كلمها انواع زيادى دارند كه با اغلب آنها مانند كلم قمرى, كلم پيچ, كلم گل و امثال آن آشنايى داريد. اما بعضى از آنها مانند كلم بروكسل كمتر شناخته شده اند. كشاورزي بيتا كشت كه در زمينه كشت اين نوع كلم نيز فعاليت دارد ، با بهره گيري از منابع علمي و پشتيباني چهل سال تجربه در كشت كلم بروكسل يا كلم دكمه اي توانسته بهترين محصول را باكيفيت عالي روانه بازار نمايد .اميد است شما مصرف كنندگان عزيز از مزايا و خواص اين محصول عالي كه در زير به بخشي از آن اشاره شده آگاهي پيدا كنيد و استفاده از آن را در برنامه غذايي خود بگنجانيد.

مشخصات كلم بروكسل
بطور كلى گياهى است از تيره (كروسى فر)ها CRUCIFERAE از جنس براسيكاBRASSICA يكى ديگر از نامهاى اين كلم در فارسى كلم تكمه اى است. تيپ ظاهرى آن درست مانند كلم پيچ اما خيلى كوچكتر از آن و به اندازه يك گردو است. روى يك ساقه كلم بروكسل دهها كلم كوچك ظاهر مى شوند. اين كلمها هرقدر كوچكتر باشند خوشخوراكتر خواهند بود. كلم بروكسلهاى درشت تلخ و بى مزه هستند.كلم بروكسل ظاهرى فانتزى دارد و امروزه مصرف آن در تهيه ى انواع سالاد، ترشى و غذا در ايران رواج يافته است.

اين گياه در مقايسه با ديگر انواع كلم، در برابر سرما مقاومت بيش ترى دارد و اصولاً در هواى سرد و خنك محصول بهترى مى دهد.

تاريخچه

كلم بروكسل درواقع يك سبزى اروپايى است. متجاوز از ششصد و پنجاه سال از قدمت اين سبزى در اروپا مى گذرد. اول بار ساكنين بلژيك به كاشت و مصرف آن روى آوردند. روى هم رفته سبزى بسيار خوشمزه و پرخاصيتى است. مى توان آن را به صورت تازه مانند ساير سبزيجات مورد استفاده قرار داد و يا در تهيه سالاد از آن كمك گرفت. اين امكان نيز وجود دارد كه با آن خوراك و غذاهاى مختلف درست كنيم.

خواص كلم بروكسل

كلم اكسيرى است براى درمان بسيارى دردها و تمام اعضاى بدن از آن استفاده مى كنند. كم تر دردى است كه در مقابل كلم دوام آورد. كلم دكمه اى از نظر خاصيت بسيار به كلم معمولى شبيه است؛ با اين تفاوت كه اسانس سولفوره كه باعث تندى كلم مى شود و درمان بيمارى هاى روده، از جمله از بين بردن كرم، به كار مى رود، در آن كم تر يافت مى شود.كلم دكمه اى علاوه بر افزودن به زيبايى غذا، حاوى مقدار زيادى كلسيم، گوگرد، ارسنيك و يد است و براى تقويت خون و رفع كم خونى نيز بسيار مفيد است. هم چنين با طعم ملايم غشاهاى مخاطى معده و روده ها را پاكيزه مى كند. گفتنى است در انواع كلم املاح معدنى از جمله سولفات، نيترات دوپتاس، اكسيدهاى آهن و گوگرد وجود دارد.

– كلم دكمه اى به واسطه ى گوگردى كه دارد بر ضد ترشحات چربى زياد پوست كه منجر به ريزش مو مى شود مبارزه مى كند. معمولاً اين بيمارى در اثر فعاليت غير منظم غده هاى ترشح چربى به وجود مى آيد و گاهى پوست سر را مورد حمله قرار مى دهد و علت اگزمايى مى شود كه مى تواند صورت را هم فراگيرد. اين گياه چون داراى ارسنيك است، اشتها را زياد مى كند، نيرو و جوانى مى بخشد و زيبايى و طراوت چهره را باعث مى شود.

– كلم بروكسل به علت داشتن مواد گوگردى براى رفع خارش و شوره ى سر داروى بسيار خوبى است. براى اين منظور پوست سر را با جوشانده ى غليظ برگ هاى اين كلم ماساژ دهيد.ماسك برگ كلم دكمه اى رنده شده و يا عصاره ى برگ آن پوست صورت را روشن و لكه هاى قهوه اى را برطرف مى كند. براى اين منظور هر روز عصاره ى برگ كلم را بر پوست خود بماليد.

– مقوى قلب بوده براى مواردى چون رماتيسم و نقرس مفيد است. مزاج را لينت مى بخشد و زمانى كه در آب پخته شود تإثير آن در لينت بخش مزاج بيشتر مى شود. قوه بينايى را افزايش داده, سردرد را تسكين مى دهد. تا حدودى خوابآور است. اگر به صورت تازه مصرف گردد مخصوصا زمانى كه با سركه به شكل سالاد درآيد موجب رفع ورم طحال مى گردد. در صورتى كه با آن سوپ يا آش درست كنيد سينه را نرم نموده سرفه را برطرف مى سازد.در كلم بروكسل مقدار زيادى ويتامينC وجود دارد به همين دليل بدن را در مقابل ويتامينها مقاوم مى نمايد .

– كلم بروكسل حاوي مقادير قابل توجهي ويتامين C است. بنابراين از آن مي توان به عنوان منبع جايگزين مركبات استفاده كرد. بتاكاروتن، اسيدفوليك و آهن نيز به فراواني در اين نوع سبزي يافت مي شوند. برگ هاي سبز تيره بيروني آنها از نظر ميزان ويتامين C و بتاكاروتن غني تر از برگ هاي كمرنگ تر داخلي است. بنابراين كندن و دور ريختن آنها (كه در مورد كاهو هميشه اتفاق مي افتد) به معناي از دست دادن اين مواد مغذي مهم است.

كلم بروكسل منبع سرشاري از اسيد فوليك

اسيد فوليك :

پزشكان‌ همواره‌ توجهات‌ كليدي‌ مهم‌ برنامه‌ غذايي‌ را قبل‌ و در ط‌ول‌ دوره‌ بارداري‌ براي‌ سلامت‌ مادر و فرزندارائه‌ مي‌دهند و اجزا گوناگون‌ و مهم‌ و نكات‌ قابل‌ توجه‌ براي‌ برنامه‌ غذايي‌ مناسب‌ دوران‌ بارداري‌ ازجمله‌اسيد فوليك‌ دريافت‌ انرژي‌، كلسيم‌، آهن‌، فيبر، ويتامين‌ A و اسيدهاي‌ چرب‌ ضروري‌ را توصيه‌ مي‌كنند.
شايد مهمترين‌ زمينه‌ مورد توجه‌ قبل‌ از بارداري‌، نقش‌ اسيد فوليك‌ در پيشگيري‌ از نواقص‌ لوله‌عصبي‌ است‌. اين‌ نواقص‌ شامل‌ ناهنجاري‌ در تكامل‌ بافت‌ عصبي‌ جمجمه‌ و شكاف‌ در مهره‌ها مي‌باشد. در اين‌اختلال‌ يك‌ يا تعدادي‌ از استخوانها در ستون‌ مهره‌ها به‌خوبي‌ رشد نمي‌يابند، بنابراين‌ در معرض‌ نخاع‌ قرارگرفته‌ و درنتيجه‌ به‌ عصبهاي‌ موجود در نخاع‌ آسيب‌ مي‌رسانند. يكي از موادي ‌ كه‌ به ‌ط‌ور ط‌بيعي‌ مقادير زياد اسيد فوليك‌ دارد كلم بروكسل است .

زنان‌ به‌ منظ‌ور اط‌مينان‌ از دريافت‌ كافي‌ اسيد فوليك‌ بايد بط‌ور منظ‌م‌ به‌ ميزان‌ لازم‌ از مواد غذايي‌ اسد فوليك دار استفاده‌كنند. از ط‌رفي‌ با رعايت‌ برنامه‌ غذايي‌ ط‌بيعي‌، دريافت‌ ميزان‌ سفارش‌شده‌ اسيد فوليك‌ به‌ منظ‌ور پيشگيري‌ ازنواقص‌ لوله‌ عصبي‌ مشكل‌ است‌. ‌ميزان‌توصيه‌شده‌ براي‌ زنان‌ باردار ۴۰۰ ميكروگرم‌ اسيد فوليك‌ در روز است ، مثلا اگر بخواهيم‌ اين‌ مقدار اسيد فوليك‌ از كلم‌ بروكسل‌ تامين‌شود يك‌ زن‌ باردار روزانه‌ بايد ۵ سهم‌ از آن‌ را بخورد.

روشهاي مصرف كلم بروكسل
خوشبختانه شكل ظاهرى كلم بروكسل طورى است كه مى توانيم از آن براى تزيين هر غذايى استفاده كنيم. كلم بروكسل خرد شده مى تواند در سالاد جايگزين كاهو گردد. در هر نوع سوپ قابل استفاده است. بطور كلى اغلب خوراكهايى كه با كلم برگى درست مى شوند مى توانند با همان روش با كلم بروكسل تهيه گردند. همان طور كه گفته شد كلم بروكسل پخته خواص بيشترى دارد چون سينه را صاف مى كند و خشونت سينه را برطرف مى سازد. براى شستشوى كلم بروكسل بايد كلمها را در آب سرد خيس كنيد. مقدارى نمك هم به آب اضافه نماييد تا ضدعفونى گردد. به همين حالت بايد براى مدت دو يا سه ساعت باقى بماند. بعد كلمها را آبكش مى كنيم و چندبار با آب سرد مى شوييم. آب را جوش بياوريد و كلمهاى شسته شده را در آب جوش بريزيد و نمك را اضافه كنيد. وقتى چند جوش خورد آن را آبكش نماييد.

كلم بروكل

BROCCOLI

كلم بروكلي يكي از انواع كلم هايي است كه بيتا كشت در زمينه توليد آن فعاليت مي نمايد .

بيتا کشت طی فرآيندی علمی و بر پايه سالها تجربه به کشت اين محصول می پردازد تا در نهايت محصولی عالی و درجه يک به بازار عرضه کند که در خور انتخاب مصرف کنندگاه باشد. اين فرآيند زير نظر کشاورزان مجرب از زمان کاشت بذر شروع می شود و تا به مرحله بسته بندی برسد به طور کامل تحت مراقبت و نظارت می باشد . آبياری اين محصول با آب کاملا کشاورزی انجام می پذيرد و از چاههای عميقی استفاده می شود که از نظر بهداشت آب تاييد شده اند.

در هر ۱۰۰ گرم كلم بروكلي ۲۵ كالري انرژي موجود است.

كلم بروكلي يكي از سبزيجات بسيار با ارزش است كه سرشار از مواد مغذي مي باشد و فوايد
بي شماري در ارتقاء سلامتي انسان دارد. مواد مغذي و ساير موادي را كه در بروكلي وجود دارند و اثرات زيادي در پيشگيري از بيماري ها دارند، به ترتيب زير براي شما بيان مي كنيم:

۱- بروكلي داراي ماده اي بنام سولفورافان (sulforaphane) است كه تعداد ، اندازه و تكثير تومورهاي سرطاني را به نحو چشمگيري كاهش مي دهد. در نتيجه از ابتلا به سرطان به خصوص سرطان هاي سينه، معده، روده بزرگ، ركتوم و ريه ها در انسان
پيشگيري مي كند.

۲- بروكلي داراي مقادير زيادي فيبر، كاروتنوئيد ، ويتامين A ، ويتامين C و ويتامين K مي باشد كه باعث پيشگيري از سرطان معده و روده مي شوند.

۳- بروكلي به دليل دارا بودن مقادير بالاي ويتامين C، فيبر و بتاكاروتن( پيش ساز ويتامينA ) يك آنتي اكسيدان قوي محسوب مي شود كه از اثرات مخرب راديكال هاي آزاد در بدن پيشگيري مي كند. در نتيجه از بروز بيماري هايي مثل انواع سرطان، آلزايمر(فراموشي دوران پيري)، بيماريهاي قلبي، آرتريت( التهاب مفاصل) پيشگيري كرده و فرآيند پيري را به تاخير مي اندازد.

۴- فيبر غذايي بالاي موجود در بروكلي براي افراد ديابتي بسيار مفيد است و افراد ديابتي براي كنترل بيماري خود بايستي اين سبزي با ارزش را در وعده هاي غذايي خود قرار دهند.

۵- كلسيم موجود دربروكلي، به همان ميزان كلسيم موجود در شير است، در نتيجه مصرف آن براي افرادي كه دچار پوكي استخوان يا كمبود كلسيم هستند، بسيار مفيد است. ولي چون شير علاوه بر كلسيم، داراي ويتامين D نيز مي باشد كه به جذب كلسيم در بدن كمك مي كند، به عنوان منبع بهتري براي رفع پوكي استخوان مطرح مي شود.

كلم بروكلي سرشار از ويتامين «ث»

كشف خواص ضد سرطاني كلم بروكلي
محققان تركيباتي را از بروكلي جدا كرده‌اند كه ممكن است از پيشرفت سرطان مثانه جلوگيري كند. پيش از اين نيز مشخص شده بود احتمال سرطان مثانه در مرداني كه در هفته چند وعده بروكلي مي‌خورند در مقايسه با مرداني كه تنها يك وعده بروكلي در هفته مي‌خورند ۴۴ درصد كمتر است. به گزارش ر‌يسرچ نيوز، در اين مطالعه محققان به بررسي تركيبات موجود در بروكلي كه مي‌توانند از رشد سلول‌هاي سرطاني جلوگيري كنند، پرداخته‌اند.

آنها تركيباتي به نام گلوكوزينولات‌ها را از بروكلي جدا كرده‌اند. طي قطعه‌قطعه كردن، جويدن و هضم، اين تركيبات فيتوكميكال به نيروگاه‌هاي تغذيه‌اي به نام ايزوتيوسيانات‌ها تبديل مي‌شوند كه دانشمندان معتقدند در جلوگيري از سرطان نقش دارند.

م</FONT></SPAN><SPAN lang=FA style=”FONT-FAMILY: Zar”><FONT size=4>حققان ابتدا گلوكوزينولات‌ها را عصاره‌گيري كرده و سطوح آن را اندازه‌گيري كردند. آنها از پروسه‌اي استفاده كردند كه در آن آنزيم‌ها براي تبديل گلوكوزينولات‌ها به ايزوتيوسيانات‌ها به كار مي‌روند. در حالي كه شاخه‌هاي جوان در مقايسه با بخشهاي كاملا رشد يافته بروكلي طبيعتا غلظت‌هاي بيشتري از اين فيتوكميكال‌ها را دارند، خوردن قسمت‌هاي ديگر هم منافع زيادي براي سلامتي دارند.