لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت نظام پذیرش و بررسی پیشنهادها در وزارت جهاد كشاورزي (گذشته، حال، آينده) توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت نظام پذیرش و بررسی پیشنهادها در وزارت جهاد كشاورزي (گذشته، حال، آينده) قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

هدف

هدف از اجرای نظام پذیرش و بررسی پیشنهادها ارتقاء کمی و کیفی خدمات در وزارت جهاد کشاورزی و نهایتا” ارتقاء بهره وری در بخش کشاورزی       می باشد. 

اسلاید ۲ :

مستندات قانوني

مصوبه شماره ۴۳۰/۱۳٫ط  مورخ ۱۵/۱۲/۱۳۷۹ شورای عالی اداری

بخشنامه شماره ۱۹۵۹۴۰/۹۰۰مورخ ۲۴/۱۰/۱۳۸۱سازمان وقت مدیریت و برنامه ریزی کشور

ماده ۲۰ قانون خدمات کشوری ابلاغ شده در تاریخ ۲۰/ ۸/۱۳۸۶ از سوی رئیس جمهور و آئین نامه اجرایی این ماده( در آستانه ابلاغ)

دستورالعمل اجرای نظام پذیرش و بررسی پیشنهادها ابلاغ شده از سوی وزیر محترم جهاد کشاورزی

اسلاید ۳ :

مستندات قانوني – قانون مدیریت خدمات کشوری

ماده ۲۰ – دستگا‌ههای اجرائی مکلفند به‌منظور ایجاد انگیزه و افزایش کارآیی و بهره‌مندی از فکر و اندیشه و خلاقیت کارمندان ذی‌ربط خود ساز و کار مناسب برای جلب مشارکت کارمندان و دریافت پیشنهادها و اثرگذاری آن در تصمیم‌گیری‌ها را فراهم آورند . نظام پیشنهادها و نحوه پرداخت پاداش براساس آئین‌نامه‌ای خواهد بود که با پیشنهاد سازمان به‌تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

اسلاید ۴ :

تكاليف معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری

تدوین وابلاغ کلیه آئین نامه هاو دستورالعمل های مورد نیاز و همچنین پیش بینی ساز وکار اجرایی متناسب با نظام پذیرش و بررسی پیشنهادها در دستگاه های دولتی

تهيه ضوابط پرداخت پاداشهای نقدی و غیر نقدی نظام پذیرش و بررسی پیشنهاد ها و تصویب آن از طريق مراجع ذیربط

اسلاید ۵ :

تكاليف دستگاههاي اجرايي

تدوين سازمان كار اجراي نظام پذيرش و بررسي پيشنهادات تحت نظارت شوراي تحول اداري و يا كميسيون تحول اداري

زمینه سازی فرهنگی برای افزایش مشارکت کارکنان و دریافت، بررسی و تصویب پیشنهادات پذیرفته شده واعطا پاداش به پیشنهاددهندگان ونهایتا نظارت بر اجرای پیشنهاد های پذیرفته شده.                                                                                                                                                             

اسلاید ۶ :

بودجه نظام پذیرش و بررسی پیشنهادها از محل منابع در اختیار سازمان و از محل صرفه جویی های ناشی از اجرای نظام پذیرش پیشنهادها و سایر منابع با استفاده از اختیارات مربوط به هر دستگاه تامین می گردد.

اسلاید ۷ :

اهداف كيفي بلند مدت نظام پيشنهادها
در بخش كشاورزي

  • ارتقاء و بهبود ارائه خدمات به بخش از طريق اصلاح ، تغيير و ارتقا روش هاي انجام امور در سازمان اداري
  • ارتقاء و بهبود بخش كشاورزي از طريق اصلاح و تغيير سياست ها و راهبردها، روش ها و عمليات، آيين نامه ها و مقررات و فرايندها ي حمايت سازمان از بخش و نيز نظارت بر انجام فعاليت ها در بخش
  • ارتقا دانش، بينش و مهارت و توسعه منابع انساني بخش كشاورزي (مديران، كارشناسان ، عاملين انساني ، بهره برداران و فعالان جانبي )
  • ارتقاء بهره وري در منابع و عوامل توليد بخش كشاورزي

اسلاید ۸ :

عوامل موثر در فعالیت نظام پيشنهادها

۱- عوامل مديريتي

۲- عوامل ساختاري

۳- عوامل فرهنگي

۴- عوامل انگيزشي

۵- فرايند و سازمان كار نظام (نيروي انساني متخصص و تجهيزات)

۶- اعتبارات

اسلاید ۹ :

راهکارهای نهادینه سازی نظام پيشنهادها

  • ۱- عوامل مدیریتی
  • تجربه نشان د اده است اصلی ترین عامل در اجرای موثر نظام پیشنهاد ها در هر سازمان عامل مدیریتی و نوع دیدگاه مدیران ارشد سازمان درقبال این تکنیک مدیریتی است. مثال روشن این موضوع اینکه در سازمان هایی از مجموعه سازمان های تابعه و وابسته وزارت جهاد کشاورزی نظام پیشنهاد ها مورد استقبال قرار گرفته و اثر گذاری هایی در بهبود فعالیت ها داشته است که مدیر ارشد و مدیران میانی آن سازمان به این ابزار و بکار گیری ایده ها و نظرات کارکنان اعتقاد جدی و عملی داشته اند.

اسلاید ۱۰ :

  • ۲- عوامل ساختاري
  • در بسیاری از سازمان ها دیده شده است که دلیل اصلی عدم توفیق اجرای نظام پیشنهادها ریشه در موانع ساختاری موجود و ناموفق بودن ساز و کار طراحی و یا دیکته شده برای اجرای این نظام در سازمان دارد. بر همین اساس همواره تاکید کمیته مرکزی و مرکز نوسازی و تحول اداری این است که ساز و کار نظام پیشنهادها منعطف و شناور و با توجه به اولویت ها و نیازهای سازمانی و همچنین ساختار فرهنگی و منابع انسانی سازمان تعریف و طراحی گردد.