لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت ارتباطات و تبادل اطلاعات توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت ارتباطات و تبادل اطلاعات قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

یکی از مهم ترین فناوری های قرن بیستم فناوری اطلاعات و ارتباطات است که در آن به جمع آوری پردازش وتوزیع اطلاعات پرداخته میشود. این فناوری امکانات غیر قابل تصوری را برای انسان به ارمغان آورده است که باعث افزایش کارایی او شده است از این رو لازم است کاربران مفهوم تبادل الکترونیکی اطلاعات را درک کند،عوامل وملزومات ارتباطات را بشناسد وتوانایی استفاده ازآن را داشته باشد.

اسلاید ۲ :

تبادل الکترونیکی اطلاعات

همه ی ما هرروز به نوعی با تبادل اطلاعات سروکار داریم.امروزه تبادل اطلاعات بیشتر به صورت الکترونیکی انجام می شود.اطلاعات مبادله شده می تواند از نوع صدا،متن،تصویر و یا همه ی این ها باشد.مسافت انتقال می تواند به کوتاهی فاصله ی یک میز با میز مجور یا به دوری فاصله ی شما با قاره ای دیگر باشد.

اسلاید ۳ :

ضرورت های ارتباطات وتبادل اطلاعات

برخی از ضرورت ها عبارتند از:

—دسترسی سریع به اطلاعات

—اشتراک منابع

—ارتباط on line

اسلاید ۴ :

ملزومات ارتباطات

برای این کارملزومات خاصی مورد نیاز است.برخی ازآنها عبارتند از:رعایت قوانینی ازقبیل شرایط بسته بندی و ارسال،استفاده ازوسایل نقلیه ی مختلف و همکاری افراد و شرکت های مختلف.

اسلاید ۵ :

مودم

بخش وسیع ارتباطات رایانه ها ازطریق خطوط تلفن صورت می گیرد.ازانجا که خطوط تلفن اساسا برای انتقال صوت ساخته شده اند،قابلیت ارسال ودریافت سیگنال ها ی آنالوگ را دارند درحالی که رایانه ها سیگنال های دیجیتال راارسال و یا دریافت می کنند.

اسلاید ۶ :

کانال های ارتباطی

     دربرقراری ارتباط میان رایانه ها یا تجهیزات دیگر نیزلازم است یک کانال ارتباطی میان فرستنده و گیرنده وجود داشته باشد.برای این منظور کانال های ارتباطی متفاوتی وجود دارند،مانند:سیم تلفن،کابل هم محور،کابل فیبرنوری،مایکروویو و ماهواره.

اسلاید ۷ :

عوامل موثردرانتقال اطلاعات

 پهنای باند

کانال های ارتباطی مختلف دارای سرعت های متفاوت اند.این سرعت براساس پهنای باند اندازه گیری می شود.پهنای باند تعداد بیت هایی است که درواحد زمان(bps )ازطریق یک کانال ارتباطی انتقال میابند.

اسلاید ۸ :

 شیوه ی انتقال داده

داده به دو صورت سریال و موازی انتقال میابد.

—انتقال سریال

—انتقال موازی

جهت انتقال داده

.۱ارتباطات یک طرفه

.۲ارتباطات نیمه یک طرفه

.۳ارتباطات تمام دو طرفه

اسلاید ۹ :

 پروتکل

پروتکل در ارتباطات مجموعه ای از مقررات و توافق ها برای تبادل داده بین اجزای سخت افزاری ونرم افزاری در یک شبکه ی ارتباطی است تا طرفین بتوانند به درستی پیام یکدیگررا درک کنند.درواقع پروتکل،شیوه ی تقسیم بندی،ارسال و جمع بندی مجدد بسته های اطلاعاتی و زمان تبادل اطلاعات را کنترل می کند.پروتکل ها در ساخت وتهیه ی سخت افزار ها و نرم افزار ها در نظر گرفته شده اند.

اسلاید ۱۰ :

شبکه ها ی رایانه ای

     شبکه ی رایانه ای ،یک سیستم ارتباطی شامل دو یا چند رایانه است که برای تبادل اطلاعات و اشتراک منابع به هم وصل شده اند.

برای تشکیل هر شبکه ی رایانه ای اجزای اصلی زیر مورد نیاز است:

-رایانه ی سرویس دهنده

– رایانه ی سرویس گیرنده

– وسایل ارتباطی

-کانال ارتباطی

-سیستم عامل شبکه

-پروتکل