لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت نواقص اجرایی در سازه های فولادی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت نواقص اجرایی در سازه های فولادی قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

استفاده از تیرآهن کهنه

—استفاده از تیرآهن کهنه بدون زنگزدایی
در اینجا محل استفاده از تیرآهن کهنه هم به نظر حساس میباشد. چون دهانه بادبندی است و تیرآهن کم و بیش در انتقال نیروی زلزله هم به صورت بار محوری مشارکت دارد.
غیر از آن دیوار مجاور با بادبند هم اتصال چندان مناسبی با پروفیل فولادی بادبند ندارد. در اینگونه موارد بهتر است با استفاده از شاخک دیوار به بادبندها و یا ستونها متصل شوند.

—

اسلاید ۲ :

استفاده از تیرآهن کهنه

اینهم یک نمونه دیگر از استفاده از تیرآهن کهنه بدون زنگزدایی

اسلاید ۳ :

سوختگی در جوشکاری

     همانطور که ملاحظه میشود در ستون  نشان داده شده در شکل به علت گرمای زیاد جوشکاری که احتمالآ ناشی از آمپر بالای دستگاه بوده است در نزدیکی قسمتهای جوش شده ستون دچار گداختگی گردیده است .

اسلاید ۴ :

استفاده از کارگر بي تجربه

     عکس بالا یک کارگر با سن پایین (زیر ۱۵ سال) را نشان میدهد.
مطابق قانون کار به کارگیری افراد زیر ۱۵ سال به طور کلی در کارگاهها (ساختمان و غیرساختمانی) ممنوع است. به کارگیری کارگر بین سنین ۱۵ تا ۱۸ سال هم تنها با مجور اداره کار و به طور خاص امکانپذیر است. علاوه براين بي تجربگي اين افراد نيز مشكل ساز است .

اسلاید ۵ :

 اشکال در اتصال تیرهای فرعی به تیر

     در شکل کناری اتصال تیرهای فرعی در سقف کامپوزیت به تیر اصلی لانه زنبوری نمایش داده شده است.
با توجه به فاصله بین سوراخهای زنبوری عملآ تنظیم تیرهای فرعی به گونه ای که هیچگونه تداخلی با سوراخها نداشته باشند امکانپذیر نیست و به همین جهت چاره ای جز پوشاندن یکی از سوراخها در محل اتصال تیر فرعی به پل زنبوری وجود ندارد. عدم پوشش سوراخها باعث عدم تامین طول جوش مناسب و ایجاد اتصالی ضعیف میگردد.
در شکل زیر هم چند نمونه از تیرها از نمایی نزدیکتر نمایش داده شده است:

اسلاید ۶ :

 اشکال در اتصال تیرهای فرعی به تیر

     به نوآوری در اتصالات زیر توجه نمایید: (یک ورق به کنار نبشی جوش شده است تا جوش به جان پل امکانپذیر شود)!!

اسلاید ۷ :

کیفیت جوش بسیار پایین

    کیفیت جوش بسیار پایین اتصال است که به طور مشخصی لوچه در جوش دیده میشود .

اسلاید ۸ :

لوچه در جوش، عدم جوش پیوسته

     این عکس مربوط به اتصال یک ورق بادبندی (سمت چپ عکس) به ورق تقویتی یک ستون است. (در شکل فقط گوشه ورق بادبندی در سمت چپ قابل مشاهده است)
در جوش ورقهای تقویتی به ستون باید توجه کرد که در محلهای زیر باید جوش به صورت پیوسته انجام شود:
۱٫ در مجاورت اتصال تیر به ستون به ارتفاعی معادل ارتفاع تیر به اضافه ارتفاع نبشیهای نشیمن بالا و پایین.
۲٫ در محل اتصال ورق بادبندی به ستون در تمامی ارتفاع ورق بادبندی.
این مساله به خاطر اینست که ورق بتواند نیروی ناشی از تیر یا بادبند را به بهترین شکل به ستون منتقل نماید.
در زیر یک عکس از همین اتصال البته از روبرو هم قرار داده شده است

اسلاید ۹ :

عدم آرایش مناسب لچکیها

     در اینجا تنها استفاده از یک سخت کننده در زیر جان کفایت میکند و نیازی به استفاده از لچکی دوم نیست. پس توجه کنید که همیشه استفاده از تعداد سخت کننده زیاد بدون توجه به چیدمان صحیح آن کار محافظه کارانه ای  نخواهد بود.                                  

اسلاید ۱۰ :

اجرای اشتباه ورق بادبند

      در عکس فوق یک دهانه بادبندی البته قبل از نصب بادبند دیده میشود.
برای تامین طول جوش افقی و عمودی لازم بهتر است ورق بادبندی دارای ابعادی باشد که پس از نصب بادبند محور بادبند تقریبآ از قطر ورق عبور کند. در اینجا همینطور که میبینید ورق بابدبندی که در سمت چپ بالای شکل وجود دارد با زاویه بادبندی که بعدآ نصب خواهد شد متناسب نیست. در اینحالت برای انتقال مولفه قائم نیروی بادبند طول جوش لازم تامین میگردد ولی برای انتقال مولفه افقی که با توجه به شکل بیشتر از مولفه قائم هم هست طول جوش کافی تامین نخواهد شد.