لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت تكنيك هاي ترميم فجايع در سيستم هاي پايگاه داده توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت تكنيك هاي ترميم فجايع در سيستم هاي پايگاه داده قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

مقدمه

پايگاه داده ها بالقوه در معرض آسيب است. انواع نقص (عيب) و در نتيجه خرابي ممكن است در پايگاه داده ها بروز كند.

سيستم مديريت پايگاه داده ها بايد بتواند, در صورت بروز خرابي, پايگاه داده ها را ترميم و آسيبها و خسارات وارده بر آن را جبران كند.

اسلاید ۲ :

تعريف ترميم

بازگرداندن پايگاه داده ها به وضع سازگاري كه درست قبل از بروز خرابي داشت. به بيان ديگر به آخرين وضع سازگار, به گونه اي كه اثري از خرابي در آن نباشد.

اسلاید ۳ :

دسته بندی خرابيها

خرابي سيستمي

سبب مي شود تا حداقل يك و معمولاً تمام تراكنش هاي در حال اجرا در سيستم آسيب ببينند ولي داده هاي ذخيره شده در حافظه جانبي دچار خرابي نمي شوند. مثل خرابي ناشي از قطع جريان برق

خرابي هاي رسانه اي

سبب ايجاد خرابي در تمام يا قسمتي از داده هاي ذخيره شده در حافظه مانا مي شود و حداقل روي آن دسته از تراكنش هايي كه در حال استفاده از داده ها هستند تأثير مي گذارد.

اسلاید ۴ :

تقسيم بندی خطاها

 

زودگذر

Crash

رسانه ای

محلی

اپراتور

خطاهای بدخواه ( malicious )

اسلاید ۵ :

خطاهای زودگذر و خطاهای Crash

موجب از دست رفتن پيغام ها در سيستم هاي مبتني بر شبكه مي شوند . پروتكل ها در لايه داده، لايه شبكه و لايه كاربرد مي توانند براي رفع و كنترل اين گونه خطاها طراحي شوند.

در هنگام رخ دادن يك خطا ي Crash  تمام محتويات حافظه و نيز حالات برنامه موجود در پردازنده از بين مي روند. مكانيسم هاي استاندارد ترميم Crash  مانند عمل نقطه وارسي روي يك حافظه پايدار مي توانند براي مديريت اين مساله اتخاذ شوند

اسلاید ۶ :

خطاهای رسانه ای

به نقص داده در روش هاي حافظه ماندگار مربوط مي شوند. براي مقابله با خطاهاي رسانه اي نسخه هاي پشتيبان داده وابسته به موقعيت و فرصت بايد تهيه شود.

رويه هاي توليد پشتيبان

دستي

خودكار

نوارها

ديسك ها

كارتريج ها

واحد پشتيبان گيري ممكن است يك نسخه برداري كامل پايگاه داده يا يك ركورد ثبت ساده باشد.

پس از رخ دادن يك خطاي رسانه اي نسخه هاي پشتيبان بايد براي ترميم داده هاي از دست رفته بازيابي شوند.

اسلاید ۷ :

خطاهای سايت يا محلی

خطاهاي سايت يا محلي تمام پردازنده هاي موجود در يك محل را تحت تاثير قرار مي دهند.

اين نوع خطاها ممكن است يك مجموعه از ايستگاه هاي كاري در يك اتاق يا يك مجموعه در يك ساختمان را تحت تاثير قرار دهند

اسلاید ۸ :

خطاهای اپراتور

اعمال بشر باعث لايه بعدي از حوادث مي شوند. به عنوان مثال ممكن است شخصي به صورت تصادفي نسخه هاي جاري و پشتيبان را با هم اشتباه كرده و آخرين نتيجه نوشته شده را دوباره بنويسد.

بر عكس خطاهاي محلي، مشخص كردن محدوده خطاهاي اپراتور و تشخيص داده هاي خوب از داده هاي بد كار ساده اي نمي باشد.

رويه هاي ترميم معمولاً وقت گير هستند. خطاهاي اپراتور را مي توان بوسيله محدودسازي اختيارات كاربرهاي كم تجربه و تهيه حافظه هاي پشتيبان كافي به حداقل رساند.

اسلاید ۹ :

خطاهای بدخواه

خطاهاي بدخواه مي توانند تمام قطعات اطلاعات را نابود سازند و قادر هستند پردازنده هاي اوليه و پشتيبان و نيز نوارهاي پشتيبان را آلوده سازد.

اين نمونه از خطاها را مي توان بوسيله وادارسازي پروتكل ها به توسعه خود بوسيله كنترل هاي ايمني بسيار سخت و تهيه تعداد نسخه هاي پشتيبان كافي كاهش داد.

اسلاید ۱۰ :

معماري سيستم

سايت اوليه

واحد پردازش

کنترل کننده دِيسک

نوار

سايت پشتيبان

واحد پردازش

کنترل کننده ديسک

نوار