لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت P.V.C د رو پنجره های توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت P.V.C د رو پنجره های قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

lچنانکه می دانیم پنجره یکی از عوامل مهم در تولید بار سرمایشی و گرمایشی ساختمان است. انرژی انتقالی توسط پنجره از نوع انتقال هدایتی، تشعشعی و نفوذ هوای خارج می باشد. روش های جدید ساخت پنجره عوامل شرح داده شده فوق را تحت کنترل درآورده و نتیجتاً از اتلاف انرژی بی مورد ساختمان جلوگیری می نماید. نکته مهم در انتقال نود در حد شفافیت آن همراه با صرفه جویی در انتقال حرارت محیط خارج و داخل و همچنین زیبایی آن است.

lپنجره ها عمدتاً با ضریب انتقال حرارت اکتسابی و مقدار نفوذ هوا از درزها مشخص می شوند. سایر مشخصات پنجره ها از جمله جنس قاب و ساخت آن نیز در مرغوبیت پنجره مهم می باشد. نقش پنجره درباره سرمایشی به مراتب بیشتر از بار گرمایشی است چون در بار گرمایشی انتقال حرارت توسط پنجره صرفاً از نوع انتقال هدایتی است در صورتی که در بار سرمایشی انتقال حرارت علاوه بر نوع هدایت آن شامل انتقال تشعشعی نیز می شود. پنجره های بسیار جدید قادرند که با تغییر وضعیت خود انرژی اکتسابی تشعشعی را در فصول سرد به داخل محیط خانه انتقال و در نتیجه در انرژی مصرفی ساختمان ها صرفه جویی به عمل آورند. این پنجره ها علاوه براینکه در صرفه جویی انرژی مؤثر هستند باعث می شوند که دیگر احتیاجی به نصب وسایل گرم کننده در زیر پنجره جهت جلوگیری از کوران، نفوذ هوای خارج به داخل و انتقال هوای سرد از جدار شیشه به داخل نباشد.

lبه طور کلی پنجره ها به صورت یک، دو و سه جداره تولید می شوند. در کشورهای صنعتی پنجره دو جداره بیشترین مصرف را دارد و در سایر کشورها عمدتاً پنجره ها از نوع یک جداره می باشند که امروزه در کشور ما نیز جهت صرفه جویی انرژی مطابق اعلام سازمان بهینه سازی مصرف سوخت کشور می بایست از شیشه های دو جداره استفاده گردد. چرا که بین دو جداره شیشه ای معمولاً با گاز آرگون پر می شود که علاوه بر بهبود مسائل انتقال حرارتی از کدر شدن شیشه ها ناشی از اختلاف دمای دو طرف شیشه ها جلوگیری به عمل می‌آورد.

اسلاید ۲ :

۱-۱- نام و کد محصول

در و پنجره های پی وی سی طبق کدبندی ISIC جزء محصولات لاستیک و پلاستیک (۲۵) و در این دسته بندی جزء محصولات پلاستیکی(۲۵۲۰) محسوب می شود. بر این اساس کد کامل ISIC در و پنجره های پی وی سی با شماره ۲۵۲۰۱۳۳۸ مشخص شده است.

l1-2- شماره تعرفه گمرکی

lدر حال حاضر متأسفانه شماره تعرفه مجزایی برای صادرات و واردات در و پنجره های پی وی سی تعریف نشده است و این کالا مطمئناً با کد تعرفه محصولات مشابه دیگر مبادلات آن انجام می شود. از انجا که این محصول با پایه PVC می باشد، قطعاً در کد تعرفه ۳۹۲۰۴۳ که مربوط به کالاهای ساخته شده از PVC می باشد، قرار دارد.

lطبق مذاکرات انجام شده با کارشناسان گمرک علاوه بر این که تعرفه، احتمال اینکه این محصول با کدهای دیگری نیز وارد یا صادر شده باشد وجود دارد.

اسلاید ۳ :

۱-۳- شرایط واردات

 

lطبق قوانین و مقررات واردات جمهوری اسلامی ایران، کالاهای وارداتی به سه گروه زیر تقسیم بندی می شوند:

l1-کالای مجاز: کالایی است که ورود آن با رعایت ضوابط نیاز به کسب مجوز ندارد.

l2-کلاس مشروط: کالایی است که ورود آن با کسب مجوز امکان پذیر است.

l3-کالای ممنوع: کالایی است که ورود آن به موجب شرع مقدس اسلام(به اعتبار خرید و فروش یا مصرف) و یا به موجب قانون ممونع گردد.

       در رابطه با محصول این طرح، در و پنجره های پی وی سی جزء گروه اول این دسته بندی قرار دارد و با رعایت ضوابط مشکلی به لحاظ واردات آن در حال حاضر وجود ندارد.

lهر کالایی که وارد کشور می شود بسته به ماهیت آن محصول دارای مقررات و ضوابط خاص خود می باشد و تعرفه های گمرکی برای حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان داخلی برای محصولات مختلف متفاوت می باشد. در این رابطه چنانچه یک محصول وضعیت تولید کنندگان داخلی را به مخاطره بیاندازد مسلماً حقوق گمرکی ان محصول بالا خواهد بود و برعکس چنانچه محصولی به هر دلیلی در کشور تولید نشود یا اینکه نیاز کشور از تولید آن محصول بیشتر باشد به علت جلوگیری از مسائل تورم تا حد ممکن از حقوق گمرکی آن محصول کاسته شده است.

      همانطور که در بند قبل نیز اشاره شده، تعرفه گمرکی مجزایی برای دو و پنجره های پی وی سی وجود ندارد و این محصول با تعرفه محصولات دیگر وارد کشور می وشد. لذا با توجه به کد تعرفه مشابه این محصول حقوق گمرکی آن در حال حاضر ۴% می باشد.

اسلاید ۴ :

۱-۴- بررسی و ارائه استاندارد

lدرها و پنجره های پی وی سی از پروفیل هایی تشکیل یافته اند که این پروفیل های پلاستیکی از طریق روش اکستروژن و ماشین اکستروژن به طور پیوسته و ممتد تولید می شوند. بنا بر نحوه بکارگیری پروفیل ها و استفاده از یک، دو یا سه شیشه در و پنجره و دیگر تمهیدات مورد نیاز، این پروفیل ها به شکل ها، ابعاد و سطح مقطع های متفاوتی تولید می شوند.

lبا توجه به نحوه اتصال این پروفیل ها به دیوار که می تواند  روی یک چارچوب کاملاً تراز شده فلزی و یا روی سطوح بتنی کاملاً تراز شده  و به کمک پیچ انجام شود لذا لازم است درون این پروفیل های آلومینیومی مرغوب و برخی از ورق های نازک فولادی گالوانیزه استفاده می کنند. البته باید اشاره داشت که این پروفیل های فلزی به سطح داخلی پروفیل پلاستیکی نچسبیده و آزادی حرکت دارد.

lدر جدول شماره ۱خصوصیات فیزیکی انواع پروفیل های ساخته شده از پی وی سی جهت مصارف گوناگون از قبیل در و پنجره های پی وی سی آورده شده است.

اسلاید ۵ :

 از جمله سایر ویژگی های در و پنجره های پی وی سی می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 پروفیل های مورد استفاده به دلیل شکل هندسی خاص دارای استحکام بالا می باشد.

 تعبیه پروفیل فلزی در داخل فضای خالی پروفیل پی وی سی ضمن افزایش مقاومت، باعث جلوگیری از تغییر شکل آن شده، در کاهش سروصدا نیز می باشد. به طوری که عایقی صوتی در مقابل انتقال صوت با شدت ۳۴ تا ۷۰ درجه دسی بل می باشند.

 با بکارگیری یراق آلات وجود قفل های مربوطه در در و پنجره ها امنیت لازم را فراهم می نماید.

 جبران هزینه های انجام شده در مدت زمان کوتاه به دلیل صرفه جویی در مصرف انرژی و عدم نیاز به سروریس های بعدی (نقاشی، تعویض قطعه و…)

 جلوگیری از نفوذ گرد و غبار و تبادل سرما و کاهش استهلاک سیستم سرمایش و گرمایش تا میزان ۴۵ تا ۷۵ درصد (با توجه به تعبیه شیشه های دو جداره)

 همچنین در جدول۲ استانداردهای جهانی پلی وینیل کلراید بر اساس استاندارد ۱۷۵۵ ASTM D برای پی وی سی برای مصارف عمومی آورده شده است.

اسلاید ۶ :

 با در نظر گرفتن و گستردگی در و پنجره های پی وی سی، اساساً در نظر گرفتن یک قیمت برای محصولات میسر نمی باشد، زیرا قیمت یک در یا پنجره پی وی سی به پارامترهای مختلفی از قبیل نوع و طرح، ابعاد، نوع یراق آلات مصرفی و… بستگی دارد. بنابراین قیمت در و پنجره با در نظر گرفتن پارامترهای مذکور بسیار متفاوت می باشد. از طرفی نیز جهت مقایسه قیمت محصولات به ناچار باید یک قیمت متوسط به ازای هر متر مربع در دست داشت تا بتوان مقایسه قابل قبولی ارائه نمود.

لذا  در جدول شماره۲ تنها قیمت برخی از این محصولات برای حصول دید بهتر از قیمت ها ارائه گردیده است.

اسلاید ۷ :

باید اشاره داشت که متوسط هر متر مربع در و پنجره های پی وی سی در داخل  ۵۰۰۰۰۰ ريال می باشد و به نظر می رسد قیمت آن در مقایسه با محصولات جایگزین آن بالاتر و نسبت به قیمت محصولات مشابه اوپایی (با کیفیت مناسب) کمتر می باشد که در جدول ذیل مقایسه ای بین متوسط قیمت هر متر در و پنجره با جنس های متفاوت انجام شده که بیانگر توضیحات فوق می باشد.

اسلاید ۸ :

۱-۱۰- شرایط صادرات

lهمانطور که اشاره شد، این محصول دارای کد تعرفه مجزایی نمی باشد تا قوانین صادرات و واردات آن مشخص باشد. با توجه به محصولات مشابه این محصول، سود گمرکی برای این محصول ۴درصد می باشد. با مذاکرات انجام شده با تولید کنندگان داخلی، اغلب بازارهای داخلی را پوشش می دهند و در این زمینه با توجه به محصولات ترکیه، نفوذ در بازارهای هدف صادراتی به آسانی امکان پذیر نیست. در حال حاضر تولید کشور تقریباً با نیاز کشور همسان می باشد ولی با راه اندازی واحدهای جدید و استفاده از تکنولوژیهای برتر و حمایتهای دولتی، امکان دسترسی به بازارهای منطقه امری دور از ذهن نخواهد بود.

اسلاید ۹ :

۲- بررسی عرضه و تقاضا

۲-۱- بررسی ظرفیت بهره برداری و روند تولید

l2-1-1- بررسی امکانات تولید داخلی

lدر این قسمت به ترتیب به بررسی واحدهای تولید کننده در و پنجره پی وی سی، میزان تولید داخل محصول، بررسی امکانات تولید فعلی و آتی محصول و در نهایت به برآورد تولید آتی محصول پرداخته می شود.

l2-1-1-1- لیست تولید کنندگان داخلی

lبا توجه به اینکه در و پنجره های پی وی سی تاکنون در کشور چندان به طور جدی دنبال نشده است، لذا در اطلاعات مربوط به مجوزهای صادره از وزارت صنایع این تولید کنندگان به طور مجتمع و در یک طبقه بندی از محصولات قرار ندارد و اکثر تولید کنندگان در و پنجره های پی وی سی در کشور، این محصول را در کنار سایر محصولات پی وی سی تولید می نمایند. از این رو تفکیک لیست تولید کنندگان و میزان ظرفیت اسمی آنها بسیار می باشد و همچنین آمار دقیقی از میزان تولید و تعداد کارخانجات و ظرفیت تولید این محصول در دسترس نمی باشد.

lذکر این نکته حائز اهمیت است که نظر به خاصیت صرفه جویی در مصرف انرژی توسط این محصول، سازمان بهینه سازی مصرف سوخت و انرژی، اطلاعات بهتری نسبت به سایر نهادهای اجرایی در اختیار دارد. به همین دلیل اطلاعات مربوط به تولید کنندگان پنجره های پی وی سی با توجه به تماس های مکرر با این واحدها به دست آمده است. در جدول شماره۸ لیست تولید کنندگان پنجره های پی وی سی و ظرفیت اسمی آنها (با توجه به تماس های برقرار شده) با توجه به اظهار نظر کارشناسان واحدهای تولیدی آورده شده است.

اسلاید ۱۰ :

۲-۱-۱-۲- بررسی امکانات تولید فعلی و اتی محصول

یکی از عمده ترین امکانات تولید محصول ماده اولیه آن می باشد. با توجه به اینکه مهمترین و عمده ترین ماده اولیه تولید در و پنجره های پی وی سی، پلی وینیل کلراید یا همان پی وی سی می باشد و این ماده از جمله مواد پتروشیمی است و در کشور نیز به دلیل وجود گاز و صنایع پتروشیمی داخلی در این زمینه مزیت نسبی وجود دارد. گرید پی وی سی تولیدی حال حاضر پتروشیمی های ایران چندان مناسب تولید در و پنجره های پی وی سی با کیفیت مطلوب نیست و برای تولید در و پنجره های پی وی سی مطابق استانداردهای جهانی نیاز به گونه خاصی از پی وی سی (نوع ۶۸S) است. اما در حال حاضر پتروشیمی ایران با توجه به اینکه متقاضی این گونه خاص چندان زیاد نبوده واحدهایش را به سمت تولید این گونه پی وی سی سوق تداده است. اما چنانچه روند مصرف در و پنجره های پی وی سی افزایش یابد آن وقت باید پتروشیمی به تولید این گونه از پی وی سی بپردازد.