لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت فناوری نسل سوم ۳G توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت فناوری نسل سوم ۳G قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

 

اکثر کاربران اینترنت و مصرف کنندگان لوازم الکترونیکی و کالاهای دیجیتال با اینکه از این محصولات استفاده میکنند اما نمیدانند که در حال حاضر از کدام نسل استفاده میکنند

کلمه G  که در نسل بندی ها استفاده میشود مخفف کلمه Generation یا همان (نسل) می باشد

نسل بندی شبکه تلفن های همراه از ۱G  شروع و در حال حاضر به ۴G ختم میشود.

هر نسلی از شبکه های موبایل گامی رو به جلو بوده و دستاوردهای جدیدی را به عرصه موبایل آورده. این پروژه یک نگاه کوتاه و خلاصه به دستاوردهای محسوس و عمومی ۴ نسل اول شبکه های ارتباطی موبایل است:

  • ۱G:  ارائه سرویس مکالمه اولیه، و پروتکل های آنالوگ محور
  • ۲G: طراحی شده برای مکالمه، بهبود پوشش و ظرفیت شبکه، ارائه اولین استاندارد های دیجیتال (GSM )و CDMA))
  • ۳G: طراحی شده برای مکالمه و برخی استفاده ها در زمینه مصرف داده (پیامک، چندرسانه ای، اینترنت)
  • ۴G: طراحی شده با اولویت مصرف داده، پروتکل های IP محور (LTE)، و پهنای باند واقعی موبایل

اسلاید ۲ :

ادامه چکیده

شبکه های ۱G :

شبکه های NMT,C-Net,AMPS,TACS  شبکه هایی بودند که از این نسل ارتباط استفاده می کردند. این شبکه اولین سیستم محاسبگر آنالوگ می باشد که در دهه ۱۹۸۰ شروع به کار کرد.

شبکه های ۲G :

شبکه های GSM,CDMAOne,D-AMPS اولین شبکه های مخابراتی بودند که در دهه ۱۹۹۰ از ۲G  در سیستم های خود استفاده کردند.

شبکه های ۳G:

شبکه های UMTS FDD,TDD,CDMA2000 1x EVDO,CDMA2000 3x,TD-SCDMA,Arib   WCDMA,EDGEmIMT-2000 DECT از جمله دستگاه های محاسبگری بودند که از  ۳Gاستفاده می کردند، سرعت انتقال در این شبکه ۳۸۴Kbit/s می باشد. اتحادیه بین المللی مخابرات سرعت شبکه مخابراتی  IMT-2000 را ۲Mbps در منازل و ۳۸۴Kbit در تلفن های همراه معین کرد و بیان کرد این سرعت نسل  ۳G می باشد.

شبکه های ۴G:

شبکه  ۴G فعلا از دید کاربران و شرکت ها جنبه تبلیغاتی دارد تا کاربردی.. ITI فعلا مالکیت ۴G  را در دست دارد و این شبکه را شبکه پیشرفته IMT نامگذاری کرده است، سرعت انتقال اطلاعات این شبکه در منازل ۱ Gbps  و در تلفن های همراه  ۱۰۰Mbps  معین شده است و همچنین شعاع انتقال داده این شبکه از آنتن های مخابراتی ۵۰۰-Fold (واحد اندازه گیری مقیاس هوایی) اندازه گیری شده است.

اسلاید ۳ :

مقدمه

امروزه دنیا بدون فناوری، چیزهای زیادی کم دارد. اما مهمترین فناوری که مثل تار و پودی نامرئی، الیاف این فرش بزرگ را به هم نگه داشته تا ما از نقش و نگارهای رنگارنگش لذت ببریم، فناوری ارتباطی است.

با توجه به گسترش روز افزون تکنولوژی و افزایش نیاز های مردم به استفاده از سرویس های اینترنتی و مخابراتی شرکت های سرویس دهنده ارتباطات به فکر ایجاد و گسترش شبکه های ارتباط عمومی و اشتراک دیتا افتادند.

 

ابتدایی ترین این شبکه ها شبکه ۱G بود که شبکه های NMT,C-net ,AMPS,TACS  شبکه هایی بودند که از این نسل ارتباط استفاده می کردند.

در این میان با توجه به افزایش نیاز مردم به ارتباطات با کیفیت  و با سرعت بیشتر شرکت های ارائه دهنده سرویس به فکر توسعه و ارتقاط شبکه های واسط خود افتادند و تکنولوزیهای  ۲G , 2.5G, 3G , 3.75G,4G پا به عرصه ظهور گذاشتند.

 

اسلاید ۴ :

قسمت اول

تاریخچه موبایل

تاریخچه تلفن های موبایل، داستانی طولانی و درباره ابزارهایی است که توانایی اتصال بی سیم به سویچ های عمومی شبکه تلفن را داشتند.

  استفاده از امواج رادیویی قدمتی بسیار بیشتر از موبایل دارد و استفاده از آن به سال ۱۹۰۸ بر می گردد

اسلاید ۵ :

. سال ۱۹۱۰ «لارس ماگنوس اریکسون» تلفنی را در اتومبیلش نصب کرد.

البته کارکردی مثل یک تلفن موبایل نداشت

اسلاید ۶ :

در سال ۱۹۲۶ استفاده از تلفن های رادیویی در میان مسافران درجه یک ترن هایی که بین برلین و هامبورگ طی مسیر می کردند باب شد.

در همین زمان خطوط هوایی مسافربری هم از همین فناوری برای مقاصد امنیتی بهره گرفتند.

اسلاید ۷ :

طی جنگ جهانی دوم، فناوری تلفن های رادیویی در مقیاس گسترده در تانک های آلمانی مورد استفاده قرار گرفت

بعد از اتمام جنگ جهانی دوم، پلیس آلمان از همین فناوری استفاده کرده و خودروهای گشتی اش را مجهز به تلفن رادیویی کرد.

اسلاید ۸ :

دستگاه های گیرنده و فرستنده رادیویی دستی هم از دهه ۱۹۴۰ در دسترس عموم قرار گرفتند

تلفن های داخل اتومبیل هم از همین زمان توسط برخی شرکت ها عرضه شدند

اسلاید ۹ :

اما پس از آن، شبکه های سلولی (Cellular Networks) مدرن امکان استفاده از تلفن های موبایل به صورت فراگیر به عنوان یک ابزار انتقال صدا و اطلاعات را فراهم آوردند.

از ۱۷ ژوئن ۱۹۴۶ آزمایشگاه بل در آمریکا امکان تماس تلفنی بی سیم از درون ماشین را برای اهالی سنت لویز ایالت میسوری فراهم آورد

اسلاید ۱۰ :

۰G

اولین نسل ارتباطات همراه که با تلاش های آزمایشگاه بل و به خصوص شرکت AT&T از سال ۱۹۴۶ آغاز به کار نمود و تا سال ۱۹۴۸ بیش از ۱۰۰ شهر آمریکا و نزدیک به ۵۰۰۰ مشترک را تحت پوشش قرار داد. تماس ها به صورت دستی و توسط اپراتور شرکت برقرار می شد. مشترکان برای صحبت کردن باید دکمه ای را نگه داشته و برای شنیدن صدای طرف مقابل، آن را رها می کردند. هر فرد برای استفاده از این خدمات به تجهیزاتی با وزن ۳۶ کیلوگرم نیاز داشت. در این سیستم تنها امکان برقراری سه تماس به صورت همزمان وجود داشت.