لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت بمب‌های گرافيتی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت بمب‌های گرافيتی قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

  گرافیت يک ترکیب از عنصر کربن است که یکی از نرم ترین مواد معدنی شناخته شده و یک هادی بسیار قوی با رنگ مات است که به صورت شش ضلعی متبلور می شود. تمام این ویژگی های خاص به علت ساختار اتمی و پیوندهای دوتایی گرافیت است.

اسلاید ۲ :

  که از این ماده با ارزش که هم خصوصیت رسانایی بسیار بالا و هم استحکام و نرمی بسیار خوبی دارد
می توان برای اهداف خاص استفاده کرد. یکی از این مسائل استفاده ویژه از گرافیت در ساختار بمب های گرافیتی است.

اسلاید ۳ :

  مهمات استفاده شده در دهه اخير، دارای ويژگي های منحصر به فردی می باشند. اين مهمات، در عين اينكه تأثيرات بسزايی در تخريب تجهيزات استراتژيك دشمن دارند، از ايمنی قابل توجهی برخوردارند و امكان پدافند هوايی مؤثری نيز برای آنها وجود ندارد.

اسلاید ۴ :

  با توسعة روزافزون تسليحات هوشمند، توانايی كشورها در نبردها افزايش يافته است. بطوريكه عدم شناخت تهديدات و آگاهی از چگونگی مقابله با چنين تهديداتی می تواند موجب زوال يك كشور در مدت كوتاهی گردد كه نمونة آن در جنگ خليجفارس و پس از آن در جنگ كوزوو مشاهده گرديد. بمبهای گرافيتی نيز كه به همراه سلاح های هوشمند مورد استفاده قرار می گيرند از اين قاعده مستثنی نيستند.

اسلاید ۵ :

  انواع سلاح های گرافیتی استفاده شده تاکنون:

  اليافی

  پودری

  موارد استفاده:

  برای از كار انداختن نيروگاه ها  و تأسيسات برق بدون ايجاد صدمات عمرانی ناشی از انفجار مواد منفجره

اسلاید ۶ :

  1. ۱. شناسایی محل ها و مکان های مورد تهدید حملات گرافيتی
  2. ۲. مهندسی استتار برای شبکه های الکتريکی قدرت، رادارها و برجهای مخابراتی
  3. استفاده از روشهای مهندسی پيشرفته، شامل كابلكشی زيرزمينی، سقفهای محافظ فلزی، توری و پلاستيكی در جمعآوری الياف و جلوگيری از اتصال كوتاه شدن مدارات، استفاده از چترهای جمعكنندة الياف، ايزولاسيون ساختمان نيروگاهها، اتاقهای كنترل و فرمان، استفاده از فيلترهای الكترواستاتيك و … در نيروگاههای برق
  4. ۴. مدیریت بحران و آموزش نيروی انسانی متخصص برای مقابله و رفع بحران و جمع كردن الياف و وصل مجدد برق بعد از حمله

اسلاید ۷ :

۱- جنگ خليج فارس :

  در عمليات طوفان صحرا در جنگ خليج فارس در سال ۱۹۹۱ ميلادی، الياف گرافيتی در كلاهك جنگی موشك تام هاك KIT-2 برعليه تأسيسات برق عراق بكار رفت. در اين حمله، اتصالات ناشی از الياف گرافيت، ۸۵% ظرفيت توليد برق عراق را از كار انداخت. اهداف مورد نظر در اين حمله بيشتر، پست های توزيع و سوئيچينگ برق بود تا خود نيروگاه های توليد برق. عراق برای مقابله با اين سلاح مجبور شد تا قبل از اصابت موشكهای مزبور، سيستم های توليد و انتقال برق خود را غيرفعال نمايد.

اسلاید ۸ :

۲- جنگ کوزوو  :

  در جنگ ناتو عليه يوگسلاوی سابق، نيروهای ایالات متحده نوع جدیدی از بمب به نام بمب های گرافيتی (B/114-BLU) مشهور به بمبهای نرم را برعليه تأسيسات برق صربها استفاده کردند. در دوم ماه می سال ۱۹۹۹، هواپيماهای ناتو، شش ايستگاه بزرگ ولتاژ بالای سيستم برقرسانی يوگسلاوی را با بمبهای گرافيتی بمباران كردند. بدنبال اين حمله ۷۰% برق كشور يوگسلاوي به مدت ۷ ساعت قطع شد. اين حمله توسط جنگندههای ۱۱۷-F استيلت انجام گرفت و در نهايت موجب شكست اين كشور از نيروهای ناتو گرديد.

اسلاید ۹ :

۳-جنگ عراق :

  آمريكا در مارس ۲۰۰۳ ميلادی تجهيزات توزيع قدرت عراق را هدف گرفت. بجای استفاده از بمب های قابل انفجار كه تلفات فراوان بجا میگذاشت از بمبهای حاوی الياف كربن استفاده نمود كه خرابي های به مراتب كمتری بر جا می گذاشت. و از نظر سیاسی و اذهان عمومی برای کشور حمله کننده وجهه بهتری داشت. بسياری از حملات به تجهيزات توزيع نيروی الكتريكي در عراق، خسارات دراز مدت بر جمعيت غيرنظامی وارد آورد. بعد از حملات آمريكا بر دو تجهيزات ترانسفورمری در النصيريا، برق بمدت ۳۰ روز قطع بود.

اسلاید ۱۰ :

۱- قطع برنامه های راديو و تلويزيون

۲- اختلال در پروازها و حركت قطارها

۳- از کار افتادن پمپ بنزين ها

۴- از کار افتادن چرخ صنعت در شهرها وکارخانه ها

۵- از کار افتادن سايت کامپيوتری مراکز حساس

۶- از کار افتادن دستگاه های الکترونيکی حساس در بيمارستان ها