لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت ارزيابي سود و زيان در پژوهش هاي پزشكي توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت ارزيابي سود و زيان در پژوهش هاي پزشكي قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

در هر اقدام

متناسب با درك و عقل

 با هر زمينه فكري و اعتقادي  

اسلاید ۲ :

 ارزيابي سود و زيان در  بهداشت و درمان

درمان

پژوهش

اسلاید ۳ :

 

             هدف

مدل پيشنهادي جامع

  درباره ارزيابي سود و زيان 

اسلاید ۴ :

مناظر ارزيابي

 ابعاد هر منظر

اسلاید ۵ :

فلسفه ترکيب کميته اخلاق در پژوهش:

 

رياست دانشگاه : سياستگذاري

عالم ديني: مذهبي

حقوقدان : حقوقي

معاون پژوهشي : مديريت

اپيدميولوژي ، محقق برجسته : علمي – پژوهشي

فرد غير حرفه اي(عا مي) : باورها – سنت ها و …

اسلاید ۶ :

  • تحميل خطر مضاعف به سوژه پژوهش با هيچ توجيهي پذيرفتني نيست.

 اصل دوم) هيچ توجيهي براي به مخاطره انداختن بي مورد يک انسان و يا محدود کردن اختيارات وي وجود ندارد.

اصل سيزدهم) تحقيق بر روي «انسان» فقط در صورتي توجيه پذير است که مزاياي بيشتري از خطرات بالقوه تحقيق باشد. داوري اين امر بر عهده کميته اخلاق در تحقيقات پزشکي مي باشد که با کمک نظرات متخصصين مربوطه به نتيجه در اين بابت مي رسد.

اصل چهاردهم) در تحقيقات غير درماني، سطح آسيبي که فرد مورد مطالعه در معرض آن قرار مي گيرد نبايد بيشتر از آن چه باشد که به طور عادي در زندگي روزمره خود با آن مواجه مي شود.

اسلاید ۷ :

  • موقعيت ممتاز سوژه پژوهش

اصل هشتم) شرکت کننده بايد بداند که مي تواند هر لحظه که بخواهد از بررسي کنار بکشد و  بايد درباره خطرات و زيان هاي بالقوه ناشي از ترک (زودرس) بررسي آگاه و پشتيباني شود.

اصل پنجم) در تمام تحقيقات پزشکي ، اعم از درمانی و غير درماني، محقق موظف است فرد مورد تحقيق را از طول مدت پژوهش، روش به کار گرفته شده، فوايد و زيان هاي بالقوه طرح به نحو مناسبي آگاه سازد. محقق همچنين مي بايست پاسخ قانع کننده اي به تمامي سوالات افراد مورد تحقيق بدهد. اين موارد بايد در رضايت نامه فرد مورد تحقيق منعکس شود.

اسلاید ۸ :

  چند سوال:

بيان خطرات به سوژه پژوهش تا چه سطحي ضروري است؟

آيا محقق موظف به بيان حاميان طرح و بودجه اختصاص داده شده به آن به سوژه پژوهش مي باشد؟

آيا دارونما اخلاقي است؟

اسلاید ۹ :

  • مهمترين منافع کاذب !!!

  اصل پانزدهم) قرار دادن فرد مورد بررسي در معرض خطر يا زيان به خاطر سرعت، سهولت کار، راحتي محقق، هزينه پائين تر و يا صرفا عملي بودن آن به هيچ وجه توجيه پذير نمي باشد.

اسلاید ۱۰ :

  • لزوم کاهش زيان محتمل به سوژه هاي پژوهش به حداقل ميزان ممکن

اصل ششم) قبل از اين که هر تحقيق پزشکي شروع شود، فعاليت هاي مقدماتي جهت به حداقل رساندن زيان محتمل توسط افراد مورد تحقيق و تضمين سلامت آنها بايد انجام شود. هر شرکت کننده بايد تحت پوشش بيمه شخصي قرار بگيرد. تمامي محققان نيز بايد از لحاظ جبران خسارت تحت پوشش بيمه قرار بگيرند.

اصل هجدهم) در تحقيقاتي که فرد مورد بررسي از ماهيت دارويي که براي وي تجويز شده بي اطلاع است، محقق بايد تدابير لازم جهت کمک رساني به فرد مورد بررسي در صورت لزوم و در شرايط اضطراري را تدارک ببيند.

اصل نوزدهم) هر نوع آسيب ناشي از شرکت در تحقيق بايد طبق قوانين مصوب جبران خسارت شود.