لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت بررسی راه های تعامل موفق با رسانه توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت بررسی راه های تعامل موفق با رسانه قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

مقدمه

nاهمیت و ضرورت تعامل با رسانه ها

nشرایط و چگونگی تحقق این مسله

اسلاید ۲ :

رسانه ((media چیست؟

 انواع رسانه

           ۱- رسانه های سنتی

           ۲- رسانه های  چاپی    print media

           ۳-  رسانه های الکترونیک          electronic media                                

          ۴- رسانه های سایبر                

اسلاید ۳ :

سواد رسانه‌اي و سواد اطلاعاتي كارورزان روابط عمومي

nبا توجه به تأثيرات شگرف انقلاب ارتباطات و اطلاعات بر تمامي عرصه‌هاي اجتماعي و شكل‌گيري جامعه اطلاعاتي، كارگزاران روابط عمومي براي حضور در اين شرايط و ايفاي نقش اصلي و اساسي خود بايد با دو مقوله مهم كاملاً آشنا شوند

اسلاید ۴ :

سواد اطلاعاتی

سواد اطلاعاتي از موضوعات جالب و جديد در عصر اطلاعات است. اين موضوع را مي‌توان يكي از عوامل مؤثر براي حضوري موفق و پويا در اين عصر به ويژه براي كارگزاران روابط عمومي دانست.

رشد غيرقابل پيش‌بيني اطلاعات و فناوري‌هاي مربوط به حوزه ذخيره، سازمان‌دهي و دسترسي به اطلاعات از جمله ويژگي‌هاي بارز اين عصر به حساب مي‌آيد

n

اسلاید ۵ :

nدر عصر اطلاعات، علاوه بر ويژگي‌ بارز و ملموس آن – يعني رشد كمي حجم اطلاعات – دگرگوني‌هايي نيز در ابعاد مختلف اطلاعات به چشم مي‌خورد. متعاقب اين تحولات و ظهور و مفهوم جامعه اطلاعاتي توانمندي‌ها و سواد نويني متناسب با تغييرات ياد شده مورد نياز بوده كه بتواند ضامن بقاي افراد جامعه باشد. برخي از اين توانمندي‌ها – با عنوان سواد – متناسب با نيازهاي روز از سوي صاحبنظران مطرح شده‌اند .

اسلاید ۶ :

محققان مختلف بيش از ۳۴ نوع سواد را در اين شرايط مطرح مي‌كنند

nسواد رايانه‌اي: توانايي بهره‌گيري از رايانه و نرم‌افزارهاي آن براي انجام امور و وظايف

nسواد فن‌آوري: توانايي استفاده از رسانه‌هايي مانند اينترنت براي دسترسي به اطلاعات و قرار دادن اطلاعات در چرخه ارتباطي به نحوه‌ي مؤثر.

nسواد متني: در اين نوع سواد فرد توانايي تشخيص «واقعيت»‌ و «ديدگاه شخصي» را در يك متن دارد. اين مهارت يكي از پايه‌هاي سواد اطلاعاتي است كه مواد را از نظر ارزش انتقادي مورد ارزيابي قرار مي‌دهد.

nسواد شمارشي: به توانايي تفسير پايگاه‌هاي بزرگ داده و خرد كردن و پردازش ارقام آن‌ها به روش معنادار و تشخيص صحت آن‌ها اطلاق مي‌شود.

اسلاید ۷ :

nبا توجه به مقدمه فوق مي‌تواند سواد اطلاعاتي را چنين تعريف نمود: «مجموعه‌اي از توانايي‌ها و مهارت‌ها براي جستجو، ارزيابي و استفاده مؤثر از اطلاعات» با سواد اطلاعاتي كسي است كه: «توانايي مكان‌يابي، دسترسي، ارزيابي و استفاده مؤثر و بهينه از اطلاعات مورد نياز براي هر فرد يا افراد را دارد.»

اسلاید ۸ :

nبايد خاطرنشان ساخت كه فرد «باسواد اطلاعاتي» داراي قابليت‌هاي ذيل مي‌باشد:

n1 – نياز اطلاعاتي را مشخص مي‌كند.

n2 – نياز اطلاعاتي را مطرح مي‌كند.

n3 – اطلاعات را بازيابي مي‌كند.

n4 – اطلاعات را به صورت منتقدانه ارزيابي مي‌كند.

n5 – اطلاعات را انطباق مي‌دهد.

n6 – اطلاعات را سازماندهي مي‌كند.

اسلاید ۹ :

n7– اين فرايند را مجدداً تكرار مي‌كند (نشان مي‌دهد كه نيازهاي اطلاعاتي اوليه بر طرف شده است و در صورت لزوم اين فرايند را دوباره تكرار كرده و آموخته‌هاي خود را در زمينه‌هاي متفاوت به كار مي‌گيرد)

اسلاید ۱۰ :

 اهميت سواد اطلاعاتي

nكيفيت زندگي شهروندان در تمام سطوح بهبود مي‌يابد.

nميزان مشاركت و دموكراسي را در تمامي سطوح افزايش مي‌دهد.

nاجراي بهتر و مؤثرتر قوانين، طرح‌ها و سياست‌ها را باعث مي‌‌شود.

nانجام بهينه و مؤثرتر مشاغل را تسهيل مي‌كند.

nفاصله ميان غنا و فقر اطلاعاتي (يا به تعبير ديگر شمال و جنوب اطلاعاتي) را از در سطح كلان و ملي