لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت اخلاق کارمندی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت اخلاق کارمندی قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

     به یقین اشرف مخلوقات خداوند، وجود مقدس رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) است. وجود مبارکش از نظر «حُسن خلق» در چنان درجه اعلایی قرار گرفته که قرآن کریم، درباره اش می فرماید: (إنَّکَ لَعَلی خُلُقٍ عظیم)؛ القلم /۶۸: ۴٫ یعنی البته که تو به اخلاقی بس بزرگ آراسته ای. و در جای دیگر، ایشان را الگوی تمام مؤمنان، معرفی می نماید و می فرماید:
 « لَقَدْ کانَ لَکُم فی رَسولِ اللّهِ اُسْوَةٌ حَسَنَة » (الاحزاب /۳۳: ۱۲۱). یعنی؛ البته که در رسول خدا، برای شما الگوی بسیار نیکویی نهاده شده است.
       لذا، برای کسانی که در راه خدمت به مردم بوده و همواره با آنان در ارتباط و مراوده هستند، سزاوار است که به آن بزرگوار و مانند ایشان از معصومان (علیهم السلام)، از نظر رفتار و کردار و حرکات و سکنات تأسی نمایند، تا هم خشنودی خداوند را جلب کرده و هم رضایت مندی مردم را فراهم آورند.

تاج غرور و فخر ز سرها فتادنی است       نقش وفا و مهر ز دل‌ها ستردنی است
اقوام  روزگار  به  اخلاق  زنده‌اند          قومی که گشت‌ فاقد اخلاق مُردنی است
(دیوان ملک الشعرای بهار/قطعات)

اسلاید ۲ :

مباحث مقدماتي: مفهوم‌شناسي

.۱شاید بتوان گفت که اخلاق کارمندی شاخه ای از اخلاق حرفه ای است مانند اخلاق پزشکی، اخلاق تجارت، اخلاق روزنامه نگاری، اخلاق قضایی و اخلاق اداری . و از آن جایی که یکی از دغدغه های مهم اخلاق کاربردی حل معضلات و تعارضات اخلاقی در شاخه مربوط به همان حرفه می باشد. بنابراین هرگونه سعی و تلاش در جهت خدمت هرچه بهتر و جلب رضایت ارباب رجوع ، البته در راستای رضایت و خشنودی پروردگار اخلاق کارمندی نامیده می شود.

اسلاید ۳ :

ارباب رجوع

  1. ارباب رجوع یا مُراجع همان علت وجودی هر دستگاه و سازمانی است که تمامی تلاش ها و خدمات اعم از داخل سازمان و یا بیرون سازمان به خاطر اوست و البته ارباب رجوع ها به حسب نیازهایشان به مراجعان درون سازمانی مانند کارکنان و کارشناسان و مدیران یک سازمان و مؤسسه و دستگاه و مراجعان برون سازمانی از هر نوعی چه خصوصی و یا دولتی از مردم جامعه را شامل می شوند.

اسلاید ۴ :

کارمند = کارگزار

  • کارمند یا کارگزار به کسی گفته می شود که مردم برای انجام کارهایشان و رفع مشکلات و حل مسایل زندگی اجتماعی خود به او مراجعه می کنند و در چنین حالتی به آنان یعنی مجموع مراجعان را ارباب رجوع نیز می گویند. عموما به اعضای کادر اداری یک سازمان دولتی و یا خصوصی و نهادهای اجتماعی کارمند گفته می شود.
  • . Employee

اسلاید ۵ :

مباحث مقدماتي (۲)

تفاوت اعمال با افعال

ماهیت عمل صالح

باقیات الصالحات

حقیقت حیات طیبه

اسلاید ۶ :

۱٫ مهارت ها معجون علم و ایمان و عمل = کار + دانش+ بینش

lمجموعه آموز‌ه‌های اسلامی بر آنند تا انسان کامل بسازند. آنچنانکه، قرآن کتاب هدایت است و گرچه در آن، از علوم و معارف بسیاری سخن به میان آمده است؛ اما همه آن‌ها در راستای هدایت‌گری انسان است. اگر آیات قرآنی گاه به توصیف چیزی چون نیکی می‌پردازد، با سبک و سیاق خاصی به طرح موضوع پرداخته تا نشان دهد که یک کتاب آموزشی صرف نیست، بلکه هدف آن تزکیه و پرورش آدمی است.

l

اسلاید ۷ :

معرفی بعضی منابع موجود در این زمینه:

lآيين كشوردارى از ديدگاه امام على عليه السلام: آيت‏الله العظمى محمدفاضل لنكرانى، دفتر نشر فرهنگ اسلامى، ۱۳۷۶٫

lاخلاق حرفه ای، احد فرامرز قراملکی، نشر مجنون، تهران، چاپ دوم، ۱۳۸۳٫

lاخلاق كارگزاران در حكومت اسلامى: آيت الله جوادى آملى، تهران، مركز نشر فرهنگى رجاء، ۱۳۷۵٫

lاخلاق و احکام کارمندی، اکبری، محمود، قم، چاپ زلال کوثر، زمستان ۱۳۹۲ .

lارباب امانت، اخلاق اداری در نهج البلاغه، مصطفى دلشاد تهرانى، تهران، انتشارات دریا، آبان ۱۳۸۶٫

lحكومت‏حكمت: مصطفى دلشاد تهرانى، انتشارات خانه انديشه جوان، ۱۳۷۷

lدولت آفتاب: مصطفى دلشاد تهرانى، انتشارات خانه جوان، ۱۳۷۷٫

lکارمند صالح، بافکار، حسین ، قم، انتشارات مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما .

lکار و دین، محمد رضایی، کانون اندیشه جوان، ۱۳۸۲ .

 

اسلاید ۸ :

بنیادهای اخلاق جاودانه

ایمان

تقوا

علم

صبر

اخلاص

احسان

رضا

 

اسلاید ۹ :

آثار و فواید ایمان

lمهم ترین آثار  و فواید ایمان برای انسان عبارتند از :

l1- آرامش روحی(طمانینه قلبی)

l2- روشن بینی(نورانیت قلبی)

l3- توکل به خداوند(اعتماد به قدرت مطلق)

l4- برکات دنیوی (کسب نعمت های دنیا و آخرت)

l5- محبوبیت در بین مردم (کسب قلوب مردم)

l6- انجام عمل نیک(اعمال صالح)

l7- فلاح و رستگاری(هدف نهایی ایمان)

 

اسلاید ۱۰ :

۵٫ حقیقت تقوا

*ضد صفت تقوا، فجور است. و فجور  بنا به گفته راغب در مفردات به معنای دریدن پرده حرمت دین است. در آیاتی از قرآن کریم تقوا و فجور مقابل هم قرار داده شده است.

* وَ نفسٍ وَ مَا سوَّیهَا فَالهَمَهَا فُجُورَهَا وَ تَقوَیهَا » ؛ (الشمس/۹۱: ۸)

*  یعنی؛ و قسم به نفس و آنچه را برایش آراسته نمود پس پرده دری ها و پروا داشتن را به او الهام نمود .

*  در واقع عملی که انسان انجام می دهد یا از صفت تقوا(پرده داری) برخوردار است و یا از صفت فجور (پرده دری) و لذا قدرت تمییز و تشخیص میان این دو همان الهام و افاضه ای است که از جانب خداوند متعال شامل حال انسان می شود تا خود هر کدام را به اختیار خویش انتخاب کند. و چه زیبا خداوند متعال در وصف تقوا فرموده است!:

l« وَ لباسُ التقوَی ذَلکَ خَیرٌ»؛ (الاعراف/۷: ۲۶) یعنی، و لباس تقوا همان بهترین لباس است.