لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت بازار پول و بازار اوراق قرضه اروپايي توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت بازار پول و بازار اوراق قرضه اروپايي قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

مقدمه :

بازارهاي مالي مانند بازار سهام و اوراق قرضه مكانهايي هستند كه در آنها مازادهاي
پس اندازكنندگان به وام گيرندگان انتقال مي يابد .

پس انداز كنندگان مي توانند سهام و اوراق قرضه خريداري كنند و وام گيرندگان مي توانند از طريق انتشار سهام و اوراق قرضه منابع مالي بدست آورند .

اسلاید ۲ :

بازار پول :

بازار مبادله ابزارهاي مالي با سر رسيد كتر از يك سال مي باشد ، ابزار بدهي مبادله شده در اين بازار حداقل نوسان قيمت را دارند و بنابراين كم مخاطره ترين سرمايه گذاري است . بازارهاي مالي بين المللي را مي توان به دو گروه بازارهاي پول بين المللي (كوتاه مدت)و بازارهاي سرمايه بين المللي (ميان مدت – بلند مدت)

اسلاید ۳ :

از آنجا كه بازار پول اروپايي در مراكز خارج از اين كشورها تسعه يافته است ، لذا اصطلاح خارج از مرز(OFFSHORE ) براي مشخص كردن موقعيت آن مناسب مي باشد ، در مقابل آن براي بازار پولي داخل هر كشور اصطلاح داخل از مرز (ON SHORE ) به كار
مي رود .

مهم ترين تفاوت اين دو بازار در تفاوت در محيط مقرراتي آنها مي باشد .

اسلاید ۴ :

مقررات بانكي داخل مرز و رشد بانكداري خارج از مرز:

بعضي اوقات مقررات بانكي در داخل يك كشور به رشد بانكداري خارج از مرز كمك شاياني مي كند .

براي مثال در سالهاي ۱۹۶۴ تا ۱۹۵۷ بانكهاي آمريكايي ، به سپرده هاي ديداري بهره نمي دادند به سپرده ۹۰ روزه يك درصد و به همين ترتيب بهره ها براي سپرده ها خيلي پايين بود ، مردم هم كه به دنبال بهره بيشتر بودند به بازار خارج از مرز مثل بازار اورپايي روي مي اوردند.

اسلاید ۵ :

دوام بازارهاي خارج از مرز :

بازار خارج از مرز علي رغم از بين رفتن انگيزه اوليه همچنان دوام داشته و رو به رشد است .

اسلاید ۶ :

رشد بازار پول اروپايي

حجم بازار پول در اروپا در سال ۱۹۶۰ صفر و هم اكنون به حجم ناخالص ۸/۷ هزار ميليارد دلار و حجم خالص ۸/۴ هزار ميليارد دلار رسيده است .

اسلاید ۷ :

سنديكايي كردن وام ها در بازار پول اروپايي :

براي اينكه بتوان با سرعت بيشتر و هزينه كمتري وام در اختيار مشتريان قرار داد و همچنين مخاطرات بانكها را در مقابل وام گيرندگان كمتر كرد سنديكايي كردن وام ها شكل منطقي گرفته است .

اسلاید ۸ :

بازار دلار اروپايي و بحران نفت :

به دنبال افزايش قيمت نفت افزايش درآمد ارزي اعضاء اوپك و كسري پرداخت براي كشورهاي مصرف كننده نفت غير اوپك ايجاد شد كه بازار اروپايي عمده ترين بازار كمك كننده به تعادل تراز پرداختهاي خارجي كشورها بود .

اسلاید ۹ :

بازار دلار اروپايي و بانك هاي آمريكايي :

توسعه بازار دلار اروپايي باعث كم شدن سود بانكداري آمريكايي شده است و بانكهاي آمريكايي با برنامه ريزي و تبديل دلارهاي خود در مقاطعي به طلا از كم شدن زياد سود خود و رواج بيشتر دلار اروپا جلوگيري مي نمايند .