لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت جوشکاری فراصوتی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت جوشکاری فراصوتی قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

تاریخچه :موج التراسونیک بطور طبیعی بخشی از صدای خفاشها را تشکیل می دهد حدود ۱۳۰ سال پیش شخصی به نام Rodolphkoling  توانست ارتعاشات التراسونیک را تولید نماید . این علم در طی جنگ جهانی اول برای مواجه با زیر دریایی هایی که نیرو دریایی فرانسه را تهدید می کرد توسط پرفسور P.Langevin پیشرفت زیادی کرد .

اسلاید ۲ :

تعریف جوشکاری  :جوشکاری عبارتست از اتصال دوقطعه فلزی یا غیر فلزی به یکدیگر در اثر عوامل خارجی مثل حرارت و فشار که امروزه به صورت یک علم پیشرفته در آمده است .
هدف آن اتصال دایمی مواد مهندسی ( فلز ،سرامیک ، پلیمر ،کامپوزیت ) به یکدیگر است به گونه ای که خواص اتصال برابر خواص ماده پایه باشد .

اسلاید ۳ :

جوشکاری حالت جامد :

دسته ای از فرآیند های جوشکاری هستند که در آنها عمل جوشکاری بدون ذوب شدن لبه ها انجام می شود .در واقع لبه های تحت فشار با حرارت یا بدون حرارت در همدیگر له می شوند .

اسلاید ۴ :

انواع فرآیند های جوشکاری حالت جامد :

۱- جوشکاری  غلتکی 
۲- جوشکاری  نفوذی
۳- جوشکاری فشاری  
۴- جوشکاری آهنگری 
۵- جوشکاری  انفجاری
۶- جوشکاری فراصوتی
۷- جوشکاری اصطکاکی

اسلاید ۵ :

جوشکاری فراصوتی :

بطور موثر برای جوشکاری فلزات هم جنس وغیر هم جنس وهمچنین غیر فلزات با طرح اتصال روی هم استفاده می شود .

اسلاید ۶ :

در این روش نوسانهای فرکانس بالا سبب متلاشی شدن اتم های فلزی و یا مولکولها ودر نهایت دستیابی به یک اتصال مکانیکی می شود . قسمت هایی که باید به یکدیگر جوش داده شوند زیر فشار روی هم نگه داشته شده وتحت ارتعاشات التراسونیک با فرکانس ۲۰تا۷۰ کیلو هرتز قرار می گیرند . از آنجا که جوشکاری التراسونیک بسیار سریع است (کمتر از ۱ثانیه ) به طور وسیع از آن در صنعت استفاده می شود .

اسلاید ۷ :

نکات :۱-دراین روش از روانساز یا فلز پر کننده استفاده نمی شود .
۲- در خلال فرآیند فشار متوسطی برای در تماس قرار دادن قطعات اعمال می شود که تغییر شکل قابل ملاحظه ای را ایجاد نمی کند 
۳- حداکثر میزان تغییر شکل پلاستیک به ندرت از ۱۰% تجاوز می کند

اسلاید ۸ :

۴- انرژی فراصوتی از طریق یک مبدل  که کار تبدیل کردن نوسانهای الکتریکی فرکانس بالا به نوسان های مکانیکی  را انجام می دهد
۵- فرکانس معمول در این فرآیند بیش از ۱۰ کیلو هرتز (فراترازمحدوده شنوایی انسان ) است .
۶- قبل از جوشکاری یک تمیز کاری ساده  ضرورری است ولی بعد از جوشکاری تمیز کاری مودر نیاز نمی باشد

اسلاید ۹ :

انرژی مورد نیاز برای جوشکاری :

انرژی الکتیریکی مورد نیاز برای ایجاد یک جوش فراصوتی به مقدار سختی قطعه کار وضخامت ورق ، بستگی دارد  واز رابطه زیر محاسبه می شود :                                               
                                                     
E=K(H.T)⅔  :Hمقدار سختی قطعه برحسب ویکرز
E : انرژی الکتیریکی برحسب ژول
 T : ضخامت ورق بر حسب میلی متر
K : مقدار ثابت

اسلاید ۱۰ :

سرعت با زمان جوشکاری  :

زمان اعمال انرژی فراصوتی از ۰٫۰۱ ثانیه برای سیم های ظریف تا حدود ۱ ثانیه برای مقاطع سنگین تفییر می کند جوشهای ایجاد شده در زمانهای کم وبا توانهای بالا معمولا بهتر از جوشهایی هستند که در زمان های بالا وبا توان های پایین ایجاد می شوند . سرعت ۵۰۰ فوت بر دقیقه برای فلزهای نازک و ۵ فوت بر دقیقه برای ورقهای سنگین استفاده می شود