لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت اضطراب از منظر قرآن کریم توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت اضطراب از منظر قرآن کریم قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

    اضطراب يكي از مشكلات رايج بشر امروزي است. اضطراب يكي از آلام رواني است كه با احساس ناخوشايند و مبهمي از رنج و هراس، انتظاراتي تلخ و همچنين با عكس العمل هاي فيزيولوژيك مانند تعريق، تپش قلب، خشكي دهان، لرزش اندام ها و بي قراري همراه است.

اسلاید ۲ :

اختلالات اضطرابي رايج ترين بيماري هاي رواني در جامعه هستند كه در ۱۵-۲۰ درصد از بيماران كلينيك هاي درماني ديده مي شود. ميزان شيوع اضطراب در ميان زنان بيش تر از مردان است.

اسلاید ۳ :

    با توجه به این مساله که اضطراب یکی از اجزای جدا نشدنی زندگی امروز و منشا بسیاری از بیماریها می باشد و همچنین وجود این تصور که بین مذهب و سلامت روان ارتباط مثبتی وجود دارد،  مطالعه حاضر را با هدف اضطراب از منظر قرآن کریم انجام دادیم، تا با بررسی آیات و تفاسیر، نظر قرآن در این رابطه را بدانیم.

اسلاید ۴ :

خداوند در قرآن درباره ي تأثير ياد خدا در آرامش و رهايى از اضطراب و افسردگى می فرمايد:  “الذين آمنوا و تطمئن قلوبهم الا بذكر الله تطمئن القلوب” آنان كه ايمان آورده، دل هايشان به ياد خدا آرام است، آگاه باشيد با ياد خدا دل ها آرامش مى يابد.

اسلاید ۵ :

در آیه ای دیگر می فرمایند:« و الذي انزل السيكنه في قلوب المؤمنين ليزدادوا ايمانا مع ايمانهم»
 او(خداوند) كسي است كه آرامش را در دل هاي مؤمنان نازل كرد تا ايماني بر ايمانشان بيفزايد.
در مقابل دوري از یاد خدا، زندگی را دشوار می سازد «و من اعرض عن ذکري فان له معیشه ضنکا…»
و هر کس از یاد من روي گرداند، زندگی سخت و تنگی خواهد داشت.

اسلاید ۶ :

یافته های مطالعات محققین داخلی و خارجی نیز تصدیق کننده آیات قران می باشد.

  William James  فيلسوف و روانشناس آمريكايي مي گويد:

   انسان متدين واقعي تسليم اضطراب نمي شود و توازن شخصيت خويش را حفظ مي كند و همواره آماده ي مقابله با مسايل ناخوشايندي است كه شايد روزگار برايش پيش مي آورد.

اسلاید ۷ :

   آن چنان که نتایج مطالعات نشان می دهد مذهب و داشتن اعتقادات دینی اضطراب را کاهش داده و باعث ایجاد آرامش و اعتماد به نفس و امید در افراد می شود، پس ايمان بدون شك، مؤثرترين درمان اضطراب است.

اسلاید ۸ :

 سوره انعام آیه۸۲ می فرماید:

 الَّذينَ آمنُواْ ولَم يلبسواْ إِيمانَهم بِظُلْمٍ أُولَئك لَهم الأَمنُ وهم مهتَدونَ

   كساني كه ايمان آورده اند و ايمان خود را با شرك و ستم آلوده نكرده اند، ايمني(آرامش) تنها براي آن ها است و آن ها هدايت يافتگانند.

اسلاید ۹ :

    از آنجایی که اضطراب و نگرانی یکی از بزرگ ترین بلاهای زندگی انسان بوده و آنچنان که از آیات قران و یافته های مطالعات پژوهشگران استنباط می شود خواندن قران یا شنیدن آوای آن باعث کاهش اضطراب حتی در شرایط بسیار سخت می گردد

 

اسلاید ۱۰ :

 پس با نزدیکتر شدن به قران کریم نه تنها قادر به کنترل اضطراب و نگرانی در مواقع مواجه با مشکلات هستیم، می توان از قران به عنوان درمانی ﻣﻄﻣﺋﻦ برای کاهش اضطراب در بیماران استفاده نمود.