لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت ارزیابی اقتصادی برنج ( بازاریابی) توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت ارزیابی اقتصادی برنج ( بازاریابی) قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

کسب درآمد از کشاورزی در بهترین شرایط برای کشاورز ۲۰%  می باشد در صورتی که این سهم برای صنعت بیش از ۵۰% است .

(بازاریابی یک نوع صنعت می باشد )

اسلاید ۲ :

 مزيت هاي نسبي اقتصادي در بخش كشاورزي ، يعني كاهش هزينه تمام شده يك محصول در مقايسه با ساير مناطق توليد با حفظ كيفيت مشابه

 ( قيمت سوخت- فاصله برداشت تا مصرف- ……)

. در كشور ايران با توجه به افزايش سالانه  قيمت نهادهاي كشاورزي  سبب خارج شدن سالانه مزيت نسبي بعضي از محصولات و كاهش صادرات مي گردد.

اسلاید ۳ :

   

 لسترتارو ،  اقتصاد دان مشهور آمريكايي كه سمت مشاور اقتصادي بيل كلينتون  رئيس جمهور سابق امريكا را بر عهده داشت به صراحت اعلام كرد كه در قرن بيست و يكم فقدان منابع طبيعي(نفت و گاز….)  در يك كشور ممكن است مزيتي براي آن كشور باشد.( هلند-ژاپن-……)

 

اسلاید ۴ :

-اگر براي يك سال برنامه ريزي ميكند گندم بكاريد

 – اگر براي ۱۰ سال برنامه ريزي ميكنيد درخت بكاريد

اگر براي ۱۰۰ سال برنامه ريزي ميكنيد آموزش دهيد. (هنر فروش)

برنامه ريزي در كشت با هدف  توليد پايدار

( صادرات در تماس سال- ميادين تره بار- تنظيم قيمت)

اسلاید ۵ :

 • . هوش‌ زباني اين افراد از سنين پايين، گنجينه لغات خوبي دارند.
 • منطقي‌ رياضي: كساني ‌كه قدرت استدلال، طبقه‌بندي، تشخيص رابطه علت و معلول، جمع‌وتفريق كردن، حل‌كردن پازل، بازي شطرنج، بازي اتللو و توانايي پيش‌بيني دارند از هوش منطقي رياضي بالايي بهره‌مندند
 • . هوش ‌فضايي يا تصويري: انسان‌هايي كه هوش‌فضايي بالايي دارند در نقشه‌خواني، جهت‌يابي رانندگي، درك موقعيت و عكاسي توانايي بيشتري دارند.
 • . هوش بدني تعادلي: انجام ورزش‌هاي رقابتي، حركت‌هاي ريتميك مانند ژيمناستيك و بندبازي، دوچرخه‌سواري، تئاتر، پانتوميم، تقليد از ديگران، سفالگري و نقاشي‌هايي كه با كمك سرانگشتان انجام مي‌شود به هوش‌بدني تعادلي فرد بستگي دارد. 
 • هوش‌موسيقي: بعضي از افراد تن‌ آهنگ را به خوبي تشخيص مي‌دهند.
 • . هوش بين‌فردي: نام ديگر آن، هوش هيجاني است و صاحبان اين نوع از هوش به راحتي تغيير رفتار ديگران را حدس مي‌زنند
 • . هوش درون‌فردي: يك نوع حس استقلال‌طلبي است، طوري كه فرد تمايل دارد هر كاري را به تنهايي انجام دهد اين گروه از افراد شناخت بهتري نسبت به خود و نقاط ضعف و قدرتشان دارند و احساس‌هايشان را مي‌شناسند و با اعتمادبه‌نفس بالا اهداف خود را دنبال مي‌كنند. از اشتباه‌هاي قبلي عبرت مي‌گيرند و تك‌رو هستند. 
 • هوش‌طبيعت: آنها از طبيعت و حيوانات لذت زيادي مي‌برند. آنهايي كه به پرورش گل‌وگياه، رفتن به دامن طبيعت، داشتن آكواريم، رفتن به باغ‌وحش، نگهداري از حيوانات خانگي علاقه‌مندند هوش‌طبيعت بالايي دارند. معمولا هنگام تحصيل در دروس زيست‌شناسي و زمين‌شناسي موفق هستند و مي‌توانند در شغل‌هايي مثل دامپزشكي، كشاورزي، پرورش گل‌هاي زينتي و… توانمند باشند.

اسلاید ۶ :

با  تمام قدرت انتخابی که شيطان داشت برای هدف قراردادن قلب ، چيزی جز صدای دلنشين نيافت.

( لرد بايرون)

صدای شما اصلی ترين وسيله برای ارسال پيام شما به حساب می آيد.

صدای خود را ضبط کنيد تا به ميزان انرژی که به ديگران می دهيد مطلع شويد

در زمانی که ديده نمی شويد مانند تلفن ۸۴% اعتبار شما از طريق صدا کسب می شود.

چهار جزء اصلی صدا عبارتند از آرامش-تنفس-بلندی-طنين صدا

اسلاید ۷ :

با  تمام قدرت انتخابی که شيطان داشت برای هدف قراردادن قلب ، چيزی جز صدای دلنشين نيافت.

( لرد بايرون)

صدای شما اصلی ترين وسيله برای ارسال پيام شما به حساب می آيد.

صدای خود را ضبط کنيد تا به ميزان انرژی که به ديگران می دهيد مطلع شويد

در زمانی که ديده نمی شويد مانند تلفن ۸۴% اعتبار شما از طريق صدا کسب می شود.

چهار جزء اصلی صدا عبارتند از آرامش-تنفس-بلندی-طنين صدا

اسلاید ۸ :

براي خوب صحبت كردن بايد :

۱- نشان دهيد كه آرامش داشته و بدون اضطراب هستيد.

۲- رسمي باشيد

۳- برخورد دوستانه داشته باشيد

۴-خاطره يك فرد موفق در انجام يك كار را در ذهن ايجاد كنيد

۵- از حركات دست  استفاده كنيد

۶- به آرامي صحبت كنيد

۷- از كامپيوتر و يا وسايل كمك آموزشي براي ارائه استفاده كنيد.

اسلاید ۹ :

         در كشورهاي اروپايي جهت فروش هر محصول بايد داراي شناسنامه باشد يعني داراي مشخصات زير باشد:  ۱- نوع كالا    ۲- درجه كالا   ۳- نام واريته   ۴- تاريخ كشت و زمان برداشت  ۴-  نام ارگان ثبت كننده  و تاييد كننده در صورت دارا بودن  ۵-   نحوه مصرف در صورت لزوم  ۶-  فرستنده و نام و آدرس توليد كننده (اجباري) و  با اين شناسنامه توليد كننده در واقع مسوليت هر گونه مشكل احتمالي را مي پذيرد 

      -امروزه با توجه به كمبود مواد غذايي و رشد روزافزون جمعيت ، دانشمندان را بر آن داشته تا با استفاده از فن آوري زيستي/بيوتكنولوژي  در كشاورزي اين مشكل را برطرف كنند. ولي از سوي ديگر با توجه به ناشناخته بودن عوراض اين محصولات ، بعضي از كشورها اروپايي اجازه فروش توليدات بيوتكنولوژي را تنها به اين شرط دادند كه توليد كنندگان  با نصب برچسب GM  بر روي محصولات توليدي ، مصرف كنندگان را  در اين موضوع  اطلاع و اجازه انتخاب دهند.

اسلاید ۱۰ :

 • بسته بندي : استفاده از كاغذ پلاستيك سفيد- كارتن کیسه کنفی- کیسه پلاستیکی که داخل آن پلاستیک سفید برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و آلودگی ثانویه می باشد.
 • يكنواختي كيفيت محصول حفظ نظافت در مراحل بسته بندي- زيبايي بسته بندی
 • تهيه برچسب اختصاصي براي ايجاد فرهنگ مسوليت ، حتي بعد از خريد و بوجود آوردن حس آرامش خاطر براي مصرف كننده- نحوه مصرف
 • تاسيس اتحاديه به منظور قيمت گذاري و سياست گذاري و بوجود آوردن قدرتي كافي براي حل مشكلات مختلف از آن جمله وام-تهيه نهاده هاي مورد نياز – …….