لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت بررسی اصــول بلنـد مرتبـــه سازی در نواحی ساحلی با تأکيد بر استان مازندران توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت بررسی اصــول بلنـد مرتبـــه سازی در نواحی ساحلی با تأکيد بر استان مازندران قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

  • افزایش تراکم، فشرده سازی، توسعه کاربردی مختلط، توسعه میان افزا و رشد هوشمند از جمله ابزارها، روشها و ایده هایی هستند که در سالها اخیر برای کنترل و بهینه سازی رشد و توسعه شهری مطرح شده اند و بالقوه
    می توانند در این زمینه راهگشا نیز باشند و باعث افزایش بهره بردرای از زمین، حفظ محیط زیست، جلوگیری از رشد بی رویه و دیگر مزایا گردند امّا اگر از این ابزارها و ایده ها بدرستی استفاده نشود تأثیر معکوس بر جای
    می گذارند.
  • مفهوم ضد شهرسازی

اسلاید ۲ :

تعريف بلند مرتبه

ساختمانی که ارتفاع آن باعث می شود نيروهای جانبی ناشی از زلزله و باد بر طراحی آن تأثیر قابل توجهی بگذارد (۱۰ طبقه و بيشتر): (بمانيان، ۱۳۷۷).

نيــــاز به بالابـر (۵ طبقه و بيشتر)

نردبان های معمولی آتش نشانی قادر به سرويس دهی نباشد (۸ طبقه و بیشتر)      

ســاختمـــانی مجـــاز به ســـاخت در تـــراکم بـالـا (۵ طبقه و بیشتر)       

دستــورالعمل تهيه اسناد ۲۰۰۰ : طرح تفصيلی شهر تهران 
(۱۲ طبقه و بيشتر)          

اسلاید ۳ :

نظــارت بــر کــودکـــان (۳۲ متـر)

بیشتر از ۱۰ طبقه (کتاب سبز شهرداریها)

غلبه ارتفاع بر عرض خیـابان

نسبــی بــودن تعــریـف

انواع بلندمرتبه:

مسکـونی

تجــاری

اداری

آمیخته

اسلاید ۴ :

تاریخچه

بناهای مذهبی مرتفع

رم باستـــان

یمن

مکتب شیکاگو (بعد از ۱۸۷۱٫م)

اسلاید ۵ :

بررسی اجمالی وضع

بلندمرتبه سازی در استان مازندران

خلاصه نتایج میدانی:

ساختمانهای بررسی شده: ۱۳ مورد

متوسط تعداد طبقات:۱۰/۳

کاربری: ۶۱/۵% مسکونی

          مسکـونی- تجاری

            هتـل

          بانک

               اداری- تجاری- خدماتی

اسلاید ۶ :

۳۵/۴% متوسط تعداد واحدها (در کاربریهای مسکونی یا مختلط)

۳۸/۵% دارای تأثیرات ترافیکی منفی

۷۷% دارای فضای بـاز

۲۳% دارای فضای سبز

۳۸/۵%  دارای  شـوتیـنــگ

۳۰% دارای سالن اجتماعـــی

۳۰% دارای امکانــات تفریحی

۳۸/۵% دارای امکانات ورزشی

اغلب فاقــد پله اضطــراری

اسلاید ۷ :

برخی از معیارها و ارزیابی کلی بلندمرتبه سازی در نوار ساحلی بر اساس آن

۱- باید با تعیین ضوابط و مقرراتی از تأثیر بلند مرتبه سازی در کاهش سرانه های فضای باز، سبز و خدماتی جلوگیری نمود.

   در این زمینه در شهرهای مختلف استان ضوابطی وضع شده است تا سطح اشغال ساختمان در صورت افزایش تعداد طبقات کاهش یابد. (البته این ضابطه نیز تا حد زیادی مورد بی توجهی قرار گرفته است)

    اما در مورد تاثیری که بلند مرتبه سازی بر فضای سبز بیرون از قطعه بلند مرتبه سازی شده ضابطه ای وجود ندارد و اعمال نشده است. البته به طور کلی این نکته مورد تایید قرار گرفته است که خدمات باید تامین شود و معمولا از این بابت مبلغی به شهرداری پرداخت می گردد اما سازوکار این تامین خدمات مشخص نیست.

اسلاید ۸ :

۲- صدور مجوز افزایش تراکم ساختمانی در نتیجه بلند مرتبه سازی و افزایش تراکم و میزان جمعیت تنها در صورت تامین سرانه ی حمل و نقل شهری باید انجام شود.

   در صورت افزایش تراکم ساختمانی در مرکز شهر پاسخگویی به ترافیک تولید شده عملا امکان پذیر نیست چرا که بلند مرتبه ها اگر تجاری باشند که معمولا در مرکز شهر چنین است سفرهای بسیاری را به خود جذب می کنند و اگر مسکونی، سفرهای بسیاری را تولید می کنند و در هر صورت شبکه های قدیمی و کم ظرفیت مرکز شهر نمی توانند این بار را تحمل کنند. لذا استقرار بلند مرتبه ها در مراکز شهرهای ساری و بابلسر از این جهت با معیار گفته شده ناسازگار است.

اسلاید ۹ :

۳- زندگی در ساختمان های بلند برای مردم روستایی و یا اقشار پایین دست شهری با فرهنگ روستایی مناسب نمی باشد. در برنامه ریزی ساختمان های بلند مرتبه مسکونی باید به همسایگی و هم جواری اقشار اجتماعی و فرهنگی مشابه در واحد بلند مرتبه دقت گردد.

   در این زمینه ملاحظه می شود با توجه به زمان توسعه ی بلند مرتبه سازی که مربوط به سال های اخیر است و نوع متقاضیان اسکان در آن، فعلاً اقشاری در این بلند مرتبه ها اسکان گزیده اند که از لحاظ اجتماعی همگون هستند و شیوه های زیست آن ها متناسب با این نوع اسکان می باشد، اما اگر این شیوه زیست برای متقاضیان مسکن مهر مورد توجه قرار گیرد، مشکلاتی پیش خواهد آمد. 

اسلاید ۱۰ :

۴- هر چه میزان جمعیت در یک واحد بلند مرتبه بیشتر باشد (تعداد واحدهای بیشتر) برای حفظ مطلوبیت فضا، طراحی پیچیده تر و سرمایه گذاری بیشتری مورد نیاز است.

 در برخی از مجتمــع ها اندک توجهی

 به این زمینه شده است (نظیر برج های

 ســه گانه ی نمک آبرود) اما عمومــا

 طــراحی فضـا مورد توجه جدی قرار

گرفتـــه است.