لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت خودکشی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت خودکشی قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

 

اسلاید ۱ :

مفاهیم مرتبط با خودکشی

۱-SUICIDE : افرادی كه به طور جدی خودكشی می كنند و با روشی كه انتخاب می نمایند به زندگی خود پایان می دهند.

۲- :ATTEMPTING TO SUICIDE خودكشی ناموفق: آنهایی كه با هر روش انتخابی اقدام به خودكشی می كنند و نجات می یابند.

۳- SELF MUTILATION= SELF INJURY= SELF HARM= SELF DESTRUCTIVE

خودزنی، برای رسيدن و ارضاء نياز به کنترل، عزت نفس، جنسی و … 

اسلاید ۲ :

۴-  :HIDDEN/CHRONIC SUICIDE  به عنوان مثال: اعتیاد به مواد مخدر، الكل، سیگار، استفاده غیرمجاز از داروهای زیان آور، و یا بیماران قلبی ، فشار خونی ، و دیابتی ها ؛ كه این بیماران در مورد استفاده از داروهای تجویزی بی توجهی می نمایند و رژیم غذایی خود را رعایت نمی كنند. درهمین زمینه بعضی از تصادفاتی كه منجر به مرگ راننده شده و نمی توان دلیل و یا علت مشخصی را برای آنها پیدا كرد، نمونه ی این گونه خودكشی است.

اسلاید ۳ :

اپیدمیو لوژی

  • جالب است بدانیم كه سفید پوستان بیشتر از رنگین پوستان خودكشی می كنند
  • آمار خودكشی در افرادی كه از كشوری به كشور دیگر مهاجرت می نمایند بیشتر است.
  • مردان سه برابر بیشتر از زنان، خودكشی موفق دارند و زنان چهار برابر بیشتر از مردان اقدام به خودكشی می نمایند كه نجات می یابند و یا این كه زنان بیشتر تظاهر به خودكشی می نمایند.

اسلاید ۴ :

  • هرچه سن بالاتر می رود میزان خودكشی افزایش می یابد. به طور كلی مردان از سن ۴۵ سالگی به بعد و زنان از سن ۵۵ سالگی به بعد اقدام به خودكشی بیشتری دارند و آمار خودكشی در سنین حدود ۷۵ سالگی سه برابر جوانان است، اما بیشترین آمار خودكشی از سن ۱۵ تا ۲۴ سالگی است كه در پسران كمی بیشتر از دختران است.

اسلاید ۵ :

  • دین و مذهب در خودكشی نقش مهمی دارد . در بسیاری ادیان، خودكشی رفتاری گناه آمیز و ممنوع  و در نتیجه حرام اعلام شده  و این عاملی است كه افراد را از اقدام به خودكشی باز می دارد. به طور كلی آنان كه اعتقادات مذهبی پایدار و محكمی دارند كمتر خودكشی می كنند. مسیحیان كاتولیك و مسلمانان آمار كمتری از خودكشی دارند، و یهودیان بیشتراز مسیحیان پروتستان خودكشی می كنند . از سوی دیگر در بعضی از گروه ها برای اعتقادات خاصی كه دارند و برای هدف و یا اهدافی كه دارند به عنوان نوعی قربانی، برای آن هدف، خودكشی می كنند.

اسلاید ۶ :

  • آمار خودكشی در روستاها و شهرهای كوچك در مقایسه با شهرهای بزرگ كمتراست و این می تواند به دلیل وجود قید و بندهای خانوادگی و اجتماعی و ارتباطات خاص محلی باشد؛ همچنین در روستاها و شهرهای كوچك فشارهای روانی كمتری به انسان ها وارد می شود تا در شهرهای بزرگ.

اسلاید ۷ :

  • افرادی كه از نظر اجتماعی منزوی و گوشه گیر هستند و ارتباطات اجتماعی كمتری دارند اقدام به خودكشی بیشتری دارند و آنها كه ارتباطات اجتماعی بیشتر و پایدارتری دارند كمتر به فكر خودكشی می افتند. درحقیقت عدم توانایی دربرقراری ارتباطات اجتماعی و عدم توانایی همسویی با گروه های مختلف اجتماعی و تنهایی ، احتمال اقدام به خودكشی را افزایش می دهد.

اسلاید ۸ :

  • كاركردن و داشتن شغل، خطر خودكشی را كم می كند. بعضی از كارهای سخت و طاقت فرسا و فشارهای روانی محیط كار كه خستگی جسمی و روانی را ایجاد می نماید احتمال اقدام به خودكشی را بالا می برد. به همین دلیل است كه آمارها نشان می دهد خودكشی در پزشكان دو برابر دیگران است. عوامل دیگری مانند ورشكستگی ، تنزل مقام و… نیز احتمال خودكشی را بالا می برد.

اسلاید ۹ :

  • میزان خودکشی در افراد مجرد دوبرابر متاهلین است. معهذا در بین افراد مطلقه شیوع آن بسیار بیشتر از افراد مجردی است که هرگز ازدواج نکرده اند.

اسلاید ۱۰ :

  • سلامتی و بیماری در خودكشی نقش دارند، افرادی كه از سلامت جسمی برخوردارند كمتر اقدام به خودكشی می نمایند. ۵۰ % از مردانی كه دچار بیماری سرطان هستند و ۷۰% از زنانی كه دچار انواع سرطان هستند خودكشی می كنند. به طور كلی بیماری های سخت جسمی و درازمدت، بیماری هایی كه ایجاد معلولیت های حركتی می كنند و یا باعث دردهای مزمن می گردند، بیماری هایی كه روابط اجتماعی را محدود می نمایند، احتمال و یا آمار خودكشی را بالا می برند.