لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت تجزيه و تحليل و طراحي سيستم توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت تجزيه و تحليل و طراحي سيستم قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

 • اهداف درسي:

  ۱- آشنايي با اصول و مفاهيم تئوري و عملي تجزيه و تحليل و طراحي سيستم

  ۲- آشنايي با چگونگي بكارگيري تكنيك هاي تجزيه و تحليل و طراحي سيستم در عمل

اسلاید ۲ :

 • ارزشيابي:

  ۱- امتحان ميان ترم: ۶ نمره

  ۲- كار عملي: ۴ نمره

  ۳- امتحان پايان ترم: ۱۰ نمره

  • محتواي آموزشي:

   ۱- مطالب كلاسي

   ۲- كتب

   ۳- مقالات علمي

   ۴- بازديدها

اسلاید ۳ :

۱- مفهوم سيستم

۲- مفهوم رويكرد سيستمي

۳- چرخه توسعه سيستم

۴- ابزارهاي توسعه سيستم

۵- موارد عملي سيستم ها

اسلاید ۴ :

مفهوم سازمان  

 • سازمان عبارت است از سیستمی متشکل از اجزای به هم پیوسته و مبتنی بر نظم و انضباط که به منظور دستیابی به هدف های خاصی فعالیت می کند و سازماندهی عبارت است از فراهم آوردن امکانات و وسایل مورد نیاز برای رسیدن به هدف های سازمان.

اسلاید ۵ :

تعریف سیستم (۲۷)

واژه سیستم از علوم دقیقه به ویژه فیزیک به علوم اجتماعی راه یافته است. فیزیک با ماده انرژی، حرکت و نیرو سر و کار دارد که همگی قابل سنجش بوده از قوانین معین پیروی می کنند.

اسلاید ۶ :

مفهوم سيستم 

 • سيستم مجموعه اي است از اجزاي به هم وابسته كه به علت وابستگي حاكم بر اجزاي خود، كيفيت جديدي را پديد آورده اند. اجزاي سيستم ضمن برخورد از ارتباط كنشي و واكنشي، از نظم و سازمان خاصي پيروي مي نمايند و در جهت تحقق هدف هاي معيني كه دليل وجودي سيستم است، فعاليت مي كنند.

اسلاید ۷ :

سیستم:

عبارت است از مجموعه ای از اجزای بهم وابسته که به علت وابستگی حاکم به اجزای خود مالکیت جدیدی را احراز کرده ضمن پیروی از نظم و سازمان خاصی جهت تحقق هدف معینی که دلیل وجود آن است فعالیت کند. مانند سیستم بدن انسان.

اسلاید ۸ :

نمونه هايي از سيستم ها

nسيستم ها بيشمار هستند. برخي از نمونه هاي سيستم عبارت است از:

مولکولها؛ سلولها؛ نباتات؛ حيوانات؛ انسانها؛ جوامع؛ ماشينها و ديگر نظامهاي مکانيکي؛ منظومه هاي کيهاني؛ نظامهاي اجتماعي, سياسي, اقتصادي و فرهنگي؛ سيستم اطلاعات؛ کامپيوتر؛ نظامهاي توليدي, آموزشي, تامين اجتماعي, خدمات درماني, ارتباط جمعي؛ حسابداري بايگاني؛ نظام حقوق و دستمزد, بازنشستگي, ارزشيابي, کارکنان و کنترل و … . در اين کتاب مفاهيم نظام و سيستم مترادف گرفته شده است.

اسلاید ۹ :

سيستم و مفاهيم سيستمي

مفهوم سيستم

(مفهوم كاركردي و فرايندي)

 

          با رويكرد سازماني، مديريتي و اطلاعاتي

اسلاید ۱۰ :

Functional Definition of System

سيستم مجموعه عناصر به هم وابسته است كه براي رسيدن به اهداف مشتركي در تعامل هستند.