لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت SWF Small Web Flash توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت SWF Small Web Flash قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

امروزه SWF، استانداردي جهاني براي ايجاد انيميشن‌ بُرداري در وب

به شمار مي‌رود. اين فرمت توسط شركت ماكرومديا ابداع شده است. نرم‌افزار Flash MX كه محصول شركت ماكرومديا است، اولين نرم‌افزاري است كه فايل‌هاي فلش (با پسوند swf) توليد مي‌كند، ولي پس از آن شركت‌هاي زيادي شروع به توليد نرم‌افزارهايي براي ساخت فلش كرده‌اند، به‌طوري كه امروزه بيش از صد شركت برروي اين نرم‌افزارها فعاليت مي‌كنند. اكثر اين نرم‌افزارها به اندازه كافي شناخته شده نيستند. كساني كه كارشان طراحي سايت‌هاي وب است و نيز كساني كه به‌طور اتفاقي نياز به ساخت فايل فلش پيدا مي‌كنند، مي‌توانند با استفاده از اين نرم‌افزارها، كارهاي خود را بسيار سريع‌تر و راحت‌تر انجام دهند.

اسلاید ۲ :

مقدمه ای بر ماکرو مدیا فلش (SWF)

شکل فایل ماکرو مدیا فلش (swf) طراحی شده و بصورت بردارهای گرافیکی و انیمیشن بر روی اینترنت ارائه می شود. شکل فایل های ماکرو مدیا فلش (swf) بعنوان یک شکل ارائه خیلی موثر و نه یک شکلی که مبادله گرافیکی است بین ویراستارهای گرافیکی طراحی شده است. اهداف زیر برای آن در نظر گرفته شده است :

– نمایش روی صفحه : این شکل در درجه اول نمایش روی صفحه را داراست و همچنین آن هموارکردن نا صافی ها  ،  ترجمه سریع به bitmap با هر قالب رنگی ،  انیمیشن و دکمه های واکنشی را پشتیبانی می کند.

-توسعه پذیری : این شکل یک شکل برچسب زده شده می باشد ، بنا براین این شکل

-می تواند با خصوصیت های جدید تکامل یافته شود زمانی که درعقب سازش پذیری با کاربران قدیمی تر را نگه می دارد.

تحویل شبکه : فایل ها به یک شبکه با پهنای باند محدود و غیر قابل پیش بینی تحویل داده می شوند. فایل ها خیلی کم فشرده می شوند و توسط گروهبندی اجرا افزایش

     می یابد.swf  یک شکل باینری است و به خوانایی  html برای انسان نیست . ماکرو مدیا فلش (swf) از تکنیک هایی مثل بسته بندی – بیتی و ساختارها با ضمینه های اختیاری  که اندازه فایل به حداقل برسد استفاده می کند.

اسلاید ۳ :

سادگی : این شکل ساده است تا این که این پخش کننده ساده و به آسانی به پورت

می رود. همچنین این پخش کننده  فقط به یکسری توابع سیستم عاملی محدود وابسته است.

استقلال فایل : فایل ها می توانند نمایش داده شوند بدون هیچ وابستگی به منابع خارجی مانند فونت ها.

مقیاس پذیری : کامپیوترهای مختلف دارند دقت نمایش و عمق بیتی متفاوتی دارند. این فایل ها کار می کنند به خوبی در سخت افزار محدود شده ، تا زمانی که برتری  گرفتن سخت افزارهای گرانتر زمانی که آنها در دسترس هستند.

سرعت : این فایل ها برای ترجمه (Re der) با کیفیت خیلی بالا و با سرعت طراحی شده اند.

فایل های ماکرو مدیا فلش (SWF) توسعه پذیری دارند .swf و هم اکنون دلایل تاریخی نوع MIME  کاربردی هستند.(x-shockwave-flash(

عنوان ماکرو مدیا فلش (SWF)

همه فایل های ماکرو مدیا فلش (SWF)  با عنوان ذیل شروع می شوند :

اسلاید ۴ :

انواع که درعنوان استفاده می شوند در قسمت انواع پایه مشخص شده اند.

این عنوان با سه علامت x46, 0x57, 0x53 0 (“FWS”) به وسیله یک بایت شماره نگارش (versio ) آن پیروی می شود.

فیلد طول فایل آن کل طول فایل swf  شامل عنوان است.

فیلد اندازه فریم با عرض و طول فیلم مشخص می شود. این به عنوان یک ساختار RECT ذخیره می شود.

یادداشت : ساختار RECT  استفاده می شود برای اندازه فریم که همیشه بیت تا ۱۵ دارند.

سرعت فریم  ، سرعت مطلوب بازگشت به عقب در فریم ها به ثانیه است. سرعت تضمین نشده است اگر فایل های swf شامل داده های صوتی ، یا پخش کننده که در حال اجرا روی یک CPU با سرعت کم باشد.

شماره فریم : شماره کل فریم ها در فیلم  swf است.

اسلاید ۵ :

ساختار فایل ماکرو مدیا فلش (SWF)

عنوان ذیل یکسری از بلاک های داده برچسب زده شده است. همه برچسب های اشتراکی یک شکل عمومی دارند ، بنا براین هر برنامه تجزیه یک فایل ماکرو مدیا فلش (SWF)  می تواند قرارگیرد بر روی بلاک ها ، آن قابل فهم نیست. داده ها در بلاک می توانند نقطه مبدا در بلاک باشند ، ولی هرگز نمی توانند نقطه مبدا در دیگر بلاک ها باشند. این امکان می دهد برچسب ها برداشته شوند ، درج شوند ، یا ویرایش شوند به وسیله ابزارهایی که یک فایل swf  را پردازش می کنند.

اسلاید ۶ :

شکل برچسب :

هر برچسب با یک نوع برچسب و یک طول شروع می شود. این جا هردو                – کوچک وبزرگ – برچسب زده می شوند. برچسب های کوچک استفاده می شوند برای بلاک هایی با ۶۲ بایت یا کمتر و برچسب های بزرگ می توانند برای هر اندازه بلاکی استفاده شوند.

اسلاید ۷ :

دستور بالا ۱۰ بیت از فیلد کد هویت برچسب ها است. دستور زیر ۶ بیت فیلد کد طول برچسب ها به بایت است. هویت و طول برچسب ها می توانند از فیلد کد گسترش یابند ،  شبیه این :

TagID = Code >> 6;
Le gth = Code & 0x3f;

اگر بلاک ها ۶۳ بایتی یا بیشتر هستند آنها در یک برچسب بزرگ ذخیره می شوند.

 بر چسب بزرگ شامل برچسب کوچک با طول ۰x3f ، بوسیله یک طول ۳۲ بیتی دنبال کنید.

اسلاید ۸ :

qBasic Data Types

Coordi ates a d Twips

I teger Types a d Byte Order

Fixed Poi t umber

Bit Values

Usi g Bit Values

Stri g Values

RGB Color Record

RGBA Color with Alpha Record

Recta gle Record

Matrix Record

Color Tra sform Record

Color Tra sform with Alpha Record

 

از آنجا که فرمت فایل SWF  توسط نرم افزار  Flash تولید میگردد  برای آن که بتوان به نحوه

ذخیره سازی در فایلهای فلش (swf)  دست یافت می توان به روش مهندسی معکوس وتحلیل پیاده سازی زبان برنامه نویسی فلش به نحوه تولید فایل فلش وذخیره سازی مقادیر در آن دست یافت.

اسلاید ۹ :

مقادیر بیتی

به سه گونه نمایش داده می شوند :

۱- صحیح بدون علامت

۲- صحیح با علامت

۳- علامت دار ۱۶٫۱۶ با ممیز ثابت

اسلاید ۱۰ :

برای ذخیره یک مستطیل تنها x,y می نیمم و x,y ماکسیمم ذخیره می شود.