لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت دوره توجیهی بدو خدمت توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت دوره توجیهی بدو خدمت قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

تاریخچه

 • از سال ۱۳۱۸ مردم و بزرگان اصفهان مکرراً از مسؤولین استان منجمله استاندار ( امیر نصرت اسکندری ) درخواست می نمودند که این خطه همانند شهرهای شیراز و مشهد دارای آموزشگاه عالی بهداری گردد . بالاخره پس از چندین سال تلاش ، در سال ۱۳۲۵ مسوولین وقت با تأسیس آموزشگاه موافقت نمودند

اسلاید ۲ :

 • و هشت نفر از پزشکان ( دکتر مرتضی حکمی ، دکتر ابوتراب نفیسی ، دکتر حسین قلی اوژند ، دکتر جابری انصاری ، دکتر مسیح جلوه ، دکتر احمد میر حسینی ، دکتر ابوالقاسم بهرامی و دکتر عبدالباقی نواب ) بعنوان اولین استادان آموزشگاه انتخاب شدند .
 • درسهای نظری و عملی دانشجویان از کلاسهای دبیرستان سعدی ( پشت میدان نقش جهان ، آموزشگاه سوره فعلی ) استفاده شود

اسلاید ۳ :

 • و هشت نفر از پزشکان ( دکتر مرتضی حکمی ، دکتر ابوتراب نفیسی ، دکتر حسین قلی اوژند ، دکتر جابری انصاری ، دکتر مسیج جلوه ، دکتر احمد میر حسینی ، دکتر ابوالقاسم بهرامی و دکتر عبدالباقی نواب ) بعنوان اولین استادان آموزشگاه انتخاب شدند .
 • درسهای نظری و عملی دانشجویان از کلاسهای دبیرستان سعدی ( پشت میدان نقش جهان ، آموزشگاه سوره فعلی ) استفاده شود

اسلاید ۴ :

 • با توجه به کمبود جا پیشنهاد احداث دانشگاه در زمین های هزار جریب فراهم گردید .
 • اولین رئیس دانشکده پزشکی دکتر حکمی و سپس دکتر قلی اوژند بود .
 • با توجه به نیاز دانشکده به بیمارستانهای دیگر در سال ۱۳۳۲ ، بیمارستان نیمه تمام دیگری که در اختیار بهداری بود و در قبرستان قدیم شهر ( ستی فاطمه ) بنا شده بود به دانشکده واگذار گردید که با حدود یکصد تخت شروع بکار نمود این مرکز در آن زمان به بیمارستان یکصد تختخوابی شهرت یافت و بعدها به ثریا ، مصدق و کاشانی تغییر نام یافت .

اسلاید ۵ :

 • مراکز پزشکی و آموزشگاه های وابسته دانشگاه اصفهان در سال ۱۳۵۷ شامل :
 • مراکز پزشکی کاشانی ، خورشید ، فیض ، امین و بیمارستان کودکان کتابی وابسته به آن ، آموزشگاه بهیاری و آموزشگاه عالی پرستاری بود .
 • در سال ۱۳۶۵ متعاقب قانون تشکیل وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دانشکده های مربوط به رشته های پزشکی و پیراپزشکی از دانشگاه اصفهان مجزا شد و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان به ریاست دکتر اسماعیل اکبری تأسیس گردید . روسای بعدی دانشگاه به ترتیب دکتر ابراهیم اسفندیاری ، دکتر حمیدرضا جمشیدی ، دکتر عباس رضایی و هم اکنون دکتر شاهین شیرانی می باشد .
 • در حال حاضر دانشگاه دارای ۷ دانشکده ( پزشکی ، داروسازی ، دندانپزشکی ، پرستاری و مامایی ، بهداشت ، مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی و علوم توانبخشی ) دارای حدود ۶۰۰ نفر هیأت علمی ، ۵۷ گروه آموزشی و ۱۲ مرکز آموزشی درمانی و بیمارستان ( الزهرا ، نور وحضرت علی اصغر(ع) ، کاشانی ، فیض ، فارابی ، چمران ، سوانح و سوختگی« امام موسی کاظم(ع) » ، سیدالشهداء(ع)  ، شهید بهشتی ، امین ،   عیسی بن مریم(ع)  ، مدرس ،) در سطح شهر اصفهان و ۳ بیمارستان مستقل در خارج از شهر اصفهان (شهدای لنجان ، امام خمینی فلاورجان،گلدیس شاهین شهر)  و ۲۰ شبکه بهداشت و درمان می باشد .

اسلاید ۶ :

۲/۱- رسالت (ماموریت)،اهداف و وظائف اساسی دستگاه مربوطه

 • تعریف رسالت یا مأموریت ( Mission )
 • هر گاه این پرسش مطرح شود که سازمان برای پاسخ دادن به چه نیازی به وجود آمده است و خدمت گیرندگان و مشتریان اصلی خدمات یا تولیدات سازمان چه کسانی هستند از فلسفه وجودی و مأموریت و رسالت سوال شده است .
 • تعریف اهداف
 • بیان نتایج مورد انتظار با قید هزینه و زمان
 • تعریف وظایف
 • فعالیت ها ، عملیات و سلسله تدابیر و تمهیدات و اقدامات مرتبط با یکدیگر برای فعلیت بخشیدن به اهداف و انجام یک کار با تولید محصول و خدمت را وظایف می گویند

اسلاید ۷ :

رسالت و اهداف دستگاه را در سه حیطه می شود توضیح داد :

۱- بهداشت

۲- درمان

۳- آموزش و پژوهش

اسلاید ۸ :

اهداف و رسالت دستگاه در حیطه بهداشت شامل :

۱- ارتقاء سطح خدمات بهداشتی

۲- اقدامات پیشگیری از بروز معلولیتهای جسمی و روانی

۳- افزایش خدمات قابل ارائه در مرکز بهداشتی

۴- کنترل بهداشتی اماکن عمومی از طریق معاونت بهداشتی و معاونت غذا و دارو

۵- توسعه عملیات بهداشت محیط در روستاها

۶- توسعه فعالیتهای مربوط به تأمین آب آشامیدنی سالم

۷- توسعه خدمات دندانپزشکی در مناطق شهری و روستایی (مثلا معاینات دندانپزشکی در مدارس)

۸- بهبود تغذیه مادران باردار و زنان شیرده

۹- ارتقاء کیفیت تغذیه شهرستان

اسلاید ۹ :

رسالت و اهداف دستگاه در حیطه درمان :

۱- افزایش موجبات دستیابی به جامعه به امکانات درمانی

۲- ایجاد تناسب در سطوح خدمات درمانی عمومی و تخصصی و فوق تخصصی ( به این منظور که متخصصان فقط در شهرها تجمع پید نکنند )

۳- جلوگیری از مصرف بی رویه دارو (با کنترل داروخانه ها جهت دادن داروها و کنترل کار پزشکان برای عدم تجویز بیش از حد و غیر ضروری داروها و مصرف کمتر خانواده ها با دادن آگاهیهای لازم به آنها)

۴- تأمین موجبات ارتقاء سطح علمی و تخصصی پزشکان

۵- تأمین موجبات مشارکت فعالیت بخش غیر دولتی در سرمایه گذاریها (شرکتها ی خصوصی مانند شرکتهای خدمات پرستاری که دولت کار واگذاری یک سری از بیمارستانها را به این شرکتها در دست اقدام دارد .)

اسلاید ۱۰ :

رسالت و اهداف دستگاه در حیطه آموزش و پژوهش :

۱- افزایش مشارکت مردم در توسعه آموزش جهت تأمین بهداشت عمومی که از جمله برنامه های مربوطه . آموزشهای بهداشتی روستاییان است .

۲- انطباق محتوای آموزشی با نیازهای جامعه ( به طوریکه با بررسیهای انجام شده نیازهای آموزشی تعیین و سپس اقدام شود)

۳- بهبود شاخصهای کیفی و کمی آموزش

۴- فراهم نمودن فرصتهای یکسان برای دسترسی شاغلین (افراد مستعد به آموزش در شهرستان)