لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت خوابیدن توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت خوابیدن قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

خوابیدن

  • افراد حدود هشت ساعت ازشبانه روزرا درحالت خوابیده به سر می برند و این زمان  در مورد کودکان بیشتراست اگر فرد  وضعیت  صحیحی    در هنگام  خواب  نداشته  باشد ، فشار زیادی  بر مفاصل و عضلات او وارد  خواهد  شد و ممکن است زمینه ساز تغییر شکل نیز بشود.

اسلاید ۲ :

خوابیدن نادرست (رو به شکم)

  • این نحوه خوابیدن     سبب  افزایش قوس کمری   و  اختلال  در   تنفس می شود که می تواند از عوامل  ایجاد   درد  گردن ،     بی حسی   دست  ،  سر درد  و سرگیجه باشد.
  • در این حالت فرد  مجبور است صورت  خود  را به  یک  سمت

    بچرخاند . بنابراین  عضلات یک سمت  گردن   در  حالت  کشیده

    و سمت دیگر در حالت کوتاه شده قرار می گیرند.

اسلاید ۳ :

خوابیدن نادرست

–فرد باید از بالشی  استفاده  نماید که مهره های گردنی  را  در امتداد  مهره های پشتی نگه دارد. استفاده از  بالش بلند باعث ایجاد عارضه  سر به جلو

می شود .

اسلاید ۴ :

خوابیدن نادرست به پهلو

  • استفاده نکردن از بالش یا استفاده  از بالش بلند  باعث ایجاد  عارضه  سر کج  می شود.

اسلاید ۵ :

خوابیدن صحیح(به پشت)

  • بالش باید طوری باشد  که فشاری به عضلات و مهره های گردن  اعمال  نکند  و آنها را در وضعیتی صحیح نگه  دارد ، به  طوری  که  قو س گردنی حفظ شود.

اسلاید ۶ :

خوابیدن صحیح (به پشت)

  • برای حفظ   گودی  کمر یک بالش کوچک زیر کمر گذاشته و برای راحت قرار گرفتن پاها و جلوگیری  از اعمال کشش روی عضلات    نیز ،  بالش  کوچکی  ز یر زانوها   قرار می گیرد.

اسلاید ۷ :

 خوابیدن صحیح ( به پهلو )

  • در افرادی که دارای لگن پهنی هستند باید بین دوپا بالشی قرار داده شود  تا  از اعمال   کشش روی   عضلات   طرفی   ران جلوگیری شود.
  • همچنین دراین افراد برای حفظ مهره های کمری در وضعیت   درست ، بالش کوچکی در پهلو قرار می گیرد.

اسلاید ۸ :

  • چنانچه فرد روی   زمین بخوابد  ،  با   ناراحتی  عضلانی  و مفصلی مواجه خواهد شد .بنابراین بهتر است از دو عدد پتو استفاده نماید.