لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت بهره وری.ppt توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت بهره وری.ppt قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

 

مقدمه

درعصر ما آنچه بیش از همه چیز نه تنها بر عرصه اقتصاد که در همه مواردی که اساس تعاملات داخلی و بین اللمللی راتشکیل میدهد، رقابت و افزایش قدرت طلبی وسلطه بر بازارهای سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و……می باشد و آنهایی در این مسیر موفق بوده اند که با در نظر گرفتن تمام جوانب امرتوانسته اند از امکانات موجود با انتخاب بهترین متدها بالاترین ارزش افزوده را ایجادو نهایت نتیجه را بگیرند.

نه تنها در سطح بین الملل که اگر این مطلب رادر مجموعه چند شرکت یا سازمان کوچک در نظر بگیریم خواهیم دید آنهایی موفق ترند که با در نظر گرفتن بی نهایت به عنوان هدف و استفاده بهینه از امکانات موجود توانسته- اند بازار حیطه فعالیت خود را قبضه کنند.وقتی صحبت از بی نهایت به میان می اید تغییر وتحول و به روز بودن لازمه کارو فعالیت می شود وآنهایی این مسابقه را بره اند که بتوانند تغییرات را به نفع خود ودر مسیر هدف خود به کار گیرند.(( استفاده بهینه از امکانات —  بهره وری ))

اسلاید ۲ :

دیدگاهها ، تعاریف ومفاهیم مرتبط با بهره وری

عوامل زیادی درتعریف ودیدگاههای مکاتب مختلف نسبت به بهره وری موثرند.

از گذشته بهره وری مورد توجه صاحب نظران و محققان رشته های اقتصاد ، حسابداری ، روانشناسی صنعتی وسازمانی ، فیزیکدانان ، مهندسان ومدیران بوده است .

 درک ، دانش ، تجربه ، زمینه ها وشرایط محیطی موجب تعریف و تفسیرآنها از بهره وری به شیوه های مختلف شده است .

 در باره اینکه چگونه سازمانها ، گروهها ، انسانها و ماشینها در محیطهای مختلف کار کنند و بهره وری آنها چگونه باید سنجیده شود ، هر رشته اصول وبینش خاص خود را دارد.

 

 

اسلاید ۳ :

 

دیدگاهها

                               اقتصاد دانان بهره وری را نسبت خروجیها به ورودیهای مرتبط با آن میدانند. به عبارت دیگر ، بهره وری ، کارایی تبدیل ورودیها به خروجیهاست . خروجیها ، کالای تولید شده کارخانه  ها نظیر خودرو، لباسشویی و…… هستند . ورودیها شامل نیروی انسانی ، انرژی ، مواد اولیه ، سرمایه ، اطلاعات واقلام خریداری شده اند. 

                           رویکردهای بهره وری مبتنی بر دیدگاه حسابداری ، عملکرد مالی سازمان را با استفاده از نسبتهای مالی مانند فروش به هزینه نیروی انسانی ویا سود به سرمایه برای تولید محصول بیان میکنند

اسلاید ۴ :

دیدگاه فیزیکدانان:

                           فیزیکدانان مفاهیم کار وکارایی رااز اقتصاد اقتباس و به گونه ای دیگر ،دقیقتر تعریف کرده اند .

بر اساس اصول ترمو دینامیک کارایی کار انجام شده لزوما ًباید کوچنتر از یک باشد. از نظر فیزیکدانان حداکثر کارایی در شرایط آرمانی برابر یک است

دیدگاه مهندسان صنایع:

                                    این دیدگاه مبتنی بر نسبت کار مفید  ( خروجی ) به انرژی مصرف شده برای انجام کار ( ورودی ) است .

به عنوان مثال در یک ماشین ، این نسبت حداکثر برابر با یک است ومعمولا ً برای ارزیابی کارکرد سیستم  (( انسان – ماشین )) به کار میرود

اسلاید ۵ :

دیدگاه روانشناسان سازمانی و صنعتی :

                                                            این رویکرد عمدتا ً روی ابعادی از بهره وری که افراد می توانند آنرا کنترل کنند متمرکز است .

فرض بر این است که با تغییر رفتار فردی ، بهره وری تغییر خواهد کرد .

                                                             مدیریت بیانگر قلمرو گستر ده ای از فلسفه ها ، باورها ومسئولیتهاست .

مدیران وظایفی نظیر برنامه ریزی ، سازماندهی ، جهت دهی ، کنترل  ، تسهیل انجام امور وتشویق و رسیدگی به نیروی انسانی را به عهده دارند.

دیدگاه مدیران در باره بهروری با توجه به نقشها ، دانش ومهارت آنان ، همکاران وزیر دستان  و شرایطی که در آن کار می کنند تفاوت دارد  و در مجموع گسترده ترین دیدگاه در باره بهره وری متعلق به مدیران است .

در دیدگاه مدیران بهره وری تمام جنبه های سازمانی را که در کار موثر ِ سازمان اهمیت دارند شامل می شود.

این رویکرد  شامل  کارایی واثر بخشی ، کیفیت محصولات ، رضایت ذی نفعها و مانند آن است.

اسلاید ۶ :

بهره وری؟

واژه بهره وري براي نخستين بار به وسيله ي فرانسواكنه ، رياضيدان و اقتصادان طرفدار  مكتب  فيزيوكراسي (حكومت طبيعت ) به كار برده شد .

در سال ۱۸۸۳ فرانسوي ديگري به نام ليتره بهره وري را دانش و فن توليد تعريف كرد .

در سال ۱۹۵۰ سازمان همكاري اقتصادي اروپا به طور رسمي بهره وري را چنين تعريف كرد :

بهره وري حاصل كسري است كه از تقسيم مقدار يا ارزش محصول بر مقدار يا ارزش يكي از عوامل توليد بدست مي آيد. بدين لحاظ مي توان از بهره وري سرمايه ، مواد اوليه و نيروي كار صحبت كرد .

سازمان بين المللي كار :

بهره وري عبارت است از نسبت ستانده به يكي از عوامل توليد ( زمين ، سرمايه ، نيروي كار و مديريت ) .

اسلاید ۷ :

مركز بهره وري ژاپن :

                                   حداكثر استفاده از منابع فيزيكي ، نيروي انساني و ساير عوامل به روش هاي علمي به طوري كه بهبود بهره وري به كاهش هزينه هاي توليد ، گسترش بازارها ، افزايش اشتغال و بالا رفتن سطح زندگي همه آحاد ملت منجر شود .

به طور کلی بهره وری را میتوان  میزان موفقیت سیستم در استفاده از منابع برای کسب اهداف بیان کرد.

با توجه به تعاریف بالا بهره وری مفهومی سیستمی است که می تواند برای موجودیتهای مختلف ازیک شخص یا یک  ماشین گرفته تا یک سازمان ، صنعت یا اقتصاد ملی در سطح خرد کلان به کار رود.

اسلاید ۸ :

مفاهیم مرتبط با بهره وری 

بهروری از دیدگاههای مختلف کمی وکیفی بررسی می شود .

برخی معیارهای بهروری را می توان به تنهایی استفاده کرد و برخی با متغیرهای دیگر ترکیب میشوند .

تعاریف ارائه شده برای بهروری شامل کارایی ، اثر بخشی ، سود آوری ، کیفیت ، نوآوری ، کیفیت زندگی کاری، استاندارداها ، تعاریف ، نسبتهامی باشد.

اسلاید ۹ :

                   سود آوری بیانگر چگونگی کارکرد سازمان در طول سال است .

تجزیه وتحلیلهای سنتی سود آوری  ، نسبتهای نظیر بازگشت دارائیها ، بازگشت فروش و سود ناخالص را شامل میشود.

سود آوری که ازجمله مهمترین نگرانیهای مدیران برای تا مین منافع ذی نفعها است از عوامل بیرونی مانند نوسانات پول در جریان  ، تغییر در قیمت مواد اولیه و مانند آن تاثیر می پذیرد

اسلاید ۱۰ :

نـــــــــــــــــــــوآوری  :

                                    فرایند خلاقانه انتخاب و انطباق کالاها ، خدمات ، فرایندها ، ساختارها ودیگر موارد برای پاسخگویی به فشارهای داخلی و خارجی ، تقاضاها و تغییرات محیطی است .

نو آوری ممکن است مبتنی بر کار فردی باشد یا نیازهای سازمانی یا نتیجه فشارهای محیطی ، مثل تشدید رقابت  ، در این حالت کوششها به سوی تکمیل  یا جایگزینی فرایندی که اکنون وجود دارد یا تامین حلقه مفقوده آن هدایت می شود.