لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت تعریف پدافند غیر عامل توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت تعریف پدافند غیر عامل قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

  • پدافند غیرعامل، مجموعه اقداماتی است که قبل از خطر انجام مي گيرد و در هنگام بروز هرگونه تهديد طبيعي و غير طبيعي (مانند جنگ) موجب کاهش آسیب پذیری نیروی انسانی، ساختمان‌ ها، تاسیسات، تجهیزات، اسناد و شریان های حیاتی یک کشور می گردد.

اسلاید ۲ :

بیانات مقام معظم رهبری

  • این موضوع را قبلاً هم ابلاغ کرده ام و الان هم تأکید می کنم که تدابیر کارساز در این پدافند غیرعامل را عملی کنید.
  • تنها راه مقابله با تهدیدها این است که وضعیت داخلی به گونه ای ساماندهی شود که دشمن از پیروزی خود مطمئن نباشد و زمینه را برای ماجراجویی فراهم نبیند.
  • ندانستن اینکه دشمن چه در سر دارد و چه می خواهد بکند ، غفلتی است که ممکن است ما را از امکان برخورد و امکان دفاع محروم کند.

اسلاید ۳ :

بیانات مقام معظم رهبری

  • تهدید را کاملاً جدی بگیرید ، یعنی به هیچ وجه در محاسبات خودتان از تهدید جدي پایین نیایید ، منتها تهدید جدی معنایش حتمی نیست ، هیچ حتمیتی وجود ندارد.
  • باید تدابیر کارساز در باب پدافند غیرعامل را عملی کنید.
  • پدافند غیرعامل مانند شعله ای بلند شود این که دولت به پدافند غیرعامل اهمیت بدهد و وزراء و مسئولین دولتی به آن اهتمام کنند تذکر داده ایم و نظرات رهبری به دولت و آن ستاد ابلاغ شده است. امروز اهمیت پدافند غیرعامل قاعدتاً برای مسئولین بایستی شناخته شده باشد ، اهتمام شما کار را پیش میبرد .

اسلاید ۴ :

تدابير و فرامين :

مقام معظم فرماندهي كل قوا در ارتباط با ساماندهي و ايجاد يك هماهنگي و ضمانت اجرايي در تصميمات در ارتباط با پدافند غير عامل موارد زير را تأكيد فرمودهاند :

 تشكيل كميته دائمي پدافند غير عامل به منظور هماهنگ سازي، سياستگذاري، كنترل، نظارت و تصويب طرحهاي پدافند غير عامل پروژههاي توسعه اي كشور در ستاد كل نيروهاي مسلح.

 تأكيد بر شناسايي مراكز درجه يك و حياتي كشور در طرحهاي پدافندي.

 اولويتبندي اماكن و موضوعات بر اساس اهميت و كاربرد آنان در طرح.

 داشتن نگاه اجرايي و ميداني در موضوعات پدافند غير عامل.

اسلاید ۵ :

تدابير و فرامين :

 به نتيجه رساندن طرحهاي پدافند غيرعامل در ارتباط با مسئولين  اجرايي كشور .(مسئوليت كليه وزراء)

 تأكيد بر داشتن طرح پدافند غير عامل براي كليه پروژهها و تأسيسات كشور.

 تأكيد بر پيگيري كميته دائمي و نظارت بر اجراي طرحهاي پدافند غير عامل دستگاههاي اجرايي كشور.

 تأكيد بر روحيه بسيجي در اجراي پروژهها.

 در اولويت بالا قرارداشتن مسئله پدافند غير عامل كشور.

 استفاده از نعمتهای خداداد (عوارض طبیعی موجود و …).

 ایمن سازی سرمایه های اساسی (اقلام عمده دفاعی و حیاتی).

اسلاید ۶ :

مباني و مستندات :

رعايت اصول پدافند غير عامل در طراحي و اجراي طرحهاي حساس و مهم و يا در دست مطالعه و نيز تأسيسات زيربنايي و ساختمانهاي حساس و شريانهاي اصلي و حياتي كشور و آموزش عمومي مردم توسط دستگاههاي اجرايي موضوع ماده (۱۶۰) اين قانون به منظور پيشگيري و كاهش مخاطرات ناشي از سوانح طبيعي.

اسلاید ۷ :

ماده ۷ وظايف و اختيارات كميتههاي دستگاههاي اجرايي عبارتند از :

۱- بررسي و پيشنهاد سطح‌بندي و اولويت‌بندي مراكز دستگاه مربوط.

۲- پيگيري تهيه و اجراي طرح پدافند غير عامل مراكز موجود بر اساس مصوبات كميته دائمي و نظام فني و اجرايي كشور به نحوي كه در طول برنامه چهارم توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران مصوب ۱۳۸۳ حداقل مراكز حياتي و حساس كشور ايمن سازي شوند.

۳- نظارت بر اعمال ضوابط و مقررات پدافند غير عامل در طرحهاي دستگاه مربوط.

۴- انجام پژوهشها و آموزشهاي تخصصي و عمومي در زمينه پدافند غير عامل مرتبط با موضوعات تخصصي دستگاه مربوط.

اسلاید ۸ :

اهداف دفاع غيرعامل

 

  تقليل آسيبپذيري و كاهش خسارات و صدمات تأسيسات، تجهيزات و نيروي انساني مراكز حياتي، حساس و مهم كشور در برابر خطرات طبيعي و حملات دشمن

  حفظ سرمايههاي كلان ملي كشور

 حفظ توان خودي جهت ادامه فعاليتها و تداوم عمليات توليد و خدمات رساني

 

اسلاید ۹ :

اهداف دفاع غيرعامل

 صرفهجويي در هزينههاي نيروي انساني

افزايش آستانه مقاومت مردمي در برابر تهديدات

بالا بردن توان دفاعي كشور

توزيع ثروت، جمعيت و سرمايههاي ملي در كل فضاي سرزميني كشور از طريق اعمال سياست تمركززدايي، آمايش سرزميني و پراكندگي زيرساختهاي كليدي و مراكز حياتي، حساس و مهم توليدي محصولات كليدي (نيروگاهي، پالايشگاهي، صنعتي، نظامي، غذايي، آبرساني و …)

 آمادگيهاي لازم جهت مقابله با دشمن در شرايط تهديدات نامتقارن

حفظ تماميت ارضي، امنيت ملي و استقلال كشور.

اسلاید ۱۰ :

اهداف دفاع غيرعامل

۱- بكارگيري اقدامات پدافند غيرعامل ، موجب زنده ماندن و ادامه حيات و بقاي نيروي انساني مي‌گردد كه با ارزش‌ترين سرمايه يك سازمان و قدرت ملي كشور مي‌باشد.

۲- دفاع غيرعامل موجب صرفه‌جويي كلان اقتصادي و ارزي در حفظ تجهيزات و سازه هاي بسيار گران قيمت مي‌گردد.

۳- دفاع غيرعامل ، مراكز حياتي و حساس (اقتصادي ، سياسي ، نظامي ، ارتباطي ، مواصلاتي ،دانشگاهها، پالايشگاهها ، نيروگاهها ، بنادر ، فرودگاهها ، مجتمع‌هاي صنعتي و …) را در برابر تهديد حفظ نموده ، خسارات و صدمات را تقليل و ادامه فعاليت و مقاومت در شرايط بحران و جنگ را ممكن مي‌سازد.

۴- اقدامات دفاع غيرعامل موجب تحميل هزينه بيشتر به دشمن مي‌گردد.

۵- دفاع غيرعامل موجب حفظ نيروها براي ضربه زدن در زمان و مكان مناسب به دشمن و سلب آزادي و ابتكار عمل از دشمن و نيروي مهاجم مي‌شود.

۶- پيشگيري بهتر از درمان ، و تصفيه آب در سرچشمه آسانتر از تصفيه در درياست