لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت سانتریفوژ-انکوباتور-یخچال-اتوکلاو توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت سانتریفوژ-انکوباتور-یخچال-اتوکلاو قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

دستور العمل فنی سانتریفوژ

سانتریفوژ دستگاهی است که با استفاده از نیروی گریز از مرکز،اجزای یک محلول را که دارای جرم مولکولی متفاوت هستند از هم جدا می کنند.لذا در تهیه ته نشین ادرار،جدا کردن سرم،تهیه فیلترای فاقد پروتءن و موارد دیگر از ان استفاده می گردد.در انتخاب سانتریفوژ مقدلر RCF مهم است.

اسلاید ۲ :

چگونگی کاربری

uسانتریفوژ باید دور از میکروسکوپ و ترازو به صورت کاملاٌ افقی در وسط سکو یا میز آزمایشگاهی (دور از لبه ها)قرار گیردلوله ها به طور موازنه (از نظر وزنی)مقابل هم داخل جایگاه لوله ها(Bucket)قرار گیرند.توسط کلید مخصوص ساعت ،زمان لازم و کلید مخصوص گردش،دور لازم به دستگاه داده می شود و با فشار دکمه start دستگاه شروع به کار کرده و از پایان به طور خودکار خاموش خواهد شد.

اسلاید ۳ :

نحوه ی نگهداری

uپیچ تنظیم سرعت باید به آرامی چرخانده شود. 

uدر صورت استفاده مکرر در طول روز سانتریفوژ باید در فواصل زمانی کوناه(ترجیحاٌ روزانه)با محلول هیپوکلریت سدیم با رقت ۱/. تمیز شود.

uبازدید ذغال و commutators(سویگرها)هر سه مکاه انجام شود.

اسلاید ۴ :

کنترل کیفیت

زمان آن باید هر سه ماه یکبار توسط کرونومتر(زمان سنج)کالیبره،مورد کنترل قرار گیرد.

همچنین دور آن را باید توسط دورسنج(تاکومتر)هر سه ماه کنترل کرد.

اسلاید ۵ :

محدوده مجازات تغییرات به صورت زیر است:

uاختلاف دور        ۵%+-

uاختلاف زمان      ۱۰%+-

uاختلاف دما        ۲ +-درجه سانتیگراد

اسلاید ۶ :

ایمنی

هیچگاه نباید سانتریفوژ را در حالی که درب آن باز است روشن نمود.

نباید از سرعت بالاتر از حد لازم استفاده شود.

هرگز قبل از ایست کامل سانتریفوژ،سعی در باز کردن درب آن نشود.

قبل از اطمینان به کارکرد صحیح قفل درب سانتریفوژ،از روشن کردن دستگاه اجتناب گردد.

 

اسلاید ۷ :

لوله ها از نظر وجود خراش یا ترک،قبل از روشن شدن سانتریفوژ،کنترل شوند.

در صورت برقرار نبودن توازن و تولید صداهای ناهنجار باید دستگاه را خاموش نموده و همواره از تراز بودن روتورها قبل از روشن کردن دستگاه باید مطمئن شد.

از سانتریفوژ نمودن لوله های حاوی نمونه بدون درپوش خودداری شود.

 

اسلاید ۸ :

در صورت شکستگی یا شک درشکستن لوله ها در سانتریفوژ باید دستگاه را خاموش نموده،به مدت ۳۰ دقیقه صبر نمود و سپس اقدام به تمیز کردن و ضد عفونی شود که محلول سفید کننده ۱۰% برای این منظور مناسب است.

اگر شکستگی لوله ها پس از خاموش کردن دستگاه مشخص شد،درب سانتریفوژ باید بلافاصله بسته شده و پس از ۳۰ دقیقه اقدامات لازم صورت پذیرد.

اسلاید ۹ :

کالیبراسیون

در صورتی که نتایج کنترل کیفی قابل قبول نباشد،دستگاه جهت کالیبراسیون به شرکت پشتیبان فرستاده می شود.

اسلاید ۱۰ :

دستور العمل فنی انکوباتور

انکوباتور برای نگهداری سوسپانسیون یا محیط های کشت حاوی میکروب یا نگهداری مواد در برخی آزمایش ها که نیاز به حرارت خاص دارند،استفاده می گردد.