لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت مفاهیم خلاقیت توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت مفاهیم خلاقیت قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

داستانی از یک فیزیکدان

داستانی واقعی به نقل از

ارنست راترفورد

فیزیکدان، رییس وقت آکادمی

سلطنتی انگلیس و

برنده جایزه نوبل شیمی

در سال ۱۹۰۸

اسلاید ۲ :

چگونه ارتفاع یک ساختمان را با یک فشار سنج اندازه بگیریم؟

یک نخ به انتهای فشارسنج می بندیم، از بالای ساختمان، فشارسنج را آرام آرام پایین می دهیم تا به خیابان برسد، طول نخ مساوی ارتفاع ساختمان است!

راه حل با استفاده از دانش فیزیک: فشارسنج را از بالای ساختمان به پایین می اندازیم و زمان افتادن آن را اندازه می گیریم، با استفاده از فرمول h=½at² و قرار دادن g به جای a، ارتفاع ساختمان بدست می آید!

اسلاید ۳ :

چگونه ارتفاع یک ساختمان را با یک فشار سنج اندازه بگیریم؟ (راه حل های دیگر)

فشارسنج را در یک روز آفتابی بیرون می بریم، با اندازه گیری طول فشارسنج، طول سایه فشارسنج و طول سایه ساختمان، ارتفاع ساختمان با استفاده از یک تناسب ساده بدست می آید!

 

یک روش ساده و مستقیم: فشارسنج را در دست بگیرید، از خیابان شروع کنید و از پله ها بالا بروید. هنگام بالارفتن، در هر طبقه فشارسنج را کنار دیوار گذاشته و روی دیوار تا سقف نشانه هایی به ارتفاع طول فشارسنج بگذارید. وقتی به پشت بام رسیدید، ارتفاع ساختمان برابر است با تعداد نشانه های گذاشته شده ضربدر طول فشارسنج!

اسلاید ۴ :

یک روش پیچیده تر: فشارسنج را به یک نخ ببندید و آنرا مانند پاندول نوسان بدهید، با استفاده از دوره نوسانات پاندول، شتاب جاذبه را در خیابان و در بالای ساختمان اندازه بگیرید. با استفاده از اختلاف این دو شتاب قاعدتاً باید بتوان ارتفاع ساختمان را محاسبه کرد.

روش جایگزین: فشارسنج را به یک نخ بلند ببندید. به بالای ساختمان بروید و فشارسنج را آنقدر پایین بفرستید تا درست بالای خیابان آویزان بماند. آن را مانند پاندول به نوسان درآورید و با اندازه گیری دوره نوسان آن می توانید ارتفاع ساختمان را محاسبه کنید.

روشی از جنس دیگر: به طبقه همکف بروید و نگهبان ساختمان را پیدا کنید. فشارسنج را به او نشان بدهید و بگویید: «هی آقا! این یک فشارسنج نو و سالم است و چیز ارزان قیمتی هم نیست! اگر ارتفاع ساختمان را به من بگویی، آن را به تو می دهم!» و او ارتفاع ساختمان را به شما خواهد گفت!

اسلاید ۵ :

او که بود؟

نیلز بور، فیزیکدان و همکار ارنست راترفورد

مبدع مدل اتمی بور

از پایه گذاران نظریه کوانتوم

رییس انستیتو فیزیک تئوری کپنهاگ

برنده جایزه نوبل فیزیک در سال ۱۹۲۲

 

اسلاید ۶ :

خلاقیت creativity

عصر کارایی دهه های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰

عصر کیفیت دهه های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰

عصر انعطاف پذیری دهه های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰

اکنون عصر خلاقیت و نوآوری

 

فناوری حاصل خلاقیت بشری است .

 

اسلاید ۷ :

تعریف خلاقیت از دیدگاه سازمان های امروزی

توانايي ايجاد ايده هاي جديد

داراي ارزش براي مشتري

اسلاید ۸ :

خلاقیت عبارتست از بکارگیری توانایی ذهنی برای ایجاد یک فکر یا مفهوم جدید 

خلاقیت هم به محیط و هم به افراد بستگی دارد .

اسلاید ۹ :

اختراع invention

 

یعنی ایده جدیدی است که به واقعیت تبدیل شده است . مثل  چرخ، ماشین زیراکس، موتوربخار

اسلاید ۱۰ :

نوآوری innovation

ایجاد کسب و کار جدید با استفاده از مواد یا قطعات جدید ، ارائه فرآیندهای جدید ، ایجاد بازارهای جدید و یا بکارگیری تشکل های سازمانی جدید می باشد .

 

نوآوری عبارتست از عملی و کاربردی ساختن افکار و اندیشه های نوینی که ناشی از خلاقیت است

 

فرآیند اخذ ایده خلاق وتبدیل آن به محصول ، خدمات وروشهای جدید عملیات است . (استپن رابینز – ۱۹۹۱)