دانلود مقاله اجرای الگوریتمها با استفاده از داده و عملکردهای پردازش موازی روی کلاسترها

word قابل ویرایش
6 صفحه
5700 تومان

چکیده

روشهای زیادی جهت کاهش زمان اجرای برنامه هـای محاسباتی و شبیه سـازی هـای کامپیوتری وجود دارد. هزینه هـای زیادی صرف نصب سخت افزارهای قوی می شـود؛ ولی با این وجود نمی تـواند پاسخگوی حجم بالای فعالیتهای علمی با کمک محاسبات کامپیوتری بسیار زیاد و وقت گیر باشد. یکی از روشهای بهینه، ایجاد کلاستر هـای کامپیوتری می بـاشد. در بسیاری از مراکز علمی یا تجاری از کلاسترها جهت اجرای برخی از برنامه هـا که در حالت عادی روزهای زیادی صرف اجرای آنها می شـود، استفاده می گـردد.

در این مقاله به ایجاد واستفاده از کلاسترکامپیوتری به همراه سیستم عامل ویندوز ۲۰۰۸ سرور با قابلیت موازی و نرم افزار متلب نصب شده روی کلاستر و اجرای برنامه و انتقال داده هـا به صورت پراکنده روی چندین ماشین پرداخته شده و نشـان داده می شود که کدام برنامه هـا و الگوریتمها قابلیت اجرای موازی ندارند و کدامیک اجرای موازی موفقی دارند و باعث کاهش زمان اجرا می گـردند. همچنین اثر مواردی مانند نوع متغیر انتخاب شده، تعداد حلقه های تودرتو، نوع دستور حلقه، انتقال داده به متغیرها و امکان توزیع داده بطور عملی در قالب الگوریتمهایی بررسی می گـردد. بطور مختصر ارائه راهکاری جهت استفاده از امکانات موجود در افزایش توان محاسباتی مد نظر می بـاشد.

کلید واژه ها:

کلاستر، پردازش موازی، توزیع داده ها، الگوریتم موازی

۱مسئول سایت محاسبات سنگین بخش مخابرات والکترونیک دانشکده مهندسی دانشگاه شیراز ۲هیات علمی بخش مخابرات والکترونیک دانشکده مهندسی دانشگاه شیراز

۱

-۱ مقدمه

عمل” محاسبه درزمان کوتاه “به یکی از چالشهای فعالیتهای علمی وعملی تبدیل شده است. انجام محاسبات کامپیوتری و اخذ نتیجه درکوتاه ترین زمان ممکن زمینه ای رقابتی بین کشورها و مجامع علمی بوجود آورده است. جهت حل این مشکل، راهکارهای زیادی در زمینه های سخت افزار، مانند پردازنده های موازی و چند هسته ای با کانالهای ارتباطی موازی و در زمینه نرم افزار، مانند الگوریتمهای موازی و ابزارهای برنامه نویسی موازی و میان افزارهای مدیریت اجرای موازی روی چند ماشین محاسبه گر مجزا و… استفاده می شود.

اولین تفکر محاسبات کلاستری مربوط به سال۱۹۶۰ می باشد، شرکت IBM با مرتبط کردن کامپیوترهای بزرگ۱، ماشین محاسبه گری قدرتمند برای انجام محاسبات سنگین و بسیار مقرون به صرفه ایجادنمود. سیستمی۲ جهت برنامه نویسی واجرای برنامه های توزیع شده، بوجودآمد. اما درسال ۱۹۸۰ با پیدایش و رشد تکنولوژی در سه زمینه، پردازشگرهای با کارایی بسیار بالا، شبکه های بسیار پرسرعت و نرم افزار استاندارد محاسبات سنگین، باعث شد که سیستم قبلی ناکارآمد و پرهزینه باشد. امروزه با سازماندهی مناسب کامپیوترهای با مکانیزم چندپردازنده ای موازی و نیز میان افزارهای مدیریت پردازش توزیع یافته، ابرپردازنده هایی بوجود آمده که با وجود قدرت بسیار بالا در پردازش محاسبات سنگین، بسیار ارزان قیمت می باشند.[۲ ]

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
wordقابل ویرایش - قیمت 5700 تومان در 6 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد