لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت فصل پانزدهم: سایر رده ها حقوق: K توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت فصل پانزدهم: سایر رده ها حقوق: K قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

معرفي رده

 

 فرانمای رده K آخرین فرانمای رده بندی کتابخانه کنگره است که گسترش یافت . رده K از رده های فرعی زیر تشکیل شده است:

اسلاید ۲ :

جدول ها

    در رده K، برای تقسیمات فرعی بیشتر و تنظیم فرعی اشکال متفاوت موادی که درباره یک موضوع وجود دارد، به نحو گسترده ای از جدول های تقسیمات موضوعی و شکلی استفاده می شود.

    این جدول ها در یکایک فرانماها به کار گرفته می شوند. به این دلیل که جدول های تقسیمات شکلی در فرانماهای مختلف رده K سیار به هم شبیه هستند، لذا کتابخانه کنگره مجموعه این جدول ها را به شماره های ۲۴K- 1K گرد هم آورده و در یک جلد جداگانه تحت عنوان جدول های K: جدول های شکلی برای حقوق در سال ۱۹۹۹ منتشر نموده است. این جدول ها به جای جدول های تقسیم شکلی مندرج در فرانماهای انفرادی به جز فرانماهای KD، KE و KF به کار می روند.

اسلاید ۳ :

   حال به مثال هایی از شماره سازی در رده K توجه کنید:

   موضوع کتاب فوق، کنگره حق مولف برنامه های کامپیوتری است. شماره حق مولف در نمایه K1411+ است.  در متن فرانما به حق مولف نوعی خاص از آثار شماره زیر اختصاص داده شده است:

¨

اسلاید ۴ :

 

    همانطور که مشاهده می کنید، در متن فرانما دستورالعملی مبنی بر الفبایی کردن آثار خاص وجود دارد در این جدول شماره زیر به کنگره ها اختصاص دارد:

اسلاید ۵ :

بر اساس دستورالعمل ها شماره مثال چنین خواهد بود:

¨

اسلاید ۶ :

 

 

   در رده KF، به هر ایالت به جز ایالت های نیویورک و کالیفرنیا ۶۰۰ شماره اختصاص داده شده است و جدول ایالت ها برای تقسیم فرعی هر ایالت به کار می رود. دامنه شماره های زیر به ایالت هاوایی اختصاص دارد:

¨

اسلاید ۷ :

 

     همان طور که در متن جدول مشاهده می کنید، در مقابل شماره ۴۵، به جدول Under each شماره A ارجاع داده شده است. در این جدول، شماره (۰) به تک نگاشت ها اختصاص دارد. بنا بر دستورالعمل های فوق، شماره مثال چنین خواهد بود: