فهرست:
دستاوردهاي بانك كشاورزي در دوره جديد
آشنايي با اهداف بانك
جدول مقايسة فن آوري اطلاعات

منبع:

www.info@agri_bank.ir

دستاوردهاي بانك كشاورزي در دوره جديد
تأسيس بانك
بانك كشاورزي در بيست و يكم خرداد ماه سال ۱۳۱۲‌با عنوان بانك فلاحتي و صنعتي ايران تاسيس شد و اينك با پشتوانه ۷۳ سال تجربه و به عنوان تنها‌ نهاد مالي تخصصي در بخش كشاورزي ايران با تعداد بيش از ۱۸۰۰‌شعبه در سراسر كشور، حدود ۷۰‌درصد تامين مالي اين بخش را انجام مي‌‌دهد. در خلال دهه گذشته اين بانك با حضور موثر در بازارهاي مالي و با تكيه بر تجهيز منابع كافي در تحقق اهداف خود به خصوص تامين اعتبارات مورد نياز بخش كشاورزي مثمر‌ثمر بوده است. رشد اعتبارات و سپرده‌هاي بانك به عنوان دو ركن اساسي در فعاليت‌هاي بانكي نشان‌ از افق روشن و موفقيت‌هاي چشمگير اين بانك در دستيابي به استانداردهاي يك بانك پيشرفته و نوين امروزي است.

اين بانك در سال ۱۳۸۴ با اعطاي حدود ۵۰‌هزار ميليارد ريال تسهيلات در بخش كشاورزي از رشد ۳۳‌درصدي نسبت به سال ۱۳۸۳‌برخوردار بوده است.از اقدامات ديگر بانك وصول به موقع مطالبات است كه يكي از شاخص‌هاي كارآيي همه موسسات بانكي به شمار مي‌رود، چرا كه درصد وصولي بالاتر به معناي توانايي بيشتر در پرداخت تسهيلات و در نتيجه تداوم فعاليت بانك است.افزايش نسبت وصولي به مطالبات سررسيد بانك در سال‌هاي اخير نشانگر پيگيري موثر و موفقيت‌آميز بانك در وصول مطالبات سررسيده است.ارزشيابي عملكرد بانك كشاورزي لوح تقدير و كسب رتبه اول جشنواره خدمات‌رساني و پاسخگويي و تقدير از سوي جشنواره شهيد رجايي را به ارمغان آورد. در عين اينكه در آخرين ارزيابي به عمل آمده از سوي موسسه بين‌الملليthe Banker كه ۱۳۸‌كشور مورد ارزيابي قرار گرفت.بانك كشاورزي براي سومين سال پياپي در نظام بانكي كشور به عنوان بانك برتر در سال ۲۰۰۵‌ ميلادي معرفي شد. موسسه مذكور براساس شاخص‌هاي تخصصي كمي‌نظير بازده سرمايه، بازده دارايي، سودآوري، رشد سود، نسبت هزينه‌ها به درآمدها، نسبت سود به متوسط سرمايه، رشد دارايي‌ها و برخي شاخص‌هاي كيفي نظير توسعه فناوري، كيفيت خدمات و… هر ساله بانك‌‌ها را مورد ارزيابي قرار مي‌دهد و برترين‌ها را در سطح جهاني، منطقه‌اي و كشوري معرفي مي‌كند.

عملكرد بانك كشاورزي در آستانه هفته بانكداري بدون ربا كه كارنامه خوبي در كاهش نرخ سود بانكي داشته انگيزه‌اي براي گفت‌وگو با حسن‌نوربخش مدير‌عامل بانك كشاورزي شد. وي كه در مدت مديريت خود بر اين بانك ثابت كرده مدير يك بانك پاسخگو است و به حق اين بانك مقام اول جشنواره خدمات‌رساني و پاسخگويي را از آن خود كرده است. وي با تاكيد بر اينكه بانك كشاورزي در دهه گذشته به منظور تامين منابع مالي لازم براي حمايت گسترده‌تر از فعاليت‌هاي مولد بخش كشاورزي رويكردهاي جديدي را مدنظر قرار داده است، اقداماتي همچون گسترش شعب بانك به عنوان كانون‌هاي تجهيز سپرده و ارائه خدمات در نقاط شهري و روستايي كشور و تنوع بخشي به خدمات و ارائه خدمات بانكي به عموم مشتريان با تاكيد بر كشاورزان و فعالان بخش كشاورزي را از جمله اقدامات صورت گرفته براي اجراي رويكردهاي فوق اعلام كرد.

نوآوري در خدمات بانكي و معرفي خدمات جديد، توسعه كيفي خدمات به موازات توسعه كمي آن و به‌كارگيري فناوري نوين در عرصه خدمات بانكي كه نمونه آن خدمات بانكداري الكترونيك است با سرعت مطلوبي در شعب در حال انجام است از ديگر اقدامات صورت گرفته در اين زمينه است. به عقيده نوربخش اين رويكردها باعث شده است كه بانك ضمن افزايش چشمگير در ارائه تسهيلات پرداختي به فعالان و بهره‌برداران بخش كشاورزي و فعاليت‌هاي وابسته به سطح خوبي از خوداتكايي مالي دست پيدا كند.

نوآوري در خدمات بانكي و معرفي خدمات جديد كه نوربخش از آن ياد مي‌كند در بانك كشاورزي نمود فراواني يافته است، همچنانكه با توجه به اهميت بانكداري الكترونيك در بانكداري نوين، بانك كشاورزي با هدف ارائه خدمات مطلوب‌تر جهت رسيدن به استانداردهاي بانكداري الكترونيك از سال ۱۳۸۰ اجراي طرح عظيم بانكداري الكترونيك خود را با نام مهر (مديريت هوشمند رايانه‌اي) آغاز كرد، بانك كشاورزي اولين بانكي است كه به شبكه تبادل اطلاعات بانكي (شبكه شتاب و همه دستگاه‌هاي خودپرداز بانك‌هاي فعال در كشور بحرين) پيوست. در اين راستا بانك تا پايان خردادماه سال ۱۳۸۵ با نصب ۵۱۳ دستگاه خودپرداز و ده‌هزار و ۵۳۴ دستگاه پايانه فروش (POS) تاكنون توانسته است بهترين خدمات را به مشتريان اين شبكه عظيم ارائه كند و براي اولين بار در تاريخ بانكداري ايران نسبت به صدور كارت اعتباري مهر اقدام نموده است.
دارندگان اين كارت مي‌توانند در فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي و مراكز رفاهي كه پايانه فروش نصب شده است، بدون پرداخت وجه خريد كنند. در حال حاضر تعداد كارت‌هاي مهر صادر شده، يك‌ميليون و ۲۲۸هزار و ۵۶۸ عدد و كارت‌هاي اعتباري دوهزار و ۳۶۷ عدد و تعداد شعب مهر در سراسر ايران حدود ۵۰۰ شعبه است. اين بانك از سال ۱۳۷۸ سيستم پاسخگويي تلفني به مشتريان بانك را در جهت اطلاع‌رساني به حساب‌هاي آنها نصب و راه‌اندازي كرد. همچنين به منظور كاهش ازدحام و حضور نامنظم مشتريان در جلوي باجه شعب بانك و در اجراي «طرح تكريم ارباب رجوع» نوربخش در خصوص راه‌اندازي شعب الكترونيك بانك اظهار مي‌دارد كه تا پايان سال‌جاري ۵۰۰ شعبه سيستم جامع الكترونيك مهر گستر بانك كشاورزي راه‌اندازي مي‌شود. وي تصريح مي‌كند: تاكنون ۱۴ شعبه بانك كشاورزي در استان‌ها به سامانه الكترونيك مهرگستر مجهز شده‌اند كه با اجراي اين سيستم خدمات بانكي از طريق ماهواره به مشتريان ارائه مي‌شود.
اجراي اين طرح علاوه بر سرعت بخشيدن به امور بانكي نقش بسزايي در نظام هماهنگ بانكي دارد.با انجام بررسي‌هاي كارشناسي و مطالعه تجارب بانك‌ها و موسسات مشابه خارجي، براي اولين بار در نظام بانكي كشور «سيستم نوبت‌دهي الكترونيكي» يا «پذيرش مشتريان» را در تعدادي از شعب سراسر كشور مورد استفاده قرار داده است.
با توجه به نتايج مثبت حاصل از اين طرح به زودي ساير شعب بانك به اين سيستم مجهز خواهد بود.در كنار تنوع خدمات بانكي در بانك كشاورزي كه مورد اذعان همگان است، اين بانك براي اولين بار در كشور اقدام به راه‌اندازي مركز كارشناسي ۲۴ساعته بانكي (CALL CENTER) تحت عنوان مركز ارتباط سبز كرد.حساب قرض‌الحسنه پس‌انداز ويژه كشاورزي از سال ۱۳۷۷ به طيف خدمات بانك اضافه شد.
اين حساب عمدتا براي جذب منابع حاصل از فروش محصولات كشاورزي به ويژه گندم طراحي شده است.ضمن آنكه افتتاح آن براي ساير اقشار نيز امكان‌پذير است.
از نيمه دوم سال ۱۳۸۱ فعال‌سازي طرح بانك كودك و نوجوان بانك با اهداف آموزش پس‌انداز و تامين آتيه (در چارچوب اهداف كلي بانك) و بانك‌پذير كردن آنها آغاز و گسترش آن در سطح شعب تهران بزرگ (فاز اول) و شعب اصلي مديريت‌ها (فاز دوم) مورد نظر قرار گرفت.در سال ۱۳۸۲ شعب نمونه اين طرح با طراحي ويژه در تهران افتتاح شد و به ارائه خدمات به كودكان و نوجوانان مشغول است.همچنين در حال حاضر در شعب تهران باجه مخصوص ارائه خدمات به كودكان و نوجوانان مدنظر گرفته شده است.در عين اينكه در همه مراكز استان‌ها و تعدادي از شهرها اين مراكز راه‌اندازي شده است.از ساير طرح‌ها و خدمات نوين بانك مي‌توان به خدمات ويژه براي زنان (طرح ايران، طرح حضرت زينب كبري«س» و…) حساب سرمايه‌گذاري آتيه، مشاركت در فعاليت‌هاي بورس، طرح ناظران ويژه و… اشاره كرد.

 

آشنايي با اهداف بانك
از جمله وظايف و ماموريت‌هاي مهم بانك، صندوق كمك به توليدكنندگان خسارت ديده محصولات كشاورزي و دامي و صندوق بيمه محصولات كشاورزي است.
صندوق كمك به توليدكنندگان خسارت‌ديده محصولات كشاورزي و دامي با هدف حمايت از فعاليت‌هاي بخش كشاورزي كه به شكل‌هاي مختلف در معرض خسارت و صدمه‌هاي ناشي از بلاياي طبيعي قرار دارند، تشكيل شد.صندوق كمك به توليدكنندگان خسارت‌ديده محصولات كشاورزي و دامي به عنوان يكي از نهادهاي حمايتي در بخش‌ كشاورزي، اعتبارات بلاعوض بخش‌هاي آسيب‌ديده از عوامل مختلف قهري را به تناسب اعتبارات تخصيصي در اختيار خسارت‌ديدگان بخش قرار داده و يا در بازسازي منابع توليدي خسارت‌ديده حسب اعتبارات در اختيار مشاركت مي‌كنند.يكي از اقدامات اساسي صندوق كمك، بررسي و برآورد خسارت وارده به بخش كشاورزي و انعكاس آن به مرجع ذي‌صلاح جهت تامين اعتبارات مورد نياز و در نتيجه كمك به بازيابي و حفظ توان توليدي خسارت‌ديدگان بخش كشاورزي است.صندوق بيمه محصولات كشاورزي در طول ۲۳سال فعاليت مستمرخود، با گسترش پوشش بيمه‌اي در زيربخش‌هاي زراعت، باغباني، دام، طيور، شيلات و منابع طبيعي حمايت‌هاي موثري از بخش‌ كشاورزي به عمل آورده است.خدماتي كه برشمرديم خدمات نويني است كه بانك كشاورزي در وهله‌اي از زمان ارائه داد كه سيستم بانكي كشور از نظر تنوع خدمات نيازمند نوآوري بود.

خدماتي كه بانك‌هاي ديگر را وادار به بازنگري در تنوع و كيفيت كرد تا نظام بانكي كشور كه به عقيده بسياري از كارشناسان در ورطه ركود گرفتار شده است تلنگر تنوع خدمات را براي جذب مشتريان و سودآوري تجربه كند.مديرعامل بانك كشاورزي نيز در ادامه گفت‌وگوي خود به يكي ديگر از اهداف بانك براي كاهش بيكاري فارغ‌التحصيلان كشاورزي اشاره مي‌كند و مي‌گويد: طرح ويژه اشتغال فارغ‌التحصيلان كشاورزي با هدف كاهش بيكاري، افزايش سطح اشتغال و به كارگيري نيروهاي فارغ‌التحصيل رشته‌هاي مختلف كشاورزي به عنوان يكي از عوامل مهم رشد و توسعه بخش در سال ۱۳۸۰ از سوي بانك به مورد اجرا گذاشته شده است و كماكان در خط مشي و دستور كار سال‌جاري قرار دارد. وي مي‌افزايد: تلاش بانك بر اين است با توجه به منابع در اختيار، زمينه به‌كارگيري قشر تحصيلكرده را كه مي‌تواند منجر به افزايش توليد كمي و كيفي محصولات كشاورزي شده و موجبات ايجاد ارزش افزوده بيشتر بخش شود را فراهم آورد. وي از جمله امتيازهاي اين طرح را كاهش سهم آورده متقاضي به ميزان ۱۰درصد، اختصاص ۲۰درصد از تسهيلات به منظور كمك هزينه براي خريد زمين محل اجراي طرح و ضمانتي‌بودن اين تسهيلات را اعلام مي‌كند. اين طرح به گفته وزير جهاد كشاورزي را كه از بانك كشاورزي به عنوان موثرترين نماد براي توسعه بخش كشاورزي نام برد، تاييد مي‌كند. وي در بازديد از مجموعه بانك كشاورزي با قدرداني از تلاش‌ها و دلسوزي‌هاي مديران بانك كشاورزي به ويژه كاركنان استاني اين بانك تصريح مي‌كند كه آنچه در بخش كشاورزي اتفاق افتاده، نتيجه همكاري و هماهنگي نزديك اين عزيزان بوده است. به گفته اسكندري، اگر اين حمايت‌ها نبود شايد خيلي از اتفاق‌ها رخ نداده و يا با تاخير مواجه شده بود و آنچه در توان بانك كشاورزي بوده براي توسعه بخش كشاورزي انجام داده است.آنچه بانك كشاورزي به فراخور توان خود به منصه ظهور نماد چندي پيش در اعلام خبر بخشودگي جريمه ديركرد كشاورزان تبلور يافت. نوربخش در خصوص ميزان تسهيلات پرداختي به كشاورزان و نرخ سود تسهيلات اظهار مي‌دارد: در سال ۱۳۸۳، ميزان تسهيلات پرداختي ۳۶هزار و ۷/۶۹۶ميليارد ريال برآورد شد و در سال ۱۳۸۴نيز بانك با اعطاي ۴۹هزار و ۸۷۶ميليارد ريال تسهيلات به يك‌ميليون و ۷۴۳هزار و ۳۳۶نفر موفق به ايجاد تحرك در فعاليت‌هاي مختلف كشاورزي و افزايش توليد ناخالص ملي شد. بنابراين رشد تسهيلات از لحاظ مبلغ ۹/۳۵درصد و به لحاظ تعداد ۶/۱۴درصد بوده است.

مديرعامل بانك كشاورزي ميزان اعتبار پرداختي در سال ۱۳۸۴ را ۵۰هزار ميليارد ريال برآورد كرد كه نسبت به سال ۸۳ از رشد ۳۵درصدي برخوردار است. پيش‌بيني بانك در سال ۱۳۸۵، افزايش اين ميزان و پرداخت ۵۵هزار ميليارد ريال اعتبار است.

وي ادامه مي‌دهد: ميزان كارمزد تسهيلات در بخش‌هاي مختلف كشاورزي در سال‌جاري ۱۴درصد تعيين شده است كه به منظور مساعدت به كشاورزان آسيب‌ديده از خشكسالي‌هاي مكرر، سرمازدگي، سيل و غيره ۶درصد از جريمه تاديه تاخير آن دسته از توليدكنندگان بخش كشاورزي كه بدهي سررسيد شده و معوق خود را تا پايان شهريور ماه سال‌جاري به اين بانك پرداخت كنند مورد بخشودگي قرار مي‌گيرند.

وي در مورد بدهكاراني كه به هر دليل تا پايان شهريور ماه موفق به بازپرداخت، بدهي سررسيده شده و معوق خود نشوند مي‌گويد: اين افراد چنانچه تا پايان آذرماه سال‌جاري نسبت به پرداخت بدهي خود اقدام كنند از سه‌درصد بخشودگي بهره‌مند مي‌شوند.

نوربخش نياز بخش كشاورزي به منابع بانكي را يك‌صدهزار ميليارد ريال در سال عنوان مي‌كند كه بانك كشاورزي تنها قادر به تامين ۵۰درصد آن شده است.
لذا براي تامين منابع مالي بخش كشاورزي نيازمند منابع مالي دولت و ساير بانك‌ها هستيم. تامين منابع مورد نياز بخش كشاورزي در حيطه وظايف بانك است كه جمعيت فعال كشاورز به آن وابسته است.نوربخش عملكرد بانك در دو سال گذشته را مطلوب ارزيابي مي‌كند كه حاصل تلاش كاركنان بر ساماندهي هر چه بيشتر فعاليت‌هاي بانك و رويكردي مردمي‌تر است به گونه‌اي كه توزيع عادلانه منابع بين اقشار مردم به ويژه قشر محروم، افزايش توليد، صادرات غيرنفتي و ايجاد فرصت‌هاي شغلي جديد صورت گيرد.

بانك كشاورزي به عنوان تنها بانك تخصصي فعال در بخش كشاورزي تاكنون بيش از ۷۰درصد اعتبارات مورد نياز بخش را تامين كرده است و مديرعامل بانك كشاورزي جهت‌گيري و رويكرد جديد بانك را كه ملهم از سياست‌هاي دولت و در دستور كار سال‌جاري است را پرداخت ۱۰۰درصد اعتبار به بخش كشاورزي و متوقف كردن پرداخت به ساير بخش‌ها عنوان مي‌كند. البته تسهيلاتي كه پيش از تصويب اين قانون مورد تعهد بانك است پرداخت مي‌شود.