لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت ایفل توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت ایفل قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

مقدمه:

     در خصوص فضاهای نمایشگاهی به نظر می رسد در ابتدا دو مفهوم فضا ونمایش باید تعریف شوند تعریف فضا امری نسبی است و در جوامع مختلف می تواند متفاوت باشد .

     مفهوم نمایش ( Exhibit ) نیز بر طبق فرهنگ لغت آکسفورد عبارت است از نشان دادن چیزی در یک مکان عمومی برای مردم ، برای لذت بردن آنها و یا برای اطلاع رسانی و آگاه کردن آنها.

     فضای نمایشگاهی در حقیقت جایی است که در آن نمایش نوآوری، خلاقیت، تکنولوژی و فناوری جدید، تجارت و رقابت نقش عمده­ای بازی می­کند.

     بنابراین می­توان چنین نتیجه گرفت که تبعیت معماری فضاهای نمایشگاهی از تکنولوژی و همسویی آن با محصولات جدید از ۱۵۰ سال پیش تاکنون بصورت مستمر ادامه داشته است.

اسلاید ۲ :

     بنا های  این نمایشگاه در پشت برج ایفل قرار داشتند و این نمایشگاه دوشاخه داشت؛ در یک شاخه هنر های زیبا و در شاخه دیگر هنر های دستی به معرض تماشا گذاشته شده بود ند و این دوشاخه با قسمتی که به اشیاء متفرقه اختصاص یافته بود به یکدیگر مرتبط می شد توده عظیم فلزی تالار ماشین در پشت این بناها قرارداشت و تمام نمایشگاه را تحت الشعاع  قرار می داد.

اسلاید ۳ :

   گوستاو الکساندر ايفل:

      گوستاو الکساندر ايفل مهندس وسازنده برج ايفل درپاريس درسال ۱۸۳۲ از يك خانواده مرفه در شهر ديژون فرانسه متولد شد . بعد از تحصيل در رشته شيمي ، به طور اتفاقي به مهندسي ساختمان روي آورد . مدت چند سال به سمت مشاور شركت هاي ساختماني كار كرد و سپس به عنوان مهندس مشاور آزاد شديدا درگير مسائل طراحي محاسبات پل هاي راه آهن در نواحي صعب العبور بود . كارهاي بسياري در رابطه با پوشش دهانه هاي بزرگ پل هاي راه آهن به اجرا در آورد .

     مهندس ايفل برج ايفل رابه مناسبت نمايشگاهي كه در آن زمان در پاريس تشكيل شد ساخت ومنظور او از ساختن اين برج موقتي بود نه دائمي .

    ايفل در۱۵ دسامبر۱۹۲۳ روزي كه كه نودويكمين سال تولد خود را جشن گرفته بود دارفاني را وداع گفت.

اسلاید ۴ :

بزرگترين علاقه ايفل:

¢ايفل با ساختن پل هاي دليرانه بر رودخانه هاي عميق در اروپا و افريقا و بر رودهاي بسيار عريض در هندوچين آموخت كه بر عوامل طبيعي ، هوا ، آب ، باد تسلط و استادي يابد. طرح و ساختن اين پل ها ايفل و معاونين او را با تاثير باد بر عوامل ساختماني بخوبي آشنا كرد.

¢

اسلاید ۵ :

   آثار گوستاو الکساندر ایفل :

¢ _ پل گارابيت ۱۸۸۳-۱۸۸۵

¢_ پل رودخانه ‹‹دورو›› ۱۸۷۵

¢_ پل دور و نزديك اوپورتو(۸-۱۸۷۷)

¢_ پل ترير گرايت واقع در ماسيف سنترال(۴-۱۸۸۰ )

¢_ طراحی مجسمه آزادی

¢و همچنین انجام محاسباتی براي:

¢_ هلالي هاي تالار ماشين (۱۸۶۷)

¢_ نماي شيشه اي نمايشگاه جهاني ۱۸۷۸

¢_ ساختمان فروشگاه ‹‹ بن مارشه›› ۱۸۷۶ ( كه اكنون تمام لطف اصلي خود را با مدرنيزه كردن آن از دست داده است )

¢

اسلاید ۶ :

   (گ-ايفل) .پل رودخانه ‹‹دورو›› ۱۸۷۵:

¢دهانه اين پل در زمان خود بزرگترين دهانه ممكن ، البته به استثناي پل هاي معلق بود . به ايتكار ايفل هلالي اين پل بي آنكه از چوب بستي استفاده شود از بالاي پايه هاي آهني هرمي با طناب هايي آويخته شد و بر جا كار گذاشته شد (۷۷-۱۸۷۶). بعدها در پلي كه آمريكائيان بر رودخانه مي سي سي پي در سنت لوئيس ساختند از همين نحوه كار استفاده كردند

اسلاید ۷ :

برج ایفل:

     گوستاو ایفل در سال ۱۸۸۴ میلادی پیشنهاد احداث یك برج فولادی به ارتفاع بیش از ۳۰۰ متر را برای نمايشگاه بين المللي(Exposition Universelle) به مناسبت يکصدمين سالگرد انقلاب فرانسه داده بود که این پیشنهاد با مخالفت های زیادی روبرو شد.

¢در میان امضا کنندگان نام های میونیه ، گوند ، گارنیه ، ساردو ، برنا ، کرپه ، لوکشت دولیز ، سوگی پرو دوم ، موپاسا ، زولا به چشم میخورد..

¢با وجود تمام واکنش‌های مثبت و منفی، ساخت برج ایفل آغاز می‌شود و ساختش با همکاری۳۰۰ استادکار فلزات وکارگردر طی ۲ سال و ۲ ماه و۵ روز  ۱۸۸۷ تا ۱۸۸۹ به طول می‌انجامد و در نمایشگاه جهانی سال ۱۸۸۹ حضور می‌یابد.

اسلاید ۸ :

تاریخچه ساخت برج ایفل:

     اين بنا بين سالهاي ۱۸۸۷ تا ۱۸۸۹ به عنوان ورودي يک نمايشگاه بين المللي (Exposition Universelle) که به مناسبت يکصدمين سالگرد انقلاب فرانسه برگزار مي شد، در مختصات جغرافيايي ۴۸°۵۱′۲۹″N و ۲°۱۷′۴۰″E ساخته شد .

    حتي خود ايفل نخست بيمناك بود كه برپاداشتن اين برج فاقد هر گونه تزئين معمول در قلب پاريس سبب سكته سليقه رايج شود اما معاون و رئيس دفتر مطالعات وي مهندس جوان سوئيسي موسوم به ‹‹ موريس كشلن›› (۱۹۴۶-۱۸۵۶) كه محاسبات پل گارابيت نيز از او بود بدين كار اصرار كرد.

اسلاید ۹ :

مشخصات برج ایفل:

 • این برج ۱۶۶۵ پله تا بالاترین طبقه دارد در اما ابتدا بنا بر این بود که تعداد پله‌ها با عدد سمبولیک ۱۷۸۹ (سال انقلاب فرانسه) منطبق باشد.
 • ۱۸,۰۰۰ قطعه فلزی
 • ۲,۵۰۰,۰۰۰ میخ پرچ
 • ۵۰ تن رنگ
 • حداکثر لرزش براثر وزش باد ۱۲ سانتیمتر
 • مساحت زیربنا ۱۰,۲۸۲ مترمربع
 • وزن کل برج ۸٫۵۶ میلیون کیلوگرم-معادل ۸,۵۶۰ تن
 • وزن آهن آلات بکاربرده شده ۷٫۳۴ میلیون کیلوگرم-معادل ۷,۳۴۰ تن
 • وزن آسانسور ۹۴۶,۰۰۰ کیلوگرم-معادل ۹۴۶ تن
 • وزن فونداسیون ۲۷۷,۶۰۲ کیلوگرم
 • هزینه ساخت ۷٫۸ میلیون فرانک معادل ۱٫۵ میلیون دلار
 • شمار بازدید کنندگان از برج از سال ۱۸۸۹ بیش از ۲۰۰,۰۰۰,۰۰ نفر
 • در سال ۱۸۸۹ ارتفاع آن ۳۰۰٫۵۱ متر بود
 • اکنون با آنتن TV به ۳۲۰٫۷۷ می رسد.

اسلاید ۱۰ :

برج ايفل سبب الهام هنرمندانه بسياري از نقاشان و شعرا شد . في المثل نقاش پاريسي ‹‹ ربردولونه›› (۱۸۸۵-۱۹۴۷) از سال ۱۹۱۰ تا پايان عمر خود به آن دلبسته بود و طرح هاي متعدد از آن كشيد . وي در اين برج امكان تصوير دنيائي متغير را كه در پاي برج در حركت بود يافت.

 ديگر اين برج غولي زشت وهيولا نبود و بتدريج معناي هنري آن بيشتر مي شد