لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت نقش شبکه ارتباطات سیار در ITs و آخرین وضعیت شبکه تلفن همراه و برنامه پوشش جاده ای توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت نقش شبکه ارتباطات سیار در ITs و آخرین وضعیت شبکه تلفن همراه و برنامه پوشش جاده ای قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

ايستگاههایBTS 

۳اين قسمت وظيفه برقراری ارتباط راديویی با تلفن همراه مشتركين را به عهده دارد و از نظر ميزان تجهيزات، پراكندگی كار و حجم عمليات اجرايی دارای بيشترين سهم در شبكه ميباشد. هر ايستگاه BTS با توجه به موقعيت مكانی از ۱ تا ۱۸ فرستندهگيرنده تشكيل ميگردد و پوشش راديويي منطقه را عهده دار ميباشد.

اسلاید ۲ :

BSC

۳   كنترل ايستگاههای BTS و هماهنگی بين ايستگاههای همجوار و تامين مناسبترين كانال ترافیکی برای مشترك تلفن همراه توسط اين سيستم صورت ميگيرد. BSCهای منصوبه قبلی در شبكه تهران حداكثر قادر به كنترل ۱۰ تا ۲۰ ايستگاه BTS بوده ولی با تجهيزاتی كه اخیرا نصب شده است كنترل تا ۶۰ ايستگاه توسط هر سيستم BSC ميسر است.

اسلاید ۳ :

 MSC/VLR

۳   عمليات شماره گيری، ثبت مشتركين حاضر در هر منطقه توسط اين سيستم انجام ميگيرد و هدايت ارتباط با ساير شبكه های مخابراتی اعم از همراه، ثابت، ديتا، در اين قسمت صورت ميگيرد و با ظرفيت ۵۰هزار تا ۳۰۰هزار شماره در شبكه نصب گرديده است.

اسلاید ۴ :

خطوط انتقال (شهری – بين شهری – بين MSCهای مختلف)

۳   براي اتصال شبكه تلفن همراه به شبكه تلفن ثابت و بمنظور امكان ارتباط مشتركين اين دو شبكه با يكديگر از خطوط ارتباط شهری بصورتهای مختلف استفاده ميشود.

۳ در شهرهاي بزرگ كه بيش از يك مركز تلفن همراه (MSC) نصب میشود با استفاده از خطوط انتقال شهری اين مراكز نيز به يكديگر متصل ميگردد.

۳     براي تأمين ارتباط بين شهری مشتركين تلفن همراه اعم از همراه به همراه يا همراه به ثابت و بالعكس از خطوط انتقال بين شهری شامل سيستمهای راديویی مايكروويو ویا كابل نوری استفاده میشود.

اسلاید ۵ :

برنامه پوشش تلفن همراه جاده های کشور

تعریف: برنامه ریزی گسترش پوشش شبکه ارتباطات سیار در جاده های کشور بر اساس طرح امدادرسانی جاده ای ۱۱۰ که توسط سازمان حمل و نقل و پایانه های کشور تهیه شده انجام گرفته است. اولویت پوشش تابعی از حجم تردد در هر جاده میباشد.

اسلاید ۶ :

شبکه های مخابراتی پیش نیاز توسعه ITS

.۱شبکه فیبر نوری (زیرساخت)

.۲شبکه ارتباطات ماهواره ای (محدود)

.۳شبکه ارتباطات سیار (بستر اطلاع رسانی ITS)

اسلاید ۷ :

Mobile Positioning System (MPS)

nاین سیستم عبارت است از تثبیت موقعیت جغرافیایی یک تلفن همراه (MS: Mobile Station) در حوزه تحت پوشش شبکه ارتباطات سیار

nسیستم به دو روش ارایه سرویس میکند:

۱- شبکه ارتباطات سیار زمینی GSM

۲- موقعیت یاب ماهواره ای و شبکه ارتباطات سیار زمینی GPS/GSM

اسلاید ۸ :

تجهیزات درون وسیله ای MPS

nNavigator (GPS Module): ردیاب ماهواره ای

nGSM Module: تجهیزات ارتباطی ارتباطات سیار

nManual Alerting: درخواست امداد دستی

nAutomatic Alerting: درخواست امداد خودکار

اسلاید ۹ :

سرویسهای موقعیت یاب شبکه ارتباطات سیار

ردیابی ناوگان شبکه حمل و نقل جاده ای کشور (گزارش محل سیر کامیونها)

پشتیبانی اطلاع رسانی برای امداد چند منظوره جاده ای (تصادفهای جاده ای)

دریافت اطلاعات شهری (بیمارستان، پلیس، سینما، رستوران،…) توسط مشترک تلفن همراه

پشتیبانی کشف سرقت خودرو