لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت پروبيوتيک ها توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت پروبيوتيک ها قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :


تعريف پروبيوتيک:
اصطلاح پروبيوتيک که ريشه لاتين دارد، به معني «براي زندگي» است و سازمان جهاني بهداشت، اين اصطلاح را به ارگانيسم‌هاي زنده اي اطلاق مي‌کند که در صورت مصرف به ميزان لازم، اثرات سلامت‌زايي موثري براي ميزبان خود دارند. اين سه اصطلاح را دريابيد: ارگانيسم، زنده و سلامت زايي . پروبيوتيک ، به‌عنوان صفت مواد غذايي حاوي اين باکتري‌ها هم به‌کار مي‌رود.
درواقع، پروبيوتيک‌ها به دو صورت مصرف مي‌شوند: به صورت مکمل‌هاي غذايي به شکل پودر، شربت و يا قرص مواد غذايي غني شده با پروبيوتيک‌ها. مثلا اگر در توليد هرگونه فرآورده لبني تخميري همچون ماست، از باکتري‌هاي پروبيوتيکي استفاده شود، محصول حاصل را پروبيوتيک مي‌نامند

پروبيوتيک چيست؟

فرآورده‌هاي پروبيوتيکي حاوي باکتري‌هاي مفيدي هستند که پس از مصرف در روده ساکن مي‌شوند و اثرات مفيدي در سلامتي انسان برجاي مي‌گذارند

اسلاید ۲ :

فرآورده‌هاي پروبيوتيکي حاوي باکتري‌هاي مفيدي هستند که پس از مصرف در روده ساکن مي‌شوند و اثرات مفيدي در سلامتي انسان برجاي مي‌گذارند.
اصطلاح پروبيوتيک(probiotic) که ريشه لاتين دارد، به معني براي زندگي” است و سازمان جهاني بهداشت، اين اصطلاح را به ارگانيسم‌هاي زنده‌اي” اطلاق مي‌کند که در صورت مصرف به ميزان لازم، اثرات سلامت‌زايي” موثري براي ميزبان خود دارند.
اين سه اصطلاح را دريابيد: ارگانيسم، زنده و سلامت‌زايي.
پروبيوتيک، به‌عنوان صفت مواد غذايي حاوي اين باکتري‌ها هم به‌کار مي‌رود.
درواقع پروبيوتيک‌ها به دو صورت مصرف مي‌شوند: به صورت مکمل‌هاي غذايي به شکل پودر، شربت يا قرص مواد غذايي غني شده با پروبيوتيک‌ها. مثلا اگر در توليد هرگونه فرآورده لبني تخميري همچون ماست، از باکتري‌هاي پروبيوتيکي استفاده شود، محصول حاصل را پروبيوتيک مي‌نامند.

کار پروبيوتيک :

چندين و چند سال است که معلوم شده فقدان باکتري‌ها در روده به سلامت آسيب مي‌رساند؛ مثلا حيوانات آزمايشگاهي که در شرايط بدون باکتري و استريل رشد پيدا مي‌کنند، اکثرا سيستم ايمني تکامل نيافته و روده‌هاي آسيب پذير دارند.

همين مساله مي‌تواند براي نوزاد انسان هم مصداق داشته باشد و نوزاد را نسبت به ابتلا به انواع آلرژي‌ها و عفونت‌هاي تهديدکننده زندگي مستعد کند. حتي معلوم شده يکي از بيماري‌هايي که پروبيوتيک‌ها با آن مقابله مي‌کنند، اگزما در نوزادان است.

اسلاید ۳ :

۲بلوک کردن محل‌هاي اتصال در ميکروب‌هاي بيماري  زا: پروبيوتيک‌ها با قرار گرفتن و پوشاندن نقاط اتصال ميکرو ارگانيسم‌هاي بيماري زا، از کلونيزه شدن و رشد آن‌ها جلوگيري مي‌کنند.
۳ رقابت براي تغذيه: پروبيوتيک‌ها مواد غذايي موجود را قبل از اين‌که توسط ميکروارگانيسم‌هاي بيماري‌زا مصرف شود، استفاده مي‌ کنند
۴تحريک سيستم ايمني: پروبيوتيک‌ها مي‌توانند هم ايمني اختصاصي و هم غير اختصاصي را در مقابل بيماري‌هاي روده اي تحريک کنند
براي مثال فهميده‌اند که لاکتوباسيلوس کازئي در اسهال ويروسي، باعث افزايش پاسخ ايمني مي‌شود.
تاريخ پروبيوتيک 
پيشينه استفاده از پروبيوتيک‌ها به زماني برمي گردد که يک پزشک روسي به نام متچنيکف در سال ۱۹۰۷ ميلادي، فهميد که خوردن يک نوع ماست تخمير شده از شير، سبب طول عمر و حفظ سلامت روستاييان بلغاري شده است.  بيشترين تحقيقات در ايران روي ماست انجام شده و پژوهشگران موفق شده‌اند با افزودن برخي مکمل‌هاي لبني، ويژگي‌هاي نامطلوب ماست پروبيوتيکي را بهبود بخشند

اسلاید ۴ :

نکاتي در مورد پروبيوتيک ها:

۱٫اثربخشي پروبيوتيک‌ها تا زماني است که پروبيوتيک مصرف شود. نمي‌شود گفت يک سال پروبيوتيک بخوريد و خودتان را بيمه کنيد. مصرف اين مواد بايد مداوم باشد. 

  1. مکمل‌هاي غذايي به صورت قرص که در حال حاضر در بازار ايران، بيشتر وارداتي هستند، بايد حتما داراي روکش محافظ باشند تا باکتري‌هاي مفيد، حين عبور از معده، در اسيد معده از بين نروند.
  2. فرآورده‌هاي لبني، بهترين حامل پروبيوتيک‌ها محسوب مي‌شوند. البته هنوز غني‌سازي لبنيات با پروبيوتيک‌ها خيلي رايج نشده.
  3. موز، عسل، مارچوبه، کنگر فرنگي، سير و پياز حاوي موادي هستند که باعث مي‌شود باکتري‌هاي پروبيوتيک بهتر رشد کنند. البته براي اثر بخشي بايستي مقادير زيادي از آن‌ها مصرف شود.

۵٫افرادي که آنتي بيوتيک مصرف مي‌کنند، دچار اسهال، عفونت مخمري مهبل و يا دچار سوءتغذيه هستند، در اولويت مصرف پروبيوتيک‌ها قرار دارند.  

اسلاید ۵ :

۶. ماده موسوم به استارتر ماست که اسم علمي‌اش Lactobacillus bulgaricus است، پروبيوتيک محسوب نمي‌شود. بنابراين نمي‌شود گفت ماست يک ماده پروبيوتيک طبيعي است. اين باور رايج غلطي است که وجود دارد.
بايو چيست؟

 بايو گونه اي پروبيوتيک است که هضم و جذب مواد خوراکي درون دستگاه گوارش به کمک آنها انجام مي شود اين پروبيوتيک هاي سودمند همچنين سيستم ايمني طبيعي بدن را برمي انگيزد تا بهتر بتواند در برابر عوامل بيماري زا مقاومت کند . بايو ماده اي طبيعي است که به رشد کودکان ، بزرگسالان ، جوانان و تامين تندرستي آنان کمک مي کند .

 چرا از ماست بايو استفاده مي کنيم ؟

ماست بايو يک فرآورده پروبايوتيکي با فرمول ويژه است که دستگاه گوارش را با باکتري هاي سودمند پوشش مي‌دهد . ماست بايو به حفظ توازن محيط روده کمک مي کند . روند بهبود پس از بيماريها و مصرف آنتي بيوتيکها و بهبود عوارض هرگونه استرس را سرعت مي‌بخشد . مسافرت و تغييرات رژيم غذايي و آب ميتواند اثر تخريبي بر دستگاه گوارش و سيستم ايمني بدن داشته باشد . با استفاده از ماست بايو بهترين شانس براي سازگاري با اين دگرگوني ها را به خودتان مي‌دهيد .

اسلاید ۶ :

نتيجه گيري:۱) توجه به صرفه‌ي اقتصادي ازنظر : بررسي امکانات موجود جهت فراهم کردن شرايط مناسب براي به‌کارگيري عوامل پروبيوتيک، ميزان بازدهي اقتصادي توليدات گياهي به کمک عوامل پروبيوتيک نسبت به هزينه‌هاي انجام شده جهت به‌کارگيري آن‌ها.

 ۲)توجه به اطلاعات و منابع روز از نظر: انتخاب چرخه‌هاي ميکروبي مناسب‌تر و کنار        

   گذاشتن عوامل ميکروبي که اثرات نامطلوب ناخواسته دارند.

۳)در نهايت محصولات توليدي بيولوژيک با برچسب‌هايي از ساير محصولات توليدي مشخص شوند تا مصرف کننده‌ها در انتخاب آن‌ها آزادي عمل داشته باشند .