لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت شش مورد از بنا های معروف يونان توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت شش مورد از بنا های معروف يونان قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

معبد زئوس

معبد زئوس معبدی بوده است که توسط فیدیاس در المپیا برای زئوس ساخته شد. ساختمان با شکوه این معبد بین سال‌های ۴۷۰ تا ۴۵۶ پیش از میلاد به دست یک معمار محلی بنا شد.

ويژگي هاي اين معبد :شش گوشه /با

سنگ هاي اهكي بزرگ كه ستون هاي

تو پر و بزرگ ان را احاطه كردند ساخته

..شد و

 

اسلاید ۲ :

¨نما هاي ان توسط گچ تزيين شده بود.كه تا چند سال پس از پايان , كار ساختمان معبد تنديسي از زئوس در انجا نبود.به همين دليل تنديس ساز ماهري از اتن براي  ساختن تنديس ان انتخاب كردند.

¨ موقعيت جغرافيايي معبد در ۱۵۰ كيلومتري غرب اتن در شهري تاريخي به نام المپيا قرار دارد.شهري كه جايگاه اوليه ي بازي هاي المپيك بوده ونام بازي هاي المپيك از ان گرفته شده ,

اسلاید ۳ :

تحقیقات تاریخی نشان میدهد که بازی های المپیک از سال ۷۷۶ قبل از میلاد آغاز شده است و بعدها در سال ۴۵۰ قبل از میلاد معبد زئوس توسط ساخته شد (Libon) معماری بنام لیبون (Libon)

اسلاید ۴ :

¨هر چند كه زئوس با معماري معمولي يونان ساخته شده ولي داراي نوعي عظمت و بزرگي در خودش است كه اين بزرگي با ساخت مجسمه زئوس توسط في دياس با شكوه شد.

¨في دياس كه بود ؟

¨في دياس كسي بود كه تجربه ساخت مجسمه هاي بزرگ را داشت كه بيشتر ان ها از عاج و طلا بوده و طبق تحقيقات باستان شناسان كارگاه مجسمه سازي وي در شهر المپيا موجوده.

اسلاید ۵ :

برای سالهاي متمادي معبدزئوس محلي براي  جذب ورزشکاران و بازدیدکنندگان از سراسر دنیا بود. در قرن اول میلاد یکی از امپراتورهای روم بنام)  گاليگولا قصد آنرا داشت که این مجسمه زیبا را به روم ببرد. اما در میان راه چهار چوب هايي كه براي حمل مجسمه ساخته بودند شکست و خساراتی هم به مجسمه وارد شد بعدها این معبد و مجسمه زئوس در قرن دوم میلادی توسط یونانیان مرمت و باز سازی شد.

اسلاید ۶ :

وبعد به مرور زمان توسط باد و باران و زلزله اسيب هاي جدي به معبد وارد شد تا اين كه بعد از گاليگولا يكي از سروتمندان يونان قبل از قرن پنجم تصميم گرفت تا مجسمه زئوس را از معبد به شهري به نام كنستانتينوپل كه امروزه جزو خاك تركيه و حوالي شهر استانبول است انتقال دهد.

اسلاید ۷ :

مجسمه زئوس در این شهر تا سال ۴۶۲ سالم نگهداری شد تا اینکه در این سال در یک آتش سوزی بسیار بزرگ تخریب شد.

اسلاید ۸ :

¨در اخر به جند تا از ويژگي هاي مجسمه زئوس ميپردازيم:

¨ارتفاع زئوس ۱۳متر

¨سطح زئوس به ابعاد ۶٫۵در۱متر جاي داده شده

¨در ارتباط با زيبايي و عطمت اين مجسمه جهانگرد معروف يوناني به نام پاسانياس ميگويد:  بر سر اين مجسمه تاجي از برگ زيتون قرار داشت-در دست راست او نشان پيروزي-در دست چپش عصاي سلطنتي كه مينا كاري شده بود .

اسلاید ۹ :

¨و روي عصا يك عقاب طلا نشسته بود.

¨كفشهايش طلايي و لباسهايش از پوست حيوانات و گل ياس ساخته شده بود.

اسلاید ۱۰ :

پارتنون

  از بناهايي که در آکروپوليس ساخته شد، پارتنون (معبد مقدس آتنا پارتنوس) نخستين و بزرگترين بنا بود. معماران آن ايکتينوس و کاليکراتس بودند و پيکره هاي تزييني آن به سرپرستي فيدياس دوست پريکلس و يکي از بزرگترين پيکرتراشان جهان ساخته و نصب شدند.