لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت ازدواج آگاهانه و پایدار توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت ازدواج آگاهانه و پایدار قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

 

آیا تا کنون از خودمان پرسیده ایم:

که چرا برخی از خانواده ها زندگی را با شادکامی می گذرانند در حالی که بعضی دیگر در روابط زناشویی با دشواری و سردرگمی مواجه هستند؟

اسلاید ۲ :

چگونه است که بسیاری از خانواده ها به رغم مشکلات اقتصادی و اجتماعی معمول از زندگی عادی برخوردار بوده و احساس رضایتمندی در روابط زوجین وجود دارد در حالی که گروهی دیگر با برخورداری از همه گونه امکانات مادی و رفاهی در گرداب مشکلات زندگی غوطه ورند؟

 

اسلاید ۳ :

 

براستی چرا بنیان مقدس خانواده در جامعه ما، رو به سستی و تضعیف گرائیده است؟

– چرا آمار طلاق در جامعه ما رو به افزایش است؟

اسلاید ۴ :

چرا زن و شوهر در زیر یک سقف زندگی        می کنند نزدیک هم هستند، اما خیلی از هم دورند؟ به یک نقطه توقف رسیدند و طلاق روانی، عاطفی بین آنها وجود دارد؟               

اسلاید ۵ :

ریشه همه ی این مسائل در خودآگاهی است !! آدم تا ابعاد وجودی خودش را نشناسد و کشف نکند نمی تواند دیگری و دیگران را بشناسد !

چراکه شرط شناخت دیگری شناخت ، خویشتن است . جوان باید به مرحله ای از رشد برسد که اول ظرف وجودی خودش را بشناسد تا ظرف وجود طرف مقابل را بفهمد !!

اسلاید ۶ :

از طرفی شرط ارتباط با دیگری ارتباط با خویشتن است .آدم تا با ابعاد وجودی خودش ارتباط درستی نداشته باشد                    نمی تواند در ارتباط با دیگران درست عمل کند .

اسلاید ۷ :

تصمیم گیری برای انتخاب همسر بی شک یکی از مهمترین تصمیمات زندگی هر فرد است.

منتها این تصمیم باید در شرایط سنی گرفته شود که :

 اولاً : اطلاعات و دانسته های فرد

 ثانیاً: تجربه و پختگی دختر و پسر در برابر بزرگی این تصمیم ناکافی و اندک است.

از این رو اگر این تصمیم گیری مبتنی بر آگاهی و شناخت همه جانبه فرد و خانواده اش باشد، ازدواج و انتخاب را آگاهانه تر و رابطه زوجین را پایدار تر می کند.

اسلاید ۸ :

سن مناسب برای تصمیم گیری در ازدواج

 چه سنی است ؟

لازمه  یادگیری ، رشد است . فرد باید به مرحله ای از رشد جسمانی ، روانی و عاطفی برسد تا واجد آن شرائط شود . 

اسلاید ۹ :

بهترین عامل پیش بینی کننده ازدواج موفق سن دختر و پسر در هنگام ازدواج است.

مناسب ترین سن برای ازدواج دختران ۲۴-۲۲ سالگی و برای پسران ۲۶-۲۴ سالگی است.

اسلاید ۱۰ :

در یک نگاه کلی : دختر تا ۱۸ سالگی دیپلم می گیرد. عصر دانش و آگاهی است. تا ۲۲ سالگی لیسانس اش را تمام                 می کند . برای آنکه می خواهد در فضای جامعه و ازدواج موفق تر عمل کند. گاهاً زمان شغل هم به سن اضافه                  می شود. چون زن به استقلال مالی هم اهمیت می دهد.

پسر تا ۱۸ سالگی – دیپلم ، ۲۲ سالگی لیسانس ۲ سال خدمت سربازی ، زمان شغل هم باید به آن اضافه کرد.