لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت تحلیل سایت بیمارستان توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت تحلیل سایت بیمارستان قرار داده شده است 2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید 3-پس از پرداخت هزینه ، حداکثر طی 4 ساعت پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما ارسال خواهد شد 4-در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد 5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

اسلاید ۱ :

پيشگفتار:

     شهرستان بجنورد يكي از مهم ترين شهرستان هاي استان خراسان شمالي است كه  داراي مردماني سخت كوش، پاك انديش، مهمان نواز و از نژاد آريايی هستند. اكثر آن ها مسلمان و پيرو مذهب شيعه جعفری بوده و به‌فارسی،كردی و تركی سخن می گويند.. مهم‌ترين صنايع دستي اين شهرستان فرش و قاليچه بافي است با طرح‌هاي كردي، تركمني، گليم و جاجيم بافي (پلاي بافي) است. فرش و قاليچه بافي از مهم‌ ترين صنايع دستي اين شهرستان است. اغلب قالي‌ها و فرش‌هاي اين شهرستان با طرح‌هاي كردي و تركمني بافته مي‌شوند. گليم ‌اين‌ منطقه ‌به ‌نام ”پلاي“ معروف است بافت آن به وسيله كارگاه‌هاي افقي و در روي زمين بوده و‌به واسطه‌ي رونق فرش بافي گليم بافي و نمد مالي، رنگرزي هم رونق                                                                                                    . دارد 

        آرامگاه سلطان سيدعباس، تالار آيينه، شهر تاريخي جرمگان و نارين قلعه مهم ترين بناهاي تاريخي و مكان هاي ديدني شهرستان بجنورد را تشكيل مي دهند.                                                

اسلاید ۲ :

پيشينه تاريخيه بجنورد

      نام قديم بجنورد در اصل «بيژن گرد» كه نامی باستانی است،‌بوده است. از آن جا که «گرد» به معنی شهر و آبادی است، بجنورد به «شهر بيژن» معنی می شود. بيژن گرد به مرور زمان به «بوزن گرد»، «بوزن جرد» و «بجنورد» در آمده است. در شمال باختری بجنورد كنونی، تپه و آثار كهنی از شهر پيشين وجود دارد، كه «بيژن يورت» يا «بيژن يورد» خوانده می شود و می رساند كه همان بيژن گرد است و بجنورد پيشين در اين جا قرار داشته است. اين تپه را مردم «‌كهنه كند» (روستای كهنه) می نامند و اين نام فارسی كهن، در ميان مردم كرد زبان بجنورد می رساند، كه پيش از صفويان، اين جا به عنوان بجنورد پيشين و ويرانه ای بوده كه شهر كنونی پس از آن ساخته شده است. شهر بجنورد در روزگار باستان يكی از ولايت های پارت پيشين بوده است. بعضی گفته اند پيش از صد دروازه (شهرستان دامغان)، پايتخت پارت، شهر «اساك» بوده، كه آن را با بجنورد يا قوچان يكی دانسته اند. شهر بجنورد در دوران ساسانيان جزو قلمرو آنان شمرده می شده و تابع بخش خاوری استان خورآسان (خراسان) بوده است.                                                          

        در سال ۲۲ هـ . ق، بجنورد و ديگر نقاط خراسان توسط مسلمانان گشوده شد و تا ميانه سده ۳ هـ.ق، از سوی نماينده گان خليفه بغداد اداره می شد. در ۲۵۹ هـ.ق، يعقوب ليث صفاری سراسر خراسان را گرفت و بجنورد جزو قلمرو و حكومت صفاری شد. سپس سامانيان بر خراسان، از جمله بجنورد دست يافتند. تيمور لنگ نيز در ۷۸۳ هـ.ق، بجنورد و ديگر شهرها و آبادی های اين منطقه را ويران كرد. در روزگار صفوی، بجنورد به علت جايگاه مناسب طبيعی، جغرافيايی و نظامی اهميت يافت. در زمان حكومت تولی خان -حكمران صفوی – شهر گسترش يافت و به سرعت نقش نظامی، بازرگانی و آموزشی خود را باز يافت. شاه عباس بزرگ، كردان زعفرانلو و شادلو را به اين ناحيه كوچ داد. پس از صفويان بجنورد جزو قلمرو افشاريان و قاجاريان شد و حاكمان آن بيش تر از سران ايل های ساكن در اين ناحيه انتخاب می شدند.                                                        

اسلاید ۳ :

مشخصات جغرافيايي بجنورد

شهرستان بجنورد، با پهنه ای حدود ۱۷٫۲۴۵ كيلومتر مربع، در       شمال باختری خراسان، از نظر جغرافيايی بين ۲۰ درجه و ۳۸ دقيقه تا ۴۲ درجه و ۳۶ دقيقه پهنای شمالی و ۵۰ درجه و ۵۷ دقيقه تا ۲ درجه و ۵۶ دقيقه درازای خاوری، در بلندی ۱۲۱۰ متری از سطح دريا قرار دارد. اين شهرستان از شمال به كشور تركمنستان، از خاور به شهرستان های شيروان و اسفراين، از جنوب به شهرستان های اسفراين، سبزوار و استان سمنان، و از باختر به شهرستان های گنبد كاووس استان گلستان و شاهرود استان سمنان محدود است. فاصله مركز اين شهرستان (شهر بجنورد) تا مشهد از طريق راه آسفالته ۲۴۴ كيلومتر است. آب و هوای اين شهرستان نيمه معتدل و مرطوب با زمستان های سرد                                                       . و تابستان های گرم است

ريزش باران از اواخر مهرماه آغاز و تا ميانه آذر ماه ادامه دارد و ريزش   برف از ميانه آذر ماه تا پايان اسفند ماه هر سال صورت می گيرد. به اين ترتيب بيش ترين درجه حرارت در تابستان ۴۰ درجه بالای صفر و كم ترين آن در زمستان ها ۱۵ درجه زير صفر است. ميانگين باران ساليانه آن به ۲۵۰ ميلي متر می رسد. مسيرهاي دسترسي به  :شهرستان بجنورد عبارت اند از

راه آسفالته درجه يك بجنورد – مشهد، به درازای ۲۴۴ كيلومتر-۱

راه آسفالته درجه يك بجنورد – تهران به درازای ۷۰۰ كيلومتر-۲

راه شنی بجنورد – اسفراين، به درازای ۶۳ كيلومتر-۳

اسلاید ۴ :

صنايع و معادن

      صنايع موجوددر‌‌شهرستان‌ بجنورد‌به‌دو‌دسته‌ي ماشيني ودستي تقسيم مي شوند.    معادن سنگ هاي ساختماني متعددي در شهرستان بجنورد وجود دارند. صنايع پتروشيمى بجنورد و كارخانه هاى سيمان، پتروشيمى، كارخانه آلومينا، ريخته گرى و فولاد، سيمان و صنايع تبديلى مهم ترين صنايع اين منطقه را    تشكيل مي دهند.                             

کشاورزی و دام داری

      كشاورزی اين ناحيه از شرايط مساعدی برخوردار بوده و فرآورده های آن گندم، جو، ‌پنبه، تره بار، بنشن، آلو، گيلاس، آلبالو، انگور، و سيب است. آب كشاورزی از رودخانه، كاريز، و چاه ژرف تأمين می شود. دام‌داری نيز در كنار كشاورزی وجود دارد و به دليل مراتع زيادی كه دارد، ‌فرآورده های آن، به ويژه روغن،‌ پشم و پوست، علاوه بر تأمين نياز داخلی،‌ به ديگر نقاط فرستاده می شود. فرش و قاليچه بافی با طرح های كردی و تركمنی، گليم و جاجيم بافی، پالاس بافی (فرش های محلی)، و … رايج است.      

اسلاید ۵ :

شرايط اقليمي منطقه

آب هواي

آب هواي بجنورد به علت وجود كوهستانها در اطراف آن معتدل مرطوب بوده حداقل و حداكثر در جه حرارت آن ۱۴٫۶ ۳۷٫۳ درجه سانتيگراد است  و ميانگين آن ۱۳ درجه سانتيگراد است.

رطوبت نسبي بجنورد ۷۵-۴۵مي باشد  هر چه از شرق به سوي غرب ميرويم  رطوبت هوا و ميزان بارندگي افزايش مي يابد

متوسط بارندگي بجنورد در دهه ۶۰-۲۸۰ميليمتر بوده است