لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت پرونده شکایت شرکتA&M Records علیه شرکت Napster توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت پرونده شکایت شرکتA&M Records علیه شرکت Napster قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

 

اسلاید ۱ :

شرکت Napster (خوانده شده به دادگاه)

Napster شرکت تازه تأسیسی بوده که به مباشرت و معاونت در نقض کپی رایت متهم گشته است به این شرح که با استفاده نرم  افزار fi e – sharing  در سایت اینترنتNapster ، کاربران را قادر می ساخته تا فایل‌های mp3 را بدون پرداخت هیچ هزینه ای کپی کنند.

fi e sharing  : استفاده از فایل‌های کامپیوتری در شبکه‌ها به طوری که فایل‌ها را در کامپیوتر مرکزی یا سرویس دهنده، قرار داده و در چند کامپیوتر دیگر نیز به اشتراک گذاشته می‌شود.

اسلاید ۲ :

 شرکتA&M Records (شاکی)

شرکت های ضبط و پخش موسیقی بوده‌ که دارای کپی رایت در زمینه‌های مختلف موسیقی و آثار صوتی بودنده‌اند. آن‌ها ابتدا در دادگاه بخش ایالات متحده، اقامه‌ي دعوا نموده  و به طرح ادعای مسئولیت شرکت Napster پرداختند، مبنی بر این که کاربران، فایل‌های mp3 موسیقی را که دارای کپی رایت هستند، بدون مجوز دانلود و آپلود می‌كرده‌اند.

اسلاید ۳ :

رای ابتدایی دادگاه

دادگاه بخش ایالات متحده در تصمیم و رأی ابتدایی خود علیه Napster رأی صادر نموده و در آخر ذکر کرده است که رأی صادره قابل استیناف و تجدید نظر است.

دردادگاه استیناف

  1. شاکی ابتدا باید نقض مستقیم کپی رایت را به اثبات برساند
  2. مسئولیت شخصی و مشترک نقض کنندگان کپی رایت را ثابت کند

   نقض کنندگان این حقوق انحصاری با بنا نهادن دفاع خود بر مبنای استفاده‌ی منصفانه و اثبات آن، از اتهام ناشی از نقض کپی رایت تبرئه می‌شوند. 

 

اسلاید ۴ :

استفاده‌ي منصفانه بر مبنای چهار عامل بنا نهاده شده است:

۱-هدف و مشخصه های استفاده

۲- ماهیت اثر واجد حق کپی رایت

۳- مقدار و میزان آثار دارای حق کپی رایت که توسط متهم، مورد استفاده غیر مجاز قرار گرفته است .

۴-  تأثیر استفاده از آن در عرصه‌ي بازار بالقوه و همچنین ارزش آثار مشمول کپی رایت  

اسلاید ۵ :

نگاهی به پرونده شرکت Sony علیه شرکت یونیورسال

علت شکایت شرکت سونی از شرکت یونیورسال:

 شرکت یونیورسال به تولید و عرضه‌ی نوارهای ویدئویی با قابلیت ضبط کارهای که واجد کپی رایت مبادرت ورزیده بوده‌اند

رای دادگاه:

دادگاه فوق چنین نتیجه گیری کرده است که هدف غیر تجاری نوارهای ویدئویی به علاوه‌ی عدم وجود لطمه و آسیب به بازار تولیدات دارای کپی رایت نشان دهنده‌ي استفاده‌ی منصفانه بوده و لذا ادعای نقض مستقیم کپی رایت را رد كرده است

اسلاید ۶ :

نگاهی به پرونده شرکت Campbe علیه گروه موسیقی rose

علت شکایت شرکت Campbe از گروه موسیقی rose :

شاکی که یک کمپانی صوتی بوده، دعوایی را علیه گروه موسیقی طرح کرده و ادعا كرده است که خواندگان ، آوازی را اجرا کرده اند که کپی رایت یکی از موسیقی های آن‌ها را نقض کرده است.

رای دادگاه:

این دادگاه بر اساس چهار فاکتور استفاده‌ی منصفانه ، چنین نظر داده است که گرچه شرکت موسیقی rose از کارهای واجد کپی رایت استفاده تجاری نموده است ، اما چون استفاده‌ي جدید آن شرکت، با تغییر شکل آن‌ها همراه بوده، لذا استفاده‌ منصفانه بوده و ناقض حقوق نيست.

اسلاید ۷ :

رای دادگاه در زمینه استفاده منصفانه

     در ارزیابی معیار ها، دادگاه چنین نتیجه گرفته است که دانلود کردن فایل‌های mp3 باعث تغییر شکل کار نمی‌شوند و کاربران Napster از کارهای واجد کپی رایت ، استفاده ی تجاری نموده‌ و در اعمال و سنجش دومین و سومین فاکتور، دادگاه نظر داده است که کارهای موسیقی به نحو طبیعی و به شکلی کاملاً ابداعی خلق شده و کاربران ناپستر آن‌ها را به طور كامل دانلود کرده‌اند و سرانجام در راستای اعمال فاکتورآخر، دادگاه چنین تشخیص داده است که ناپستر از طریق تولید دوباره‌ي سی دی ها و فروش آن‌ها در بین دانشجویان کالج، به بازار کارها و تولیدات شاکی لطمه وارد کرده و از این طریق مانع ورود ایشان به بازار دیجیتالی دانلود کردن شده‌اند.

اسلاید ۸ :

رای دادگاه در زمینه مسئولیت شخصی و مشترک

این دادگاه تشخیص داده است که متهم نسبت به نقض مستقیم کپی رایت توسط کاربران خود واجد علم واقعی و عملی بوده و به طور مادی و با ایجاد سایت و فراهم کردن ابزار و وسایل، در نقض کپی رایت توسط کاربران مشارکت داشته‌اند و شاکی با موفقیت به اثبات رسانده‌اند که در طرح ادعای نقض حقوق خود محق هستند. لذا چنین نظر داده است که آن‌ها با این عمل به منافع مادی رسیده اند و از آنجایی که نقض کننده ، قدرت تعیین موقعیت و مکان یابی نقض کنندگان کپی رايت و کاربران ناپستر را داشته است، بنابر این از توانایی نظارت بر آن‌ها برخوردار بوده است.