لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت وارسی و اعتبارسنجی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت وارسی و اعتبارسنجی قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

  اهداف كلي:

    هدف این فصل معرفی وارسی و اعتبارسنجی با تأکید برتکنیک های وارسی ایستا است.

اسلاید ۲ :.

  • فرق بین وارسی واعتبارسنجی نرم افزار.
  • آشنایی با بازرسی های برنامه به عنوان روشی برای کشف نقص ها .
  • Verification & Validation

اسلاید ۳ :

  وارسی: آیا محصول درستی را می سازیم؟ نقش وارسی این است که بررسی کند آیا نرم افرار از مشخصاتش پیروی می کند.

   اعتبارسنجی: آیا محصول را به درستی می سازیم؟ باید تضمین کنید که نرم افزار انتظارات مشتری را برآورده می کند.

اسلاید ۴ :

هدف نهایی فرآیند وارسی واعتبارسنجی:

nهدف این نیست که برنامه عاری از نقص و عیب باشد، بلکه هدف این است که برنامه برای هدفی که در نظر گرفته شده است کافی باشد. (قابلیت اطمینان)

اسلاید ۵ :

عملکرد سیستم: سطح اعتماد، به میزان حیاتی بودن نرم افزار برای سازمان بستگی دارد. مثلاً سیستم های امنیتی نسبت به بقیه، قابلیت اعتماد بالایی دارند.

اسلاید ۶ :

انتظارات کاربر: اگر کاربران انتظارات اندکی از سیستم داشته باشند و در اثر شکست نیز عکس العمل خاصی نشان ندهند، موضوع  ناراحت کننده ای است.

اسلاید ۷ :

محیط بازاریابی: وقتی سیستم وارد بازار می شود، فروشندگان سیستم باید برنامه های رقیب، قیمتی که مشتریان قادرند بپردازند و زمان بندی لازم برای تحویل را در نظر بگیرند.

اسلاید ۸ :

  بازبینی نرم افزار: نمایش های سیستم مثل سند خواسته ها، نمودارهای طراحی و کد منبع برنامه را تحلیل و بررسی می کنند. و در مرحله از فرایند توسعه نرم افزار صورت می گیرد (تکنیک ایستا: نیاز به اجرای سیستم ندارد)

اسلاید ۹ :

   تست نرم افزار: پیاده سازی نرم افزار را با داده های آزمایشی اجرا کرده، خروجی های نرم افزار و رفتارعملیاتی آن را تست می کند تا مشخص شود که براساس انتظار مشتری اجرا می شود. تست، تکنیک پویای v&v است، زیرا با نمایش اجرایی سیستم کار می کند.

اسلاید ۱۰ :

.۱تست اعتبارسنجی : نشان می دهد نرم افزار همان چیزی است که مشتری می خواهد، یعنی خواسته هایش را بر آورده می کند.

.۲تست نقص : هدف آن تعریف ناسازگاری های بین برنامه و مشخصاتش است.