لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت انتخاب ميز كامپيوتر توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت انتخاب ميز كامپيوتر قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

   

     براي استفاده راحت تر از كامپيوتر به ميزي نيازداريم كه بتوان كامپيوتر و وسايل جانبي آنرا به بهترين نحو روي آن قرار داده تا در صورت نياز به هر وسيله به راحتي بتوان به آن دسترسي  داشت.

اسلاید ۲ :

     در اين پروژه قصد داريم بهترين ميز ممكن را از ميان چند نمونه ، بر اساس پارامتر هايي كه در ادامه مشخص مي كنيم انتخاب كنيم.

اسلاید ۳ :

     در اين قسمت به بررسـي خصوصيات لازم درباره ميزهاي كامپيوتر مي پردازيم.

۱ ) ارگونومي

۲ ) قابليت حمل ونقل آسان

۳ ) فضاي مورد نياز

۴ ) فضاي مناسب براي لوازم

۵ )  استفاده چند گانه

۶ )  ساختار قوي

۷ )  قيمت

۸ ) سازگاري با محيط

۹ ) شكل ظاهري

اسلاید ۴ :

 ارگونومی چیست ؟

     ارگونومی به عنوان رشته ای از علوم كه به دست آوردن بهترین ارتباط ميان انسان و محیط (کار و زندگی) هدف اصلی آن است، تعریف می شود. ارگونومی با ارزیابی قابلیتها و محدودیتهای انسان (بیومكانیك و آنتروپومتری)، استرسهای كاری و محیطی (فیزیولوژی كار و روانشناسی صنعتی)، نیروهای استاتیك و دینامیك روی بدن انسان (بیومكانیك)، خستگی (فیزیولوژی كار و روانشناسی صنعتی) و طراحی ایستگاه كاری و ابزارها (آنتروپومتری و مهندسی) سر و كار دارد. بنابراین ارگونومی از علوم بسیاری تشكیل یافته است.

اسلاید ۵ :

ارگونومی در کار با کامپيوتر

     طی چند سال اخير توليد کنندگان کامپيوتر و تجهيزات مرتبط با آن به طراحی ارگونوميک محصولات خود توجه زيادی نشان داده اند. توليد كنندگان تجهيزات و وسايل كامپيوتر (مانند صفحه كليد، ماوس، ميز و صندلی و… ) اكنون سعی می كنند تا محصولات را مطابق با اصول ارگونومی طراحی و توليد كنند. رعايت اصول ارگونومی سبب كاهش ضايعات چشم، سردرد ، كمر درد و فشار در نواحی مچ دست ، شانه و گردن در اپراتورهای كامپيوتر خواهد شد.

اسلاید ۶ :

    ويژگيهای يك محيط كاری مناسب برای كاربران كامپيوتر به قرار زير است :

 

۱ـ وجود سيستم تهويه مطبوع

۲ـ نور كافی و مناسب

۳ـ استفاده از ميز مخصوص كه دارای عرض و ارتفاع استاندارد باشد.

۴ـ استفاده از صندلی ارگونوميک با قابليت تنظيم ارتفاع.

۵ـ استفاده از زيرپايی برای قرار گيری مناسب و راحت پاها.

اسلاید ۷ :

     براي رعايت ارگونومي بهتر است موارد زير را رعايت كنيم :

۱ـ صفحه مانيتور (صفحه نمايش) را طوری تنظيم كنید تا ستون فقرات شما به صورت مستقيم قرار گرفته و چشمان شما با قسمت بالايی صفحه نمايش در يك خط مستقيم قرار گيرند. این وضعيت برای چشمان شما راحتی بيشتری به همراه خواهد داشت.

 

۲- فاصله صفحه مانيتور تا چشمان شما بايد بين ۵۰ تا ۶۰ سانتی متر باشد.

 

۳ – ارتفاع ميز کامپيوتر بايد بين ۶۶ تا ۷۱ سانتی متر باشد.

اسلاید ۸ :

۴سطح صفحه کليد، تقريباً هم ارتفاع با دسته صندلی و آرنج باشد و مچ ها به طور عادی روی صفحه کليد ها قرار گيرد، به طوری که هنگام کار، ساعدها تقريباً موازی با افق قرار گرفته و زاويه بين مچ دست و ساعد، ۵ تا ۱۰ درجه باشد. موقعيت mouse در همان ارتفاع و فاصله نسبت به صفحه کليد است.

اسلاید ۹ :

ناحيه نرمال :

ناحيه ايست به مركز آرنج و شعاع ساعد ، مچ و كف دست با انگشتان خميده (در فضاي XYZ)

 

ناحيه حداكثر :

ناحيه ايست به مركز شانه و شعاع كل دست با انگشتان خميده (در فضاي XYZ)

 

      دو فضاي بالا نواحي ارگونوميكي هستند و بايد تمام اصول انتروپومتري و جداول آن براي اين فضاها مد نظر قرارگيرند.

      فعاليت هاي تكراري مانند كار با mouse حتما بايد از ناحيه نرمال صورت پذيرد.

       براي فعاليت هاي با تكرار كم از ناحيه حداكثر مي توان استفاده نمود.

اسلاید ۱۰ :

۲ ) قابليت حمل ونقل آسان:

     بهتر است ميز كامپيوتر براي جا بجايي هاي اندك كه معمولا براي نظافت يا تغيير دكوراسيون انجام مي شود مجهز به چرخ باشد تا بتوان آن را براحتي جابجا كرد ، همچنين براي جا بجايي هاي بزرگتر مانند اسباب كشي علاوه بر داشتن چرخ بهتر است قابليت جدا شدن اجزاي مختلف آن وجود داشته باشد تا بتوان قسمت هاي مختلف آن را از يكديگر تفكيك كرده و به آساني جا به جا كرد.