لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت بام های سبز و روش های اجرای آن توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت بام های سبز و روش های اجرای آن قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

 

مقدمه

توسعه شهرها باعث از بين رفتن محيط هاي طبيعي و زمين هاي زراعي شده است . بنابراين ايجاد وتوسعه فضاي سبز نقش مهمي در زندگي تمام موجودات از جمله انسان دارد بام هاي سبز بخشي از تلاش ها براي پايدار تر ساختن شهرها و يكي از راه حلهاي مدرن براي مشكلات شهري مي باشد . در حال حاضر ۲ درصد مساحت خشكي هاي كره زمين را شهرها تشكيل مي دهند و شهرنشين ها از سه چهارم منابع طبيعي استفاده مي كنند كه با گسترش شهرنشيني سرعت كاهش منابع طبيعي رو به افزايش است. بنابراين استفاده از فناوري بام سبز كه از تكنيك هاي  پيشرفته فضاي سبز است با وجود مشكلات به كارگيري و ساخت واحدهاي گياهي از جهات بسياري مقرون به صرفه بوده و مي تواند جايگزين مناسبي براي پارك هاي شهري باشد.بام سبز(Green Roof) نه تنها سطحي است كه با رنگ سبز پوشيده شده بلكه يك سطح زنده ازگياهان رويشي در لايه خاك بالاي بام است. گاه اين پوشش همراه با محافظ ريشه اي واغلب با يك لايه زهكشي درزيرآن همراه است و گونه هاي گياهان مقاوم در برابر خشكي درآن رشد مي يابند.

اسلاید ۲ :

مزایای با م سبز:
بام
هاي سبز اثرات زيادي در اكولوژي شهر، اقتصاد جامعه و ديگر جنبه هاي محيط زندگي شهر نشينان دارند.

اسلاید ۳ :

انواع بام سبز

بام سبز با توجه به کاربردهای متفاوت آن نسبت به شرایط سازه ای و فضای مورد استفاده در انواع مختلفی اجرا می شود که به طور کلی به سه دسته گسترده، متراکم و نیمه متراکم طبقه بندی می شود.

اسلاید ۴ :

بام سبز گسترده

        بام سبز گسترده که از نظر اجرا به دلیل عدم نیاز به تقویت سازه متداول ترند دارای عمق کم تری اند.بام سبز سطحی معمولا کمتر از ۲۰۰-۶۰ میلی متر بستر دارند و به طور معمول تنوع زیادی از گونه های گیاهی را به دلیل محدودیت در گسترش ریشه پشتیبانی نمی کنند. وزن معمولی بام سبز کم عمق ۱۵۰-۶۰ کیلوگرم بر مترمربع و به طور کامل اشباع شده است.برخی دیگر از مزایا به شرح زیر است:وزن کم، تعمیر و نگهداری پایین و آبیاری کم (بسته به نوع آب و هوا)، سرمایه گذاری کم و مناسب برای سطوح وسیع.

اسلاید ۵ :

بام سبز متراکم

   سیستم بام سبز عمیق یا باغ بام که بام سبز متراکم نامیده می شود معمولا دارای محیط کشتی با عمق بیش از ۴۰۰-۱۵۰ میلی متر هستند و طیف گسترده ای از گیاهان را در خود جای می دهند.اما این نوع بام ها به دلیل وزن اضافی که بر سازه وارد می کنند رایج نیستند وبرای اجرا نیاز به بررسی سازه ساختمان دارند.وزن معمولی بام های سبز عمیق ۵۰۰-۱۸۰ کیلوگرم بر متر مربع ( به طور کاملا اشباع شده) هستند و شامل مزایای زیر است : نوع گیاهی و زیستی بیشتر، مدیرت آبهای سطحی بهتر، خاصیت عایق بودن، فرصت های طراحی بیشتر، قابلیت دسترسی و استفاده عمومی و ….

اسلاید ۶ :

بام سبز نیمه متراکم

        این بام های سبز بین بام های سبز گسترده و متراکم قرار دارند. دارای لایه های ( زهکش، خاک، گیاه ) عمیق تر و گونه های گیاهی متنوع تر نسبت به بام گسترده است.عمق لایه ها حداکثر ۲۵۰-۱۲۰ میلی متر است و وزن آن حدود ۲۰۰-۱۲۰ کیلوگرم بر متر مربع می باشد.

اسلاید ۷ :

بام سبز مدولار
مقایسه انواع بام سبز

از دیگر سیستم هایی که برای بام سبز به کاربرده می شود. سیستم مدولار می باشد.خاک و گیاه درون ظرفی از جنس پلی اتیلن سبک وزن، با اندازه های مختلف قرار می گیرد.ترویج این سیستم در بام های سبز به دلایل زیر می باشد:انعطاف پذیری بیشتر برای طراحان و سازندگان بام سبز، امکان رشد گیاهان در خارج از سایت در حین ساخت بام، ترکیب خاک هر مدول، بر اساس نوع گیاه مورد نیاز، تفاوت عمق خاک در هر مدول، مطابق با نقشه مجموعه و گیاهان منتخب، (مدول هایی با عمق خاک بیشتر باید در بالای عناصر متحمل کننده بار سازه مانند ستون، تیر قرار گیرند).