لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در جنگ توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در جنگ قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

جنگ :
جنگ سخت يا سلاح جنگ نرم يا رواني


جنگ سخت، جنگي كه مشخص و بارز مي باشد. در اين نوع جنگ دشمن، سنگر و حوزه استراتژيكي كاملا مشخصي دارد. دفاع در اين نوع جنگ با استفاده از سلاح ها و ادوات نظامی صورت مي پذيرد.

جنگ نرم به هر حركتي كه احيانا به عنوان مقدمه ي جنگ نظامي مطرح شده و روحيه ي طرف مقابل را نشانه بگيرد گفته مي شود. جنگ اطلاعات شاخه ي مهمي از جنگ نرم مي باشد.

اسلاید ۲ :

فن‌آوری همیشه جزء مهمی‌از جنگ بوده است. در عصری که تعریف فن‌آوری همان تعریفی است که از فن‌آوری اطلاعات می‌کنند جای تعجب نیست که IT هسته مرکزی شکل‌گیری و تکامل هر جنگی باشد. ارتش‌های دنیا امروزه بر این باورند که “اطلاعات” اصلی‌ترین دستگاه تقویت‌کننده هر جنگی است. اهمیت اطلاعات در جنگ‌ها حتی بیش‌تر از اهمیت سربازان و سلاح‌ها ‌است.

 

اسلاید ۳ :

جنگ  اطلاعاتی چیست؟

امروزه صاحب نظران نظامی، برنامه ریزی خود را برای جنگ دربر پایه جنگ های اطلاعاتی و الکترونیکی (جنگال) استوار کرده اند

در چنین جنگی  هدف اصلی حمله به یک ناو، هواپیما و … نیست;بلکه حمله به شبکه اعصاب که همان شبکه اطلاعات و ارتباطات دشمن است مد نظر می باشد.

تخریب و یا از کار انداختن اطلاعات دیجیتالی و غیر عملیاتی کردن زیر ساخت های اطلاعاتی  با استفاده از شبکه های الکترونیکی صورت می گیرد که می تواند علیه یک نیروی نظامی و یا یک جامعه باشد..

اطلاعات در حال تبديل‌شدن به يک منبع استراتژيک می‌باشد و می‌تواند خود را به عنوان يک عنصر بانفوذ و ارزشمند در عصر فراصنعتی، همانند نقش سرمايه و کار در عصر صنعتی، مطرح کند.

اسلاید ۴ :

در جنگ‌های اطلاعاتی نیازی به ارتش پرتعداد نیست. درعوض سربازان این جنگ، افرادی هستند که تعداد آن‌ها کمتر از گذشته است اما به اطلاعات آنلاین، که از ماهواره‌ها و حسگرهای میدان جنگ به‌آن‌ها می‌رسد، مجهز هستند.آن‌ها می‌توانند با سرعت نور به محل‌هایی غیرمنتظره حمله کنند و پیروز شوند. در این جنگ کسی برنده است که بتواند بیشترین اطلاعات را از طرف مقابل کسب کند و آن‌ها را به استثمار بکشد. در چنین جنگی میزان کشته‌ها نیز در حداقل خود است. در واقع نه تحرک و نه حجم، هیچ‌کدام تعیین‌کننده نتیجه جنگ اطلاعاتی نیستند؛ درعوض طرفی برنده است که بیشتر می‌داند.در این جنگ، عملکردهای نظامی‌برطبق قوانین متکی بر اطلاعات هدایت می‌شوند و در آن سیستم‌های اطلاعاتی و ارتباطی تخریب می‌شوند.

 

اسلاید ۵ :

فن‌آوری‌های زیادی در این نوع جنگ استفاده می‌شوند. این فن‌آوری‌ها بخصوص در زمینه فرماندهی و کنترل، جمع‌آوری اطلاعات، پردازش و پخش اطلاعات، مکان‌یابی دوست و دشمن، سلاح‌های هوشمند و …. کاربرد دارند. همچنین کورکردن ادوات الکترونیکی نیروی دشمن، پخش پارازیت، اغفال و هجوم سری به اطلاعات و مدارات ارتباطی دشمن از دیگر کاربردهای این فن‌آوری‌هاست.

حمله به شبکه به‌طوری که ظاهر صفحات وب به‌هم بریزد، تبلیغات سیاسی آنلاین برای افرادی که به اینترنت دسترسی دارند و مسموم کردن هوای جنگ، جمع‌آوری دیتا، ازکارانداختن تجهیزات نظامی‌کامپیوتری مثل رادارها و نیز حمله به زیرساخت‌های حیاتی دشمن مثل شبکه‌های ارتباطی و سوخت‌رسانی و … در طبقه‌بندی جنگ اطلاعاتی جای می‌گیرند.

 

اسلاید ۶ :

◦جنگ اطلاعاتی با توجه به نوع هدف و نحوه عملکرد به دو گونه قابل تصور است:                  

۱)جنگ سايبرنتيک      (CYBERneticWARfare)

۲)جنگ شبکه ای (NETworkWARfare)

 

اسلاید ۷ :

 جنگ شبکه‌ای چيست؟

   جنگ شبکه‌ای برخوردی اطلاعاتی در سطح کلان بين ملل و جوامع گوناگون می‌باشد. هدف اين نوع جنگ، مخدوش‌کردن مسايلی است که مردم هر چه راجع به خود و جهان اطرافشان می‌دانند و می‌انديشند. جنگ شبکه‌ای توانايی تمرکز بر روی افکار عمومی يا نخبگان و يا هر دوی آن‌ها را دارد. اين جنگ اموری همچون ديپلماسی، تبليغات و مبارزات روانی، تخريب فرهنگی و سياسی، اغفال و يا دخالت در رسانه‌های محلی، نفوذ در شبکه‌های کامپيوتری و پايگاه داده‌ها، تلاش برای اشاعه جنبشهای دگرانديش و مخالف در شبکه‌های کامپيوتری را در بر می‌گيرد.

اسلاید ۸ :

برخی از جنگ‌های شبکه‌ای

—تکثیر سلاحهای هسته‌ای، قاچاق دارو و مخالفت با تروریسم، که تهدیدی بالقوه برای نظم بین المللی و امنیت ملی محسوب می‌شوند.

— بزودی جنگ شبکه‌ای به ابزاری در جهت جلوگیری از وقوع جنگ واقعی تبدیل شود.

اسلاید ۹ :

  به هدايت عمليات نظامی بر اساس قوانين حاکم بر اطلاعات، جنگ سايبر گويند .

 هدف از اين نوع جنگ، تخريب سيستم‌های اطلاعاتی و ارتباطاتی می‌باشد؛ تلاش اين جنگ در جهت شناسايی مسايلی است که دشمن به‌شدت از آن محافظت می‌کند .

اسلاید ۱۰ :

 سايبر پيشوندي است براي توصيف يك شخص، يك شي، يك ايده و يا يك فضا كه مربوط به دنياي كامپيوتر و اطلاعات است. در طي توسعه اينترنت واژه هاي تركيبي بسياري از اين كلمه سايبر بوجود آمده است كه به تعدادي از آنها اشاره مي كنيم:

 فضاي سايبرCyberspace.

 شهروند سايبر.Cybercitizen

  پول سايبر .Cybercash

 فرهنگ سايبر.Cyberculture

  راهنمايي فضاي سايبر(CyberCoach)،

  تجارت سايبر (Cyberbussiness)،

  كانال سايبر (Cyberchannel)

 و…