لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت آمارهای مربوط به باروری توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت آمارهای مربوط به باروری قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

 

میزان موالید خام Crude Birth Rate

    میزان موالید ساده ترین نشانگر باروری و عبارتست از تعداد کودکان زنده به دنیا آمده به ازای هر هزار نفر جمعیت برآورد شده در وسط سال، در یک سال معین.

    میزان موالید یک اندازه گیری قانع کننده از باروری نیست زیرا همه ی جمعیت در معرض زاییدن نیستند و بنابراین نظر درستی از باروری جمعیت به دست نمی دهد.

اسلاید ۲ :

 

میزان باروری عمومیGeneral Fertility Rate

    این میزان عبارتست از تعداد موالید زنده در هزار زن گروه سنی ۴۹-۱۵ ساله (یا در سنین باروری) در یک سال معین.

žمیزان باروری عمومی از میزان موالید خام برای اندازه گیری باروری جمعیت بهتر است زیرا مخرج کسر محدود است به شمار زنان در سن بچه زایی و نه همه جمعیت.

žنقطه ضعف عمده این میزان آن است که همه زنان مخرج کسر در معرض خطر بچه زایی نیستند.

اسلاید ۳ :

میزان باروری عمومی نکاحیGeneral Marital Fertility Rate

    این میزان عبارتست از : شمار موالید زنده به دنیا آمده به ازای هزار زن ازدواج کرده در گروه سنی ۱۵ تا ۴۹ ساله در یک سال معین.

 

اسلاید ۴ :

میزان تجدید نسل ناخالص Gross Reproduction Rate

   عبارتست از تعداد دخترانی که یک زن ازدواج کرده خواهد زایید. به شرط آن که در سراسر عمر باروری خود به الگوی کنونی باروری ادامه دهد.

   اگر میزان تجدید نسل ناخالص برابر یک شود تقریباً به هدف دو کودک در خانواده نزدیک است و اگر این میزان کمتر از یک شود عملکرد باروری جمعیت کمتر از سطح جایگزینی محسوب می شود.

اسلاید ۵ :

میزان تجدید نسل خالص Net Reproduction Rate

    عبارتست از تعداد دخترانی که یک دختر تازه زاده شده به فرض ثابت ماندن میزانهای میرایی و باروری اختصاصی سنی، در طول زندگی خود خواهد زایید.

  جمعیت شناسان معتقدند که تنها هنگامی می توان به هدف NRR=1 دست یافت که حداقل ۶۰ درصد زن و شوهرهای واجد شرایط برنامه های تنظیم خانواده را به طور موثر عمل کنند.

اسلاید ۶ :

نسبت کودک – زن Child- Woman Ratio 

این نسبت عبارتست از تعداد کودکان صفر تا ۴ ساله به ازای هزار زن در سنین باروری

این نسبت از راه محاسبه داده های به دست آمده از سرشماری تعیین می شود.

اسلاید ۷ :

میزان بارداری Pregnancy Rate 

   عبارتست از نسبت شمار زنان باردار در یک سال بر زنان ازدواج کرده ی گروه سنی ۱۵ تا ۴۹ ساله.

   تعداد بارداری ها شامل همه ی بارداری هاست اعم از آنها که به تولد زنده، مرده زایی یا سقط جنین پایان یابند یا اصلاً به پایان نرسند.

اسلاید ۸ :

میزان ازدواج خام Marriage Rate

   عبارتست از: تعداد ازدواج هایی که در یک سال انجام می گیرد به ازای هر هزار نفر جمعیت

 

 

 

اسلاید ۹ :

    میزان ازدواج خام از نظر جمعیت شناسان اصلاً قانع کننده نیست زیرا مخرج کسر شامل کسانی هم که واجد شرایط زناشویی نیستند می باشد. میزان حساستر عبارتست از میزان عمومی ازدواج (General Marriage Rate)  یعنی:

    شمار تعداد ازدواج ها در یک سال به ازای هزار نفر افراد ازدواج نکرده گروه سنی ۴۹-۱۵ سال

اسلاید ۱۰ :

میزان مرگ و میر خام Crude Death Rate 

   این میزان  احتمال مرگ را برای هزار نفر در مدت یک سال برای کلیه سنین مذکر و مونث مشخص می کند.

   از آنجا که این میزان بدون در نظر گرفتن توزیع سنی و جنسی جمعیت و سایر خصوصیات فردی فوت شدگان محاسبه می شود، از دقت زیادی برخوردار نبوده و تحت تاثیر شدید توزیع سنی جامعه خواهد بود.