معاشرت علمای اعلام با ظلمه و سلاطین جور، موجب تخفیف ظلم آنها شود، باید ملاحظه كنند كه آیا ترك معاشرت اهم است ـ زیرا ممكن است معاشرت، موجب سستی عقاید مردم شود، و موجب هتك اسلام و مراجع اسلام شود ـ یا تخفیف ظلم، پس هر كدام اهم است، به آن عمل كنند.

اسلاید ۷ :

  • ۲۸۱۰ اگر معاشرت و مراوده علمای اعلام با ظلمه، خالی از مصلحت راجحه ملزمه باشد، نباید معاشرت كنند، زیرا این امر موجب اتهام آنها خواهد شد.

اسلاید ۸ :

  • ۲۸۱۱ اگر ارتباط علمای اعلام با ظلمه، موجب تقویت آنها شود یا موجب تبرئه آنها پیش افراد بی‌اطلاع شود, یا موجب جرأت آنها گردد، یا موجب هتك مقام علم شود، واجب است ترك آن.

اسلاید ۹ :

  • ۲۸۱۲ كسانی كه ترویج مقاصد ظلمه را می‌كنند و كمك به جشنها و معاصی و ظلم آنها می‌كنند، از قبیل بعض تجّار و كسبه، لازم است بر مسلمانان كه آنها را نهی كنند. و اگر تأثیر نكرد، از آنها اعراض كنند و با آنها معاشرت و معامله نكنند.

اسلاید ۱۰ :

  • مرتبه دوم
  • ۲۸۱۳ مرتبه دوم از امر به معروف و نهی از منكر، امر و نهی به زبان است پس با احتمال تأثیر و حصول سایر شرایط گذشته، واجب است اهل معصیت را نهی كنند، و تارك واجب را امر كنند به آوردن واجب.