لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت نگاهی جامعه شناختی به مسائل بیماران کلیوی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت نگاهی جامعه شناختی به مسائل بیماران کلیوی قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

سینماگران هم به نوعی،  کار جامعه شناختی و کار تحقیقی انجام می دهند به معنای این که حقایق زندگی اجتماعی را ماهرانه آشکار می کنند،  …  گاهی خیلی بهتر از بسیاری از جامعه شناسان، به خاطر این که نگاه دقیقی دارند و هنر را نیز به مدد گرفته اند.

اسلاید ۲ :

—در متن مصاحبه ای که با خانم کارگردان-

خانم آزاده بی زارگیتی-  صورت گرفته بود و در سایت انسان شناسی و فرهنگ منتشر شده، می بینیم که ایشان چقدر ماهرانه به دقایق و ظرائف  نوعی تحقیق مشاهده ای ِ میدانی واقف بوده اند و در کار خودشان لحاظ کرده اند.

—این که اشاره کرده اند که دوربین، در طول هفت هشت ماهی که فیلمبرداری به انجام می رسیده، به یکی از “اعضای خانواده”  مبدل شده بود به خوبی گویای این مهارت و اشراف ایشان به کاری که پرداخته اند بود.

اسلاید ۳ :

—(نقل قول از مصاحبه با خانم بی زار گیتی  می کنم:

«کم کم سعی کردم عضوی از خانواده باشم. ما در کنار هم غذا می‌خوردیم و من هرگز مدتی که او جلوی او بودم آب نخوردم، حتی اگر ساعت‌ها تشنه بودم، چون خوردن آب جز در مواقع دیالیز برایش ممنوع بود. سعی کردم دوربین هم مثل یکی از اعضای خانواده باشد، نه یک چشم فضول غریبه» http://www.anthropology.ir/node/11533)

اسلاید ۴ :

—به منظور هدف این سخنرانی که نگاهی جامعه شناختی به مسائل بیماران کلیوی در ایران است،   از  منظر یک جامعه شناسِ پزشکی و سلامت، می خواهم  ربطی میان:

— مسائل “حوزه پزشکی و سلامت و بیماری و درد و رنج انسان ها ”       و    

—   مسائل و عوامل اجتماعی فرهنگی جامعه برقرار کنم!

اسلاید ۵ :

—خیلی ها تصورشان این است که “بیماری” اصولاً حیطه ی تخصصی ویژه ی پزشکان است، اما واقعیت این است که در دنیای اجتماعی ِ ما:

—الف-  هم پزشکان به راحتی وارد حیطه ی مسائل اجتماعی می شوند و شده اند (پدیده ی پزشکی شدن medicalization )

—و هم ما جامعه شناسان،  ناچاریم به عواملی اجتماعی و فرهنگی بپردازیم که می توانند بر:

اسلاید ۶ :

—تجربه ی بیماری،

— فرایند بیمارشدن

— احتمال  درمان بیماری

— تجربه ی دردکشیدن،

—پی آمدهای روحی روانی آن، 

—انزوا و طرد فرد بیمار،   

—و از دست دادن مواهب و فرصت های زندگی و

—در مجموع،  مرگ و زندگی

افراد بیمار، به طور  مستقیم و غیر مستقیم اثر بگذارند

 

اسلاید ۷ :

—سلامت، بیماری و تجربه ی درد،

همانطور که  تولد و  مرگ انسان ها

همه و همه  در یک بستر اجتماعی فرهنگی متحقق می شود و کاملاً تحت تاثیر آن قرار دارد

اسلاید ۸ :

سالم  به دنیا آمدن،
 سالم بزرگ شدن،
سالم به زندگی ادامه دادن،
(سلامت با همه ی ابعاد جسمانی، روانی و اجتماعی اش)،
 و از سوی دیگر، 
بیمار شدن، دسترسی یافتن یا عدم دسترسی به درمان
(انواع درمان از نوع
سنتی اش، مردمی اش، مدرن اش یا جایگزین و مکمل اش)،
طی مراحل بهبودی و معالجه،
 کندی یا سرعت  مراحل  درمان، و برخورداری یا عدم برخورداری از امکانات درمانی لازم،
  تا حد زیادی متاثر از عوامل اجتماعی اقتصادی، فرهنگی و حتی سیاسی است، همانقدر که تحت تاثیر عوامل ارزشی، مذهب، باورها، اخلاق و ارزشهای مادی و معنوی است.

اسلاید ۹ :

نگاهی به بیماری و  بیماران کلیوی:

—«بيماري كليوي» از بيماريهايي كه افراد بسياري در سراسر جهان با آن درگیرند.  افراد از زمان بروز اين بيماري، بايد به طور مرتب و مداوم تحت درمان قرار بگيرند و آن گاه كه ديگر هيچ دارويي براي آن كارگر نيفتد، پيوند كليه تنها گزينه باقي مانده براي ادامه حيات، پيش روي آنان قرار مي گيرد.

(http://shc.sums.ac.ir/nephrogenicweek2007.htm)

اسلاید ۱۰ :

—از حدود ۵ سال پیش انجمن جهانی بیماریهای کلیه روز دهم مارس هر سال را به عنوان روز جهانی کلیه برگزیده تا در این روز اطلاع رسانی کافی درباره بیماریهای کلیوی به مردم صورت گیرد. بر همین اساس هر سال یکی از موضوعات مربوط به بیماریهای داخلی کلیه به عنوان شعار سال انتخاب می‌شود که شعار سال ۱۳۸۹  “با حفاظت از کلیه ها، قلب خود را نجات دهید” اعلام شده است (http://www.asriran.info/view/594.aspx).

—در حالی که عوارض نارسایی کلیه می تواند فرد را از پا در آورد، گفته می شود حدود ۱۰ تا ۱۵ میلیون نفر در کشور ایران مبتلا به بیماری کلیه هستند اما هنوز این بیماری در وجود آنها خاموش است و از عوارض خطرناک آن اطلاعی ندارند (همان منبع)