لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت روانشناسي زن توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت روانشناسي زن قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

 اسلاید ۱ :

يك دهان خواهم به پهناي فلك          تا بگويم وصف زن را يك به يك

زن مگو درياي راز مردهاست               مرجع راز و نياز و درهاست

يك زمان گردد نكوتر از ملك          پاگذارد از بلندي بر فلك

همچو گل شاداب و خوش رو مي شود   چشم خاموشش سخنگو مي شود

گربخواهد زن به تو جان مي دهد         هر چه مي خواهد دلت آن مي دهد

واي از آن دم كه زن پستي كند         باده پستي خورد ع مستي كند

اندر آن دم مي شود درياي قهر         مي چكاند در گلوي مرد ، زهر

من كه حيرانم از اين جنس دو پا         در تحير مانده ام وا حيرتا

اسلاید ۲ :

(پيش آغازي بر پيشينه ي روانشناسي زن)

روان شناسي زن در بردارند موضوع ها و مطالب گوناگوني است كه در زندكي زنان به عنوان نيمي از جمعيت جمعاً داراي اهميت بسيار است. درست است كه زنان تجربه هاي زيستي مشتركي با مردان دارند ولي تفاوت هاي بارز و چشمگيري نيز ميان زن م و مرد ديده مي شود.

 

اسلاید ۳ :

آيه هاي قران كريم در تكريم زناني چون مريم ، آسيه ، مادر موسي آمده است و رفتار رسول گرامي اسلام با دختر گرانقدرش حضرت فاطمه (س) خود نمونه بارز اين ادعاست.

زنان بيش از نيمي از جمعي كشور را تشكيل مي دهند.

روانشناسي به عنوان رشته علمي از اوايل سره ۱۹ بنيان نهاده شد و تقريباً از همام زمين به پژوهش هاي روان شناسي درباره زنان پرداختند. از همان آغاز مطالعه جنسيت و تفاوت هاي جنسي همواره مورد توجه و علاقه پژوهشگران بوده است.

اسلاید ۴ :

      بحث درباره برابري زن ومرد :

مردان و زنان در همهي زمينه ها و ابعاد مشابه هستند جز در قدرت بدني و بارداري و زايمان.

بنابراين زنان و مردان بايد براي آمادگي انجام تكاليف و وظايف اجتماعي از اموزش و تحصيلات يكساني برخوردار باشند. زنان نيز مانند مردان ورزش كنند و قبل از ۲۰ سالگي باردار نشوند.

طبيعت زن و مرد را يكسان مورد لطف و عنايت خود را قرار داده است و در جامعه هيچ امتياز خاصي به دليل مرد يا زن بودن صرف ندارد ، زيرا هيچ يك از دو جنس مزيت ، برتري و امتياز به ديگري ندارد.

 

 

اسلاید ۵ :

امام صادق مي فرمايند :

زن اعم از آنكه بد باشد يا خوب قابل قيمت گذاري نيست. زنان خوب را با طلا و نقره نمي توان سنجيد چون ارزش آنها بسيار بيش از طلا و نقره است و زنان بد را با مشتي خاك هم مي توان مقايسه كرد زيرا خاك از آنها بهتر است.

   زايمان زنان :

يكي از بخش هاي مهم زندگي زن ، زايمان است و نسبت به اين تجربه ، زن واكنش هاي گوناگوني از ديگران دريافت مي كند.

 

اسلاید ۶ :

زايمان همانند پرورش كودك كاري سنگين و پر مسئوليت همراه با فرسودگي و هيجان و بويژه در نخستين زايمان اغلب دردناك است.

تا اندازه زيادي مي توان گفت زن هيچ قدرتي براي كنترل بدن خود به هنگام زايمان ندارد و اين موضوع وي را بيشتر پريشان مي سازد. براي برخي از زنان زايمان عالي ترين تجربه زندگي است.

اسلاید ۷ :

 نقش مادري :

براي بيشتر مردم جهان كلمه هاي مادري ياد آور انواع گوناگوني از عواطف و هيجانات غني دلپذير است. كه شامل همه ي خوبي ها همانند مهرورزي ، تحمل و شكيبايي و فداكاري و ايثار است.

مادراني كه از شير خود فرزندانشان را تغذيه مي كنند اغلب گزارش مي دهند كه اين كار دلپذير است واحساس گرمي و شادماني و آرامش را نصيبشان كرده است.

 

اسلاید ۸ :

  ديدگاه سنتي در رابطه با نقش مادري :

ديدگاه سنتي مادري ارمغاني است كه در وجود زنان به طور طبيعي و غريزي نهاده شده است و در بسياري از جوامع اين ديدگاه همچنان پابرجاست. اين ديدگاه باور هاي دارد كه عبارتند از :

هر زني به طور غريزي به داشتن فرزند گرايش دارد.

داشتن فرزند عالي ترين دستاورد ممكن براي زن است.

زناني كه مادري را تجربه كرده اند در مقايسه با ديگران از نظر رواني سالم تر و شاداب ترند.

زنان به طور غريزي از لحظه ي تولد و گاه از لحاظ انعقاد نطفه نسبت به فرزند خود عشق مي ورزند.

اسلاید ۹ :

   زن در ديدگاه اسلام :

دين مبين اسلام با صراحت كامل مي گويد : زمين و آسمان ، ابر و باد ، گياه و حيوان همه براي انسان آفريده شده است اما هرگز نمي گويد زن براي مرد آفريده شده است. بر اساس آيه يكم سوره نساء زن و مرد در اصل خلقت و زير بناي آفرينش برابر هستند و آفرينش يكي را بر ديگري ترجيح نداده است.

اسلاید ۱۰ :

         همچنين در ايه ۱۳ سوره حجرات مي فرمايند :

اي مردم ما شما را از نري و ماده اي افريده ايم و شمار آر جماعت ها و قبيله ها كرديم تا يكديگر را بشناسيد. هر اينه گرامي ترين شما نزد خدا پرهيزگار ترين شماست. اين ايه تاكيد بر برابري زن و مرددارد و ملاك ارزشمندي افراد را در پرهيزگاري مي داند نه جنس آنها. بنا براين اسلام به زن همانند مرد و به عنوان انسان مي نگرد.

طبيعت زن را نه پست تر و نه برابر و همانند مرد بلكه در زندگي و اجتماع مكمل يكديگر مي داند.