لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت مراحل مختلف عفونت توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت مراحل مختلف عفونت قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

  • مرحله پنجره :

ويروس وارد بدن فرد شده اما تستهاي آزمايشگاهي منفي است و علامت باليني نيز ندارد.(از ۲ هفته تا ۶ ماه مي تواند طول بكشد)

  • مرحله آلودگي:

تستهاي آزمايشگاهي مثبت است اما فرد معمولا علامت باليني ندارد و بصورت عادي زندگي مي كند.(بين ۵ تا ۲۰ سال مي تواند ادامه يابد)

  • مرحله بيماري:

علائم بيماري ظاهر شده (عفونت HIV/AIDS).

اسلاید ۲ :

سير وعلائم

  • سیر عفونت اچ آی وی ممکن است در میان بیماران متغیر باشد

اسلاید ۳ :

سندرم حاد اچ آی و ی

  • در ۵۰ تا۷۰ درصد بیماران مبتلا به عفونت اولیه اچ آی وی، حدود سه تا شش هفته بعد از تماس با ویروس، یک سندرم شبیه به مونونوکئوز ایجاد می شود.

اسلاید ۴ :

دوره پنجره WINDOW PERIOD

  • فاصله زماني از ورود اچ‌آي‌وي به بدن تا قابل تشخيص شدن آن توسط آزمايش‌هاي سرم‌شناسي. اين فاصله به تشكيل پادتن‌هاي ضد اچ‌آي‌وي و رسيدن آن‌ها به حدي كه با روش‌هاي آزمايشگاهي قابل شناسايي باشد مربوط مي‌شود. هرچند روش‌هاي جديدتر آزمايشگاهي اين فاصله را كاهش داده است، ولي دوره پنجره هم‌چنان وجود دارد.

اسلاید ۵ :

دوره پنهان(كمون)

  • پس از عفونت اولیه، انتشار ویروس، ظهور ایمنی ویژه اچ آی وی و توقف ظاهری تکثیر ویروس، اغلب بیماران یک دوره نهفته که سالها طول می کشد را تجربه می کنند. اما کلمه «نهفته» گمراه کننده است، چرا که طی این دوره سیستم ایمنی در همه بیماران تخریب می شود. این تخریب بخصوص با کاهش سلول های CD4 تظاهر می یابد. اگرچه این تخریب حتی بدون سطح بالای ویرمی رخ می دهد، اما به نظر می آید تکثیر ویروس در ارگان های لنفوئید همراه با طیفی از وقایع ایمنی که مسقیم و غیر مستقیم توسط ویروس ایجاد میشود در آن نقش دارد. بنابر این در طی این دوره «نهفته»، بیماری در حال پیشرفت است.

اسلاید ۶ :

بیماری آشکار بالینی

  • تخریب پیشرونده سیستم ایمنی که در اغلب بیماران رخ میدهد، سرانجام به بیماری آشکار بالینی و یا ایدز با علائم و نشانه های زمینه ای پایدار و شدید یا عفونت ها یا بدخیمی های فرصت طلب می انجامد.