لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت برنامه سازی پیشرفته توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت برنامه سازی پیشرفته قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

تاریخچه مختصر C++

      این زبان در اوائل دهه ۱۹۸۰ توسط Bjarne stroustrup  در آزمايشگاه بل طراحي شده. اين زبان عملاً توسعه يافته زبان برنامه نويسي C می باشد كه امكان نوشتن برنامه‌هاي ساخت يافته شئ گرا را مي‌دهد.

اسلاید ۲ :

قانون نامگذاري شناسه‌ها

حروف كوچك و بزرگ در نامگذاري شناسه‌ها متفاوت مي‌باشند.

اسلاید ۳ :

قانون نامگذاري شناسه‌ها

۲) در نامگذاري شناسه‌ها از حروف الفباء، ارقام وزير خط (underscore) استفاده مي‌شود و حداكثر طول شناسه ۳۱ مي‌باشد و شناسه بايستي با يك رقم شروع نگردد.

اسلاید ۴ :

قانون نامگذاري شناسه‌ها

۳) براي نامگذاري شناسه‌ها از كلمات كليدي نبايستي استفاده نمود. در زير بعضي از كلمات كليدي داده شده است.

اسلاید ۵ :

چند مثال از اعلان متغیر ها :

üبراي اعلان متغيرx از نوع int :

int    x;

üبرای اعلان متغيرهاي p و q  را از نوع float  كه هر كدام چهار بايت از حافظه را اشغال مي‌كنند :

float  p , q;  

üبرای اعلان متغير next از نوع كركتر كه مي‌توان يكي از ۲۵۶ كركتر را به آن تخصيص داد و يك بايت  را اشغال مي‌كند.

char next;

اسلاید ۶ :

داده‌هاي از نوع كركتر

       براي نمايش داده‌هاي از نوع char در حافظه كامپيوتر از جدول ASCII استفاده مي‌شود. جدول اسكي به هر يك از ۲۵۶ كركتر يك عدد منحصر بفرد بين ۰ تا ۲۵۵ تخصيص مي‌دهد.

اسلاید ۷ :

كركترهاي مخصوص

   كامپيلر C++ بعضي از كركترهاي مخصوص كه در برنامه مي‌توان از آنها براي فرمت بندي استفاده كرد را تشخيص مي‌دهد. تعدادي از اين كركترهاي مخصوص به همراه کاربرد آنها در اسلاید بعد آورده شده است .

اسلاید ۸ :

رشته‌ها

   رشته يا string عبارتست از  دنباله‌اي از كركترها كه بين  ”   ”   قرار  داده مي‌شود. در حافظه كامپيوتر انتهاي رشته‌ها بوسيله \۰ ختم مي‌گردد.

اسلاید ۹ :

مثال :

üبرای نمایش پيغام good morning بر روی صفحه نمایش  :

cout << “good morning”;

üبرای نمایش مقدار متغیر X بر روی صفحه نمایش :

cout << x ;

اسلاید ۱۰ :

دریافت مقادیر متغیرها

    به منظور دريافت مقادير براي متغيرها در ضمن اجراي برنامه از صفحه كليد، از cin كه بدنبال آن عملگر استخراج يعني >> قيد شده باشد مي‌توان استفاده نمود.